Piątek 08.06.2018

Nergal wścieka się na Ziobrę za... akceptowanie Godlewskich. "Oskarżyli mnie o znieważenie godła, to PODWÓJNE STANDARDY!"

siostry Godlewskie Małgorzata Godlewska Esmeralda Godlewska Adam Darski Nergal Andrzej Saramonowicz Godlewskie na mundial piosenka Godlewskich na mundial

Nergal wścieka się na Ziobrę za... akceptowanie Godlewskich. "Oskarżyli mnie o znieważenie godła, to PODWÓJNE STANDARDY!"

Jeszcze pół roku temu siostry Godlewskie postrzegano jako stosunkowo niegroźne dziwadła z zakamarków Internetu, które zamarzyły o sławie, fałszując niemiłosiernie kolędy i piosenki o karpiu. Niestety, szybko okazało się, że popularność uzależnia: dzisiaj Małgorzata i Esmeralda mają własny program telewizyjny (!) i kanał na YouTubie, gdzie prezentują twórczość naprawdę niskich lotów.

Najnowszym dokonaniem Godlewskich jest teledysk na zbliżający się mundial, w którym ambitne siostry niemal uprawiają seks z piłką i flagą. Internauci oprócz bezlitosnego wyśmiania sióstr zauważyli, że jest to profanacja symboli narodowych, co podchwycił Andrzej Saramonowicz: Saramonowicz nawołuje do bojkotu Godlewskich i... REAKCJI PROKURATURY: "Naruszenie przepisów o godle wydaje się ewidentne"

Wydaje się, że drobny sukces został osiągnięty, bo teledysk zniknął z platformy Vimeo. Zdążył obejrzeć go jednak Nergal, lider grupy Behemoth, który na swoich koncertach też korzysta z godła czy polskiej flagi. Nergal niejednokrotnie miał przez to kłopoty, gdy obserwatorom muzycznym o prawicowym światopoglądzie wyglądało to na profanację symboli narodowych. Adam Darski nazwał to "wizualną hipokryzją".

Nie tak dawno temu polski rząd ścigał mnie i Rodzinę Behemotha za obrazę godła... znieważenie godła, jak to określono. Stanęliśmy przed sądem i chcieliśmy pozbyć się tych absurdalnych oskarżeń - pisze Nergal, przywołując jeszcze przykład Jasia Kapeli, który też spotkał się z problemami prawnymi za "kreatywną reinterpretację hymnu". Brakuje mi słów, żeby opisać, co czuję na widok tej wizualnej hipokryzji. Jak mówiłam i jeszcze to powtórzę: skoro są ludzie, którzy chcą to oglądać - pieprzyć to, akceptuję to. I tak gram satanistyczną muzykę.

Oberwało się także Zbigniewowi Ziobrze i organizacji Ordo Iuris, która uchodzi za symbol praworządności, a zdaniem Nergala ściga tych artystów, których nie powinna.

Po prostu nie mogę uwierzyć w to przeoczenie, którego dokonał Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, że Ordo Iuris doskonale wypełnia podwójne standardy wspierane przez moich rodaków: polityczne, społeczne i kulturalne. Nie mogę wytrzymać oddychania tym samym powietrzem - dodał.

Przypomnijmy, że Nergal już wcześniej wyjaśniał bezczeszczenie godła zabiegami artystycznymi, dodając, że każdą zarobioną złotówkę przywozi do Polski i promuje nasz kraj za granicą: Nergal w tunice pokazuje orła w sądzie (ZDJĘCIA)

 

Not long ago, the Polish government was pursuing myself and Behemoth family for defacing the Polish emblem...blasphemy as they defined it. We faced trial and had those surreal accusations thrown out of court. Shortly before that, the poet Jas Kapela was convicted for similar offences by creatively reinterpreting the Polish national anthem, highlighting the issues with our attitudes towards refugee immigration. A disgrace! And now...I have no words to express the feelings I have when watching this visual hypocrisy. I’ve said it before and I’ll say it again, I am a liberal and reasonable person - if there is an audience for this kind of entertainment...fuck it...all good with me, I play Satanic metal after all. I just can’t help to find this oversight by Minister of Justice Mr. Ziobro, Ordo Juris is perfectly indicative of the double standard held by my fellow Polish citizen - politically, socially and culturally. I can’t stand to breathe the same air.

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)Cze 7, 2018 o 1:17 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (544)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 544
Odpowiedz
455 25
zgłoś
gość 08.06.2018 09:02
Co wy macie z tym przekierowaniem na WP?. :(
Odpowiedz
15 27
zgłoś
gość 08.06.2018 09:02
hmm..
Odpowiedz
1269 66
zgłoś
Gość 08.06.2018 09:03
Ciężko się z nim nie zgodzić..
Odpowiedz
83 5
zgłoś
gość 08.06.2018 09:04
Racja
Odpowiedz
124 11
zgłoś
Gość 08.06.2018 09:04
Godlewskie to warszawskie k****y za 500zl za no
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 544