Wtorek 31.07.2018 22:00

Żebrowski tłumaczy się żenującego spotu z 2009 roku: "Rzeczywiście DAŁBYM SIĘ ZABIĆ za Rafała"

Michał Żebrowski Rafał Trzaskowski Patryk Jaki wybory samorządowe 2018

Żebrowski tłumaczy się żenującego spotu z 2009 roku: "Rzeczywiście DAŁBYM SIĘ ZABIĆ za Rafała"

Choć kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi formalnie jeszcze się nie rozpoczęła, to wyścig o fotel prezydenta stolicy trwa w najlepsze. Główni kandydaci: Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki odwiedzają dzielnice i prześcigają się w obietnicach. Ten ostatni obiecał ostatnio dwie (!) nowe linie metra. Wcześniej częstował warszawiaków kiełbasą wyborczą. Dosłownie.

Zobacz: Patryk Jaki w czapie kucharza częstuje swoją kiełbasą wyborczą w Warszawie (ZDJĘCIA)

Trzaskowski pozuje raczej na "intelektualistę". Niedawno, z okazji 10. rocznicy śmierci prof. Geremka, chwalił się znajomością z nim, kładąc nacisk na fakt, że ten uczył go "cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie", a zajęcia odbywały się w języku francuskim. Wspomnienia wzbudził raczej politowanie niż podziw.

Megalomański wpis to nie jedyny problem polityka Platformy Obywatelskiej.

Internauci przypomnieli spot wyborczy Trzaskowskiego z kampanii do Parlamentu Europejskiego z 2009 roku.

Naprawdę trudno zrozumieć, jaka idea przyświecała twórcom reklamówki wyborczej... Widzimy na nim egzekucję Michała Żebrowskiego, który ginie… za Rafała Trzaskowskiego. Na końcu widnieje plansza, a na niej pytanie graniczne: "A to co zrobisz dla Rafała?".

Klip przywodzi na myśl różne skojarzenia. Prawicowi dziennikarze od razu powiązali go z egzekucjami Polaków w czasie II wojny światowej. Sam Żebrowski wytłumaczył, że było to nawiązanie do... Kordiana.

Okazało się, ze Żebrowski i Trzaskowski przyjaźnią się od lat.

10 lat temu wziąłem udział w kampanii mało znanego wtedy polityka Rafała Trzaskowskiego. Znam Rafała od 40 lat i wiem, że jest uczciwym i mądrym człowiekiem. Nie ma dziś wielu takich w polityce. Biorąc udział w tym spocie nie przypuszczałem, że 10 lat później ktoś ośmieli się próbować nadać mu inny sens - zaczął.

Rzeczywiście dałbym się zabić za Rafała, problem w tym, że spot ten nawiązywał do mojej roli... Kordiana i nie ma nic wspólnego z kontekstem jaki niektórzy próbują mu dziś nadać. Posługiwanie się kampanią sprzed 10 lat i łączenie jej z obchodami Powstania Warszawskiego jest wredne, przebiegłe i kłamliwe. Dla ułatwienia informuję, że "Kordian" to polski dramat Juliusza Słowackiego. Polecam lekturę w całości, a dla researcherów telewizji publicznej wrzucam link do krótkiej informacji na Wikipedii - wytłumaczył.

Do czegokolwiek nawiązuje spot, raczej wątpliwie, żeby namówił kogokolwiek do oddania głosu na Trzaskowskiego. A Wam z czym się kojarzy?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (306)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 306
Odpowiedz
10 30
zgłoś
gość 31.07.2018 22:00
pierwsza
Odpowiedz
88 192
zgłoś
Gość 31.07.2018 22:01
Rafał kulturalny, mądry człowiek to się po prawej wkurzają bo u nich same de. bile
Odpowiedz
665 151
zgłoś
gość 31.07.2018 22:02
pewnie obiecal Zebrowskiemu kase na teatr,jakie to proste!
Odpowiedz
99 202
zgłoś
Gość 31.07.2018 22:02
My Polacy mamy dość niszczenia kraju przez pis
Odpowiedz
107 91
zgłoś
gość 31.07.2018 22:03
dziś w TVP wiadomości o tym mówili......haha XD no wiocha........aby nawiązywać tak do Powstania Warszawskiego?!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 306