Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowskiemu grozi do OŚMIU LAT WIĘZIENIA. Oskarżony o KRADZIEŻ 121 tysięcy złotych

131
Podziel się:

Mateusz utrzymuje, że faktury miały być formą wypłaty wynagodzenia za jego "pracę". Prokurator mu nie uwierzył.

Kijowskiemu grozi do OŚMIU LAT WIĘZIENIA. Oskarżony o KRADZIEŻ 121 tysięcy złotych

Błyskawiczna kariera Mateusza Kijowskiego może uchodzić za kliniczny dowód na to, że w Polsce od czasów Nikodema Dyzmy niewiele się zmieniło i wybić się może praktycznie każdy. Bezrobotny informatyk z wyliniałym kucykiem dwa lata temu postanowił zrobić karierę na fali niezadowolenia tej części obywateli, których nie zachwycają rządy Prawa i Sprawiedliwości. Poszło mu tym łatwiej, że po przegranych wyborach parlamentarnych liderzy opozycji szybko pokazali swoim wyborcom, gdzie dokładnie mają ich nadzieje i oczekiwania i w zupełności zadowolili się luksusowym bezrobociem w Sejmie, oczywiście na koszt podatników.

Wszystko ułożyło się po myśli Kijowskiego. W poczuciu całkowitej bezkarności i braku jakiejkolwiek konkurencji, śmiało podbierał pieniądze z puszek wolontariuszy i wystawiał sobie faktury na grube tysiące złotych, rzekomo za obsługę informatyczną działalności ruchu. W ten sposób na konto Kijowskiego i jego żony Magdaleny w ciągu kilku miesięcy trafiło ponad 91 tysięcy złotych. Lider KOD-u robił to tak sprytnie, by komornik nie dowiedział się o tych pieniądzach i nie zajął ich na poczet zaległych alimentów na jego dzieci.

Kiedy rozczarowani jego pazernością działacze KOD-u ujawnili machlojki Kijowskiego, ten zaczął skarżyć się w mediach na prowokację i oskarżać tajne służby, że się na niego uwzięły. Żalił się, gdzie popadnie, że jest tak biedny, że znajomi muszą mu robić zakupy, a nie może przyjąć żadnej z napływających lawinowo ofert pracy, bo każda z nich jest z pewnością "polityczną prowokacją".

Przy owładniętym manią prześladowczą byłym liderze KOD-u wytrwała już tylko siostra Krystyny Pawłowicz, która, chyba też trochę na złość siostrze, zorganizowała zbiórkę pieniędzy na życie dla biednego, bezrobotnego informatyka, który oszukał i wystawił na pośmiewisko tysiące Polaków: Kijowski żali się na swój los: "Żyję dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół. Czasami ktoś mi przywozi zakupy spożywcze"

Kijowski wprawdzie obiecywał, że wyjedzie z Polski i wiele osób naprawdę na to liczyło, jednak okazało się, że woli zostać i żyć z jałmużny. Może i lepiej byłoby gdyby rzeczywiście wyjechał, bo po pierwsze zszedłby z oczu rozgoryczonym ludziom, a po drugie aktualne grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak informuje RMF FM, świdnicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Mateusza K. i byłego skarbnika KOD, Piotra Ch. Zarzuca oskarżonym poświadczenie nieprawdy i przywłaszczenie sobie 121 tysięcy złotych z publicznych zbiórek stowarzyszenia.

Sprawa ma związek z 9 fakturami, wystawionymi przez firmę byłego lidera KOD, który miał wykonywać na rzecz komitetu usługi informatyczne - przypomina Fakt. Śledczy utrzymują, że podejrzani mężczyźni chcieli przywłaszczyć dodatkowo 15 tys. zł. Zdaniem prokuratury wystawiane faktury były "związane z rzekomo wykonanymi usługami". Mateusz K. utrzymuje, że zarząd KOD zdecydował, że będzie mu wypłacane wynagrodzenie w wysokości 10 tys. zł miesięcznie plus podatki. Formą realizacji ustaleń miałoby być wystawianie wyżej wymienionych faktur.

Niestety, prokurator jakoś mu nie uwierzył.

Wyjaśnienia stoją w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym, w tym z zeznaniami przesłuchanych w charakterze świadków członków zarządu stowarzyszenia KOD oraz z przedłożoną przez nich dokumentacją - wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.

Akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Mateuszowi grozi nawet osiem lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(131)
gość
6 lat temu
W końcu dobra informacja na początek dnia :)
Gość
6 lat temu
Macie swojego guru KODu zwykły zlodziej😂😂😂😗
gość
6 lat temu
Pomimo wysokiej pensji (7 tys. zł) na etacie głównego informatyka w PZPN, pan KIJOWSKI na dzieci przelewał marne GROSZE, powiększając swój ALIMENTACYJNY dług do niemal 100 tys. zł. Oznacza to, że nie płaci na nie od 3 lat. W dodatku ostatnio postanowił BOHATERSKO zrezygnować z jedynego źródła dochodu i rzucić się w wir pracy społecznika. Ktoś uwierzy, że robi to bezinteresownie? Przyznaj się HIPOKRYTO, ile dostajesz od swych mocodawców za organizowanie tej całej HUCPY, służącej jedynie do powrotu dotychczasowych elit do KORYTA! Jeśli jesteś tak samo wiarygodny jak opiekuńczy, poważnie stawia to pod znakiem zapytania szczerość twoich działań. Zamiast bawić się w TRYBUNA ludowego, lepiej zapewnij chleb swym GŁODNYM dzieciom, bo żal patrzeć na takiego OSZOŁOMA. Jeśli chcecie poznać więcej NIEWYGODNEJ prawdy, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
gość
6 lat temu
a niech go wrzucą za kraty i tego Dubienieckiego i innych kolesi
Gość
6 lat temu
I jemu nie starcza na życie, szok
Najnowsze komentarze (131)
Gość
6 lat temu
W d**e go moga pocalawac kacyki z pisu go gnoja ...bo gdyby nie ich zdradziecka robota to pis juzby dawno z****l pod plotem...a na koncu okaze sie ze jest NIEWINNY.....taki sam syf robia jak ze smolenskiem
Gość
6 lat temu
A ile bedzie siedzial ten p***l maciarewicz z tymi milionami wyprowadzonymi z budzetu
Gość
6 lat temu
Powinien siedzieć a do towarzystwa dac Wałęsę
gość
6 lat temu
Kijowski za 100 tys moze dostac 8 lat a sędzia w Bydgoszczy dał 4 lata facetowi ktory prowadził agencję GETIN i naciągnął ludzi/prowadził fałszywa księgowosc/ na przeszło 8 milionow ,Gdzie sprawiedliwosc? Getin do dzisiaj nie podjął zobowiązania,ciagle walczy,przeciąga ,odwołuje sie/wiadomo ma pieniadze i prawnikow/ a ludzie nie maja do dzisiaj oszczędnosci/ chyba juxz przeszło 4 -5 lat, Panie Ziobro wez się za to !
Gość
6 lat temu
Teraz go będzie sądzić jego ulubioną "nadzwyczajna kasta" z wiecow , ciekawe czy wyposażenie przyjaciela.
gość
6 lat temu
Wczesniej może Dubieniecki pójdzie
gość
6 lat temu
wreszcie z*******u amatorze łatwego życia za cudze pieniądze.
Gość
6 lat temu
Takie mamy autorytety jak ciemny lud kupuje.
gość
6 lat temu
A jakiś bezdomny nie pomoże mu spłacić alimentów?
Gość
6 lat temu
Z******j i oszust. Takich nigdy nie szkoda. Tylko niech się wezmą też za jeszcze gorszych złodziei. Będzie wtedy trochę lepiej w kraju.
Sprawny
6 lat temu
Przestańcie mu grozić a posadzicie go w końcu tego oszusta i alimenciarza już dość zła naprodukował
Gość
6 lat temu
To robota kgb pisowskiego...dobrze ze go chociaz przy zyciu zostawili...
gość
6 lat temu
kradzież nazywa pracą dobre sobie
tomasz
6 lat temu
Uważam że nie powinno się go karać, skoro znalazło się tylu głupców co wpłacało pieniądze na KOD to sumka się uzbierała. To właśnie głupotę ludzi co wpłacali na niego kase należy przykładnie ukarać uniewinniając Kijowskiego.Głupota powinna być tępiona.
...
Następna strona