Trwa ładowanie...
Przejdź na

Michał Wiśniewski OFICJALNIE OGŁOSIŁ BANKRUCTWO. "Świat się nie kończy"

144
Podziel się:

Muzyk od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. "Ujawnimy kulisy tego postępowania".

Michał Wiśniewski OFICJALNIE OGŁOSIŁ BANKRUCTWO. "Świat się nie kończy"

Karierę Michała Wiśniewskiego z pewnością można zaliczyć do tych najbardziej spektakularnych w polskim show biznesie. Wokalista grupy Ich Troje apogeum swojej sławy przeżywał kilkanaście lat temu, a tabuny kolejnych fanów zagwarantowało mu reality show Jestem jaki jestem. Zarobione wtedy miliony wydał - z czym nigdy się nie krył - na rozrywki na miarę gwiazdy rocka. Wiśniewski popadł też w problemy z hazardem i używkami, ostatecznie doprowadzając się na skraj bankructwa. Kilka tygodni temu Michał przyznał, że jest bankrutem: Wiśniewski ogłosił BANKRUCTWO. "Trudno przehulać 35 mln zł? To jest łatwe!"

Muzykowi ewidentnie trudno było odnaleźć się na dzisiejszym rynku. Jego płyta wydana po dłuższej przerwie od show biznesu sprzedała się w zaledwie... tysiącu egzemplarzy. Wizerunkowo Wiśniewski jest też dzisiaj raczej synonimem obciachu niż trendów, a bardziej "na czasie" jest ikoniczny występ jego byłej żony w Sopocie przed laty, gdyż był tak straszny, że aż śmieszny.

Dziś Wiśniewski ostatecznie potwierdza swoje bankructwo, pisząc na Facebooku:

Czuje się w obowiązku zamieścić takie oświadczenie, bo paradoksalnie jest to dla mnie bardzo dobra informacja. Chcę jeszcze dodać, że gdybym miał od początku tak profesjonalną obsługę prawną, zapewne nigdy nie doszłoby do takiej sytuacji... Ale świat się nie kończy! Świat się zaczyna!
DO PRZODU! NIGDY WSTECZ! - napisał muzyk.

Dnia 11 maja 2018 r. Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy ogłosił upadłość konsumencką Michała Wiśniewskiego. To ważne postanowienie kończy wyjątkowo trudny etap życia piosenkarza. Michał, o czym wielokrotnie informowały media, od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Niestety, często w medialnych doniesieniach nie wspominano, że pojawienie się tych trudności nie było wynikiem celowego działania artysty.
(...)

Profesjonalne działanie Kancelaria Radcy Prawnego Anna Bufnal oraz Kancelarii Prawnej RIO z Gdyni pozwoliło jednak na skompletowanie obiektywnych dowodów oraz sprawne przeprowadzenie niezbędnych działań. Wyjątkowym wyzwaniem, stojącym przed prawnikami, było wykazanie, nie tylko przed sądem, ale i przed opinią publiczną, że powszechnie znana osoba zawsze podlega tym samym regułom społecznym i prawnym, co wszyscy.

Dla Michała Wiśniewskiego decyzja Sądu oznacza nie tylko zamknięcie pewnego niełatwego rozdziału. Daje mu przede wszystkim możliwość całkowitego skoncentrowania się na projektach artystycznych i nowych wyzwaniach, których efekty już niedługo miło zaskoczą jego fanów.

W specjalnie przygotowywanym reportażu ujawnimy całe kulisy tego postępowania i mamy nadzieję, że to postępowanie wpłynie na coraz lepsze zrozumienie instytucji upadłości konsumenckiej w Polsce obrazując jej cel i dostępność.

Jak myślicie, czym teraz zajmie się Michał, który poza sobą ma na utrzymaniu czwórkę dzieci?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(144)
Gość
6 lat temu
Pamiętacie klimat ślubu z mandaryną?
gość
6 lat temu
Jak widać każde pieniądze można" przetańczyć".
Gość
6 lat temu
Ja bym popadła w depresję. A ten: życie się zaczyna....
Gość
6 lat temu
I wierzyciele. Dobre posunięcie .
Gość
6 lat temu
Nie, teraz komornik da mu spokój 🙄
Najnowsze komentarze (144)
gość
6 lat temu
pocałujcie wiśnie tam gdzie mu słońce nie dochodzi ,hejterskie świnie
gość
6 lat temu
Sprawdźcie Państwo jak działa upadłość konsumencka
gość
6 lat temu
Zachęcam do sprawdzenia warunków które powinien spełniać dłużnik chcący ogłosić upadłość konsumencką -
Gość
6 lat temu
Mam gdzieś to co piszą w Internecie w gazetach na temat Michała i ich troje
antoni
6 lat temu
powrót do korzeni
Gość
6 lat temu
nie zapodałbym mu w*******a, bo mu wiśnia spleśniała już dawno.
Gość
6 lat temu
Gratulacje!! Świetna robota pełnomocnika Anny Bufnal! Super!
Gość
6 lat temu
Może jestem wredna, ale mam naprawdę mieszane uczucia... Rozumiem, że może być taka sytuacja, że ktoś zarabiał sporo pieniędzy, żył na wysokim poziomie, brał kredyty (bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że da radę je spłacić), a potem coś złego się stało: wypadek, kalectwo, związany z tym brak możliwości zarobkowania, ciężka choroba i w związku z tym wysokie koszty leczenia; albo stracił dorobek całego życia, dom mu się spalił, zawalił itd. Są różne sytuacje życiowe i możliwość upadłości konsumenckiej jest jak najbardziej potrzebna. Ale jeśli ktoś przehulał majątek i uciekł od konsekwencji... To tak, jakby pożyczyć od kogoś pieniądze i potem mu powiedzieć: "Nie oddam, bo nie mam, wszystko wydałem i co mi zrobisz". Nie wątpię, że to może być legalne (zwłaszcza, jak ma się dobrego prawnika), ale czy moralne?...
Gość
6 lat temu
Brawo Michał. Gratulacje dla pełnomocnika Anny Bufnal! Dobra robota....
Gość
6 lat temu
Przede wszystkim syndyk wszedł na wszelkie dobra jego. Wszystko idzie do wyceny, ustala się plan splat i dopiero po jego wykonaniu można mówić o umorzeniu ew reszty. Nawet jeśli majątek przepisał na żonę to nie jest to do końca takie proste, bo małżeństwo odpowiada za długi wspólnie. Jeśli mają zaś oddzielnie to przepisanie majątku w trakcie stardowania o upadłość też by nic nie dało.
gość
6 lat temu
ma bogatą żonę,ale widać i rozdzielność majątkową,jego szastanie pieniędzmi świadczy o nowobogackim zachowaniu,żenada
gość
6 lat temu
A ja lubie Michała ,lubie i już
gość
6 lat temu
Trzeba być imbecylem żeby nie ustawić sobie życia za 35 baniek. Jeszcze w tamtych czasach taka kwota trochę więcej była warta niż obecnie. Rozumiem p*******ć z tego lekką ręką 5 baniek ale 35 i zostać bankrutem to trzeba być... wiśniewskim. D***l kupiłby 20 mieszkań za 10 baniek zrobionych w wysokim standardzie, wynająłby i miałby z tego miesięczną, niezłą pensję.
gość
6 lat temu
Ciekawe czy tym dzieciom ktore natrzasksl da teraz na alimenty..
...
Następna strona