Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kate i William szczerze o swoim rozstaniu: "Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni"

173
Podziel się:

Związek pary książęcej na trzy lata przed ślubem przeszedł poważny kryzys i wydawało się, że to już koniec. Teraz na jaw wychodzi, co było przyczyną rozstania.

Kate i William szczerze o swoim rozstaniu: "Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni"

Małżeństwo księżnej Kate i księcia Williama uchodzi za idealne, jednak jak każda para również oni w przeszłości nie uniknęli kryzysów. Zanim doszło do wystawnego ślubu w Opactwie Westminsterskim, rozstali się na dwa lata.

Kate i William poznali się w 2001 roku na studiach z historii sztuki. Trzy lata później w mediach opublikowano ich pierwsze wspólne zdjęcia z urlopu w Alpach i natychmiast pojawiły się plotki o rychłych zaręczynach. William nie spieszył się jednak do ołtarza. Związek z Middleton, która - choć urodzona w bogatej i wpływowej rodzinie - nie miała korzeni arystokratycznych, uznawany był za mezalians.

Pod koniec 2006 roku w relacji Kate i Williama coś zaczęło się psuć. Głównym powodem był fakt, że książę odmówił spędzenia sylwestra z rodziną ukochanej. Początkowo przyjął co prawda zaproszenie Middletonów do rezydencji w Szkocji, jednak później zmienił zdanie. Jego decyzja była spowodowana naciskiem ze strony królowej Elżbiety, dla której wspólne spędzanie świąt w Sandringham jest częścią ścisłej królewskiej tradycji. Kate nie otrzymała jednak zaproszenia, bo nie była jeszcze żoną Williama.

W tamtym czasie zakochani mieszkali z dala od siebie - ona w Londynie, on w Dorset, gdzie stacjonował w koszarach wojskowych. Odległość nie sprzyjała budowaniu związku, a Middleton czuła się coraz bardziej niepewnie i nie wiedziała, czy w ogóle doczeka się oświadczyn. Prasa nadała jej nawet wówczas kpiący przydomek "Waity Katy" (Czekająca Katy). W końcu, w 2007 roku doszło do rozstania. Ostatecznie jednak przyszli małżonkowie uznali, że nie mogą bez siebie żyć i w 2010 roku zaręczyli się podczas wakacji w Kenii, a rok później wzięli ślub. Po latach oboje oceniają, że oddalenie się od siebie było im potrzebne.

Rozstaliśmy się na pewien czas, bo byliśmy bardzo młodzi. Kształtowały się nasze charaktery, dojrzewaliśmy. Każde z nas próbowało odnaleźć własną drogę. Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni, co w efekcie wyszło nam na dobre - mówi William.

Kate podziela zdanie męża na ten temat.

Wtedy nie byłam zachwycona rozstaniem, ale teraz widzę, że mnie wzmocniło. Dowiedziałam się wiele o sobie. Gdy jesteś młody, związek może cię całkowicie pochłonąć. Dziś doceniam czas, który spędziłam w samotności, choć wtedy nie myślałam o tym w ten sposób - mówi księżna.

Kryzys w związku Williama i Kate nastąpił po czterech latach bycia razem. Jak dowodzą badania, u większości par po takim okresie dochodzi do mniejszych lub większych zawirowań. Często też pary rozstają się tuż przed ślubem. Specjaliści twierdzą, że oddalenie się na pewien czas pozwala docenić partnera i naprawić relację.

Od czasu rozstania Kate i Williama rodzina królewska stała się bardziej postępowa i wyciągnęła wnioski z tamtych zdarzeń. Zyskała na tym Meghan Markle, która w grudniu 2017 roku mogła uczestniczyć w uroczystościach świątecznych wraz z rodziną narzeczonego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(173)
Gość
4 lata temu
Kate jest sympatyczną i piękną kobietą :)
Gość
4 lata temu
Kate jest piękną kobietą z klasą :)
Gość
4 lata temu
Wydają się być super parą
Kasia
4 lata temu
Kate nic się nie zmieniła, natomiast William zdecydowanie się postarzał
Gość
4 lata temu
Nigdy nie dowiemy się jak naprawdę jest w tej rodzinie i czy naprawdę jest tak bajkowo jak może się wydawać.
Najnowsze komentarze (173)
gość
4 lata temu
Piękna para, wyglądają na szczęśliwych, aż miło popatrzeć!
gość
4 lata temu
Piekna para!
gość
4 lata temu
Klasa I A – e- klasa naukowo-przyrodnicza W tym celu w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka nowych lub używanych (ale czystych i niezniszczonych) przedmiotów takich jak zabawki, maskotki, .. Bacia Julia Banaś Anastazja Białas Oliver Borgul Alicja Chmielewska KamilaKlasa I A – e- klasa naukowo-przyrodnicza Bacia Julia Banaś Anastazja Białas Oliver Borgul Alicja Chmielewska Kamila Chmielewska Kinga Cichoń Karolina Drewniok Szymon Filipowski Patryk Frejek Martyna Gajda Anna Jędrysiak Kamila Jurzyca Ewa Kocyba Marta Małek DominikaNajmłodszym uczniom zapewni je szkoła. Nie muszą ich kupować rodzice uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Dzieci skorzystają z darmowych elementarzy MEN. Dwa pierwsze roczniki dostaną egzemplarze z ubiegłych lat, III klasa - nowe książki. Szkoła udostępni podręczniki także uczniom IV klasy podstawówki oraz I klasy gimnazjum. Z kolei uczniowie klas V szkół podstawowych i II klas gimnazjum objęci zostali rządową dotacją. Na piątoklasistę jest to 138,50 zł (podręczniki) i 24,75 zł (ćwiczenia). W przypadku II klasy gimnazjum, to dotacja wynosi 247,50 zł, i 24,75 zł. Za podręczniki zapłacą w rodzice uczniów klas VI, III gimnazjum i szkół średnich. Ile? Komplet do ostatniej klasy gimnazjum kosztuje średnio 300 zł. Droższe są podręczniki do liceum czy technikum - jeden ok. 40-45 zł. Rodzice wydadzą ponad 400 zł. Do tego książki do nauki języków obcych - 120-150 zł za zestaw. Czytaj więcej: Maruszczyk Natalia Möller Kinga Musik Fabian Nadybał Wojciech Ostrzyżek Natalia Pluszczyk Laura Wiltosz Wojciech Wróbel Wojciech Kaczmarek Alina Ducka Julia Klasa I B – klasa artystyczna Demut Emilia Dyrka Natalia Franiel Agnieszka Gieras Wiktoria Giża Monika Grys Manuela Gwóźdź Klaudia Janas Paulina Janik Karolina Kansy Paulina Komor Nicole Kot Wiktoria Krzempek Agnieszka Madyda Wiktoria Mitrenga Wiktoria Myrc ...
Gośćtbcf
4 lata temu
Hbkd
Gość
4 lata temu
Normalni media robią z nich ideały szczególnie w tedy jak idealny książę bawił się na baletach on jest takim ładunkiem jak jego tatuśprzez jego wybryki to Diana zginęła bo nie mogła z h***m wytrzymać
Jerzy Michala...
4 lata temu
To rzeczywiście ważne, ale przy okazji chcę spytać o jeszcze jedną ważną kwestię. Uważacie, że Wrocław jest przysosowany do osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózkach?
Jerzy Michala...
4 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Co sądzicie o systemie roweru miejskiego we Wrocławiu?
a.c.
4 lata temu
Przede wszystkim o tym rozstaniu wszyscy wiedzą, a ten tekst odgrzewany kotlet dziennikarski . Ciekawe czy jest tak naprawdę coś co tym ludziom udało się ukryć albo nie sprzedać na potrzeby wizerunku. Teraz po latach Kate wyciągnęła tę historìę z nadzieją, że wcześniejszy tytuł waiting Kate zniknie z jej życiorysu?!
Maja
4 lata temu
Sa fajna para
Kulka
4 lata temu
Ciekawe czy lubia annal
gość
4 lata temu
Jak na przeciętną urodę Angielek to bardzo dobrze trafił. Nie mógł wybrać lepiej, Kate ma urodę księżniczki
gość
4 lata temu
200 rzeczy, które powinnaś wyrzucić. Już, teraz, natychmiast. Akcja ... Oh!mecala rodzina
gość
4 lata temu
utanie ubranka dla dzieci używaneużywane i nowe ubranka dla dzieci i niemowląt sklep internetowy używane i nowe uziemniaki tanio używanebranka dla dzieci i niemowląt sklep stare jedzienieinternetowy on systko urzaw meble używane tanio stare pralki przjmuje szstki rzecy slojki loduwki tlwzory systkie stare rzeczy mikluwke kuhenke cajik kuhenke otkurace pobniese rzecy szyszko pdaje szie stare buty ubrania isztkie pory roku zabawki talerze szlanki garki
gość
4 lata temu
dzieci w radopcja dziecdarmozjadyi przez pary homoseksualne molestowanieodzinie homoseksusukien ślubnsukien ślubna tnie towary sklepa tnie towary sklepalnej pawo gupie ucuje sycszscytrodzina szwecji tanio wesele sala szkopiszwecji tanio wesele sszwecji tanio wesele sala dużaalaoan lecala pieniądze cala rodzinakrólowej Elżbiety 10 cale weswle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie