Środa 12.09.2018 14:15

Leszek Miller domaga się zadośćuczynienia od Faktu. "Obrzydliwy komentarz gazety o wielkim nakładzie"

Leszek Miller Leszek Miller junior samobójstwo Katarzyna Sobkowiak

Leszek Miller domaga się zadośćuczynienia od Faktu. "Obrzydliwy komentarz gazety o wielkim nakładzie"Fot. ONS / East NewsW niedzielę, 26 sierpnia, w podwarszawskiej willi należącej do rodziny Millerów, znaleziono martwe ciało jedynego syna byłego premiera. Reszta rodziny, czyli córka Leszka juniora oraz jego rodzice przebywali w tym czasie na wspólnym urlopie w Grecji.

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna zginął śmiercią samobójczą. Podobno przez wiele lat cierpiał na depresję, jednak jego rodzice, córka oraz najbliższy przyjaciel zgodnie stwierdzili, że w ostatnim czasie przed śmiercią nie przejawiał żadnego pogorszenia nastroju. Były premier kilkakrotnie zapewnił, że gdyby on, żona czy wnuczka zauważyli jakiekolwiek niepokojące sygnały, na pewno nie wybraliby się do Grecji. Pojechali właśnie dlatego, że z rozmów z Leszkiem juniorem jasno wynikało, że jest on w dobrej i stabilnej formie psychicznej.

PRZYPOMNIJMY: Leszek Miller wspomina zmarłego syna: "Wraz z nim umarła część mnie"

Pogrzeb syna byłego premiera odbył się tydzień po jego śmierci, na cmentarzu w Żyrardowie. Tego samego dnia w sobotnim wydaniu Faktu ukazał się artykuł pod szokującym tytułem: Ojciec wybrał politykę, a syn sznur.

Nawet osoby z prawej strony sceny politycznej, którym z byłym premierem nigdy nie było po drodze, zgodnie uznały to sformułowanie za szczyt chamstwa i bezduszności.

Sam Miller też obiecuje, że tak tego nie zostawi. Zapowiedział pozew sądowy i napisał w tej sprawie list otwarty do przewodniczącego Zarządu Axel Springer, wydawcy dziennika.

Szef potężnego koncernu powinien poznać odczucia rodziców tragicznie zmarłego syna, którego śmierć została w gazecie opatrzona słowami: "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Publikacja pod tym tytułem ukazała się na pierwszej stronie dodatku weekendowego w tym samym dniu, w którym składaliśmy do grobu urnę z prochami naszego jedynaka - wyjaśnia swoją decyzję były premier. Żadne słowa nie są w stanie oddać bólu po śmierci własnego dziecka, w dodatku z towarzyszącym temu obrzydliwym komentarzem gazety o wielkim nakładzie. Nie chcemy, żeby to, co dotknęło naszą rodzinę, stało się normą, godzącą w innych ludzi. Stąd też informujemy o okolicznościach dramatu i oczekujemy podjęcia działań, które uniemożliwią powtórzenie się podobnych zdarzeń w przyszłości. Przecież ktoś wymyślił ten tytuł, ktoś go akceptował, ktoś puścił do druku. Nikt nie miał poczucia przekraczania nieprzekraczalnych granic, bo ich być może nie zna. Ale nie tylko redaktor naczelny, zdymisjonowany pod wpływem oburzenia opinii publicznej i dziennikarzy jest za to odpowiedzialny. Media w Polsce opisywały to zdarzenie z delikatnością i taktem. Nikt nie starał się pogłębić naszego bólu. Haniebnym wyjątkiem jest dziennik Fakt. Jako jedyny ze wszystkich tytułów prasowych w Polsce brutalnie podeptał nasze uczucia. Pragniemy poinformować, że zwróciliśmy się do Zarządu Ringer Axel Springer Polska Sp. z o.o. o stosowne zadośćuczynienie. 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (125)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 125
Odpowiedz
315 16
zgłoś
gość 12.09.2018 14:16
Bardzo dobrze!!
Odpowiedz
13 61
zgłoś
Temistokles pudel 12.09.2018 14:16
Temu panu jvz dziekvjemy
Odpowiedz
210 64
zgłoś
gość 12.09.2018 14:17
a dlczaego Rusin i reszta jej obronczyc nie czepnela sie KOzuchowskiej jak reklamowala Avon przez kilka dobrych lat?? hipkryzja!!!! nie popieram cierpienie zwierzat ani nie jestem po zadnej ze stron, ale najezdzanie na Rozenek kiedy nie widzialo sie bledu u Kozuchowskiej jest slabe bardzo
Odpowiedz
380 7
zgłoś
Gość 12.09.2018 14:17
Smutne przeczytac taki nagłówek będąc ojcem.
Odpowiedz
330 11
zgłoś
Gość 12.09.2018 14:17
Apel do wszystkich mediow:pamiętajcie się!!!! Sensacja i kliki to nie wszystko!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 125