Trwa ładowanie...
Przejdź na

Arcybiskup Hoser uważa, że... antykoncepcja wywołała akcję #metoo. "Mężczyźni tracą szacunek do kobiet!"

601
Podziel się:

Duchowny wypowiedział się także na temat płodności. Skąd tyle o niej wie?

Arcybiskup Hoser uważa, że... antykoncepcja wywołała akcję #metoo. "Mężczyźni tracą szacunek do kobiet!"
bECohVSd

Arcybiskup Henryk Hoser bez wątpienia należy do jednych z najbardziej medialnych duchownych, głównie za sprawą swoich opinii, które chętnie wygłasza z ambony i w tabloidach. Nikogo nie dziwi, że arcybiskup Hoser jest zadeklarowanym przeciwnikiem antykoncepcji, jednak zdumiewa regularność, z jaką hierarcha wypowiada się na temat kobiecej seksualności...

bECohVSf

Ostatnio arcybiskup znów pochylił się nad antykoncepcją, która przez kościół uważana jest za ciężki grzech. Henryk Hoser poświęcił jej wątek w mowie z okazji 50. rocznicy powstania encykliki Humanae vitae papieża Pawła VI.

Encyklika z 1968 roku była poświęcona właśnie antykoncepcji, którą nazwano wówczas "zasadami moralnymi w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego". Arcybiskup Hoser dostrzegł wagę problemu, zauważając, że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych... spowodowało akcję #metoo. W jaki sposób? To oczywiście wina samych kobiet, które przez stosowanie antykoncepcji poniżają się w oczach mężczyzn, którzy czują, że mają nad nimi władzę i pozwalają sobie na molestowanie oraz gwałty. Trzeba przyznać, że to oryginalna logika.

Mężczyźni przyzwyczaiwszy się do praktyk antykoncepcyjnych zatracą szacunek do kobiet, lekceważąc ich psychofizyczną równowagę, sprowadzą je do narzędzia do zaspokajania swojej egoistycznej żądzy i w konsekwencji przestaną je uważać za godne szacunku towarzyszki życia. I teraz mamy odbicie tej fali w postaci tej akcji #MeToo - przekonywał arcybiskup.

Przy okazji arcybiskup Hoser pochylił się także nad kwestią płodności kobiet, którą, jak sam stwierdził, zajmuje się od 40 lat. To faktycznie pozwala nam wierzyć w profesjonalizm arcybiskupa...

bECohVSl

Co należy zrobić wobec rozpowszechniania się antykoncepcji, która modeluje wszystkie relacje, także międzyosobowe. Trzeba się nauczyć symptomatologii płodności. Gdybym dziś zapytał, która z pań tutaj jest płodna, a która nie, to dopiero byśmy wiedzieli, czy tę symptomatologię znają - mówił. To nie jest aż tak trudne. Ja się tym zajmuję 40 lat i wiem. A panowie nie muszą się wiele pytać, bo są ciągle płodni i rano i wieczór i w południe, czy śpią, czy nie śpią. I tu urok kobiet jest w tym, że la donna est mobile.

Rozumiecie coś z tego?

bECohVSm
bECohVSG
KOMENTARZE
(601)
gość
3 lata temu
Mężczyźni od początku istnienia świata nie szanowali kobiet. Wbijano im do głów,że są stworzeni do ważnych rzeczy a kobiety do rodzenia,stania przy garach i bycia posłusznymi żonami. Antykoncepcja zapobiega wielu niechcianym ciążom. A akcja #metoo spowodowana jest tym,że kobiety mają dość molestowania i bezkarności mężczyzn,którzy myślą, żę mogą więcej od kobiet.
Gość
3 lata temu
Aż chce się płakać czytając takie bzdury!
Gość
3 lata temu
Po takiej wypowiedzi ja tracę szacunek do niektórych mężczyzn...
bECohVSH
gość
3 lata temu
A czy szanowny biskup ma szacunek do kobiet? Bo szczerze wątpię...
Gość
3 lata temu
Tak, to jest logika. Wmawiając ludziom, że mężczyźni są plodni cały czas....a kobiety? No cóż. To już było. W średniowieczu. Za chwilę zaczną obwiniać kobiety za problemy wśród par z zajściem w ciążę!
Najnowsze komentarze (601)
Marilyn
3 lata temu
A celibat wywołuje pedofilie wśród duchownych .Zawsze można się powstrzymać ,ale po co?Bardziej kościół niż "mężczyżni "nie ma szacunku do kobiet,ciągle grzebiąc kobietom w majkach ,próbując uczyć antykoncepcji .Po za tym duchowny kościoła w którym ladacznica jest świętą ,powinien wstydzić się uczyć kobiet prowadzenia się .Przeciętna kobieta przy Marii Magdalenie.....Ale to lepiej z koniem gadać.
aaaaa
3 lata temu
"40 lat zajmowania się płodnością kobiet", jak mam to rozumieć ma 40 dzieci, czy pisze już 40 doktorat, a może czas na nobla, no nie mam pojęcia co wybrać. po 40-tu latach pracy czas przejść na emeryturę dość już tych głupot.
aaaaa
3 lata temu
"40 lat zajmowania się płodnością kobiet", jak mam to rozumieć ma 40 dzieci, czy pisze już 40 doktorat, a może czas na nobla, no nie mam pojęcia co wybrać. po 40-tu latach pracy czas przejść na emeryturę dość już tych głupot.
gość
3 lata temu
pieniądze wywołują pedofilię wśród księży. Przestańcie rzucać na tacę. Szczególnie temu biskupowi.
dera
3 lata temu
oj prosi się o wymalowanie schodów......
3 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Mam pytanie do młodych rodziców - co można poprawić w organizacji rekrutacji dzieci do żłobków organizowanej przed Urząd Miasta?
XXXX
3 lata temu
Jak się młodych ministrantów pedałuje to aborcja nie grozi.
gość
3 lata temu
zdumiewa fakt że gość nie powiązał jeszcze antykoncepcji z obecnie panująca suszą w Polsce a przecież to takie oczywiste, wystarczy odrobina wiary.
bECohVSz
DAWID
3 lata temu
chrystus królem ! święta dziewica maryja moją tarczą i mieczem
Marek
3 lata temu
Pozdrowienia od księdza Lemańskiego
gabaryt trzec...
3 lata temu
ArcyPiSkup to wie z wlasnego doswiadczenia??
gość
3 lata temu
Był czas że Kościół katolicki nie zaliczał kobiet do ludzi, ba nawet twierdził, że nie mają duszy. Panie biskupie co pan na to ... jak to z tym szacunkiem ????
Laik
3 lata temu
Bardzo poraniony człowiek, żal mi go ......
gość
3 lata temu
Dla takiego lenia najważniejszym zagadnieniem od 40 lat jest płodność kobiet. Porażające!!! To przez takich tępaków przyrost naturalny w Azji, Afryce i Ameryce Południowej jest przyczyną głodu, bo zabronili stosowania antykoncepcji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECohVTs
bECohVTt
bECohVTu
bECohVTv
bECohVTw
bECohVTb