Trwa ładowanie...
Przejdź na

Leszek Miller domaga się zadośćuczynienia od Faktu. "Obrzydliwy komentarz gazety o wielkim nakładzie"

85
Podziel się:

"Nie chcemy, by to, co dotknęło naszą rodzinę, stało się normą godzącą w innych ludzi" - pisze były premier w liście otwartym do przewodniczącego Zarządu Axel Springer SE w Berlinie.

Leszek Miller domaga się zadośćuczynienia od Faktu. "Obrzydliwy komentarz gazety o wielkim nakładzie"

W niedzielę, 26 sierpnia, w podwarszawskiej willi należącej do rodziny Millerów, znaleziono martwe ciało jedynego syna byłego premiera. Reszta rodziny, czyli córka Leszka juniora oraz jego rodzice przebywali w tym czasie na wspólnym urlopie w Grecji.

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna zginął śmiercią samobójczą. Podobno przez wiele lat cierpiał na depresję, jednak jego rodzice, córka oraz najbliższy przyjaciel zgodnie stwierdzili, że w ostatnim czasie przed śmiercią nie przejawiał żadnego pogorszenia nastroju. Były premier kilkakrotnie zapewnił, że gdyby on, żona czy wnuczka zauważyli jakiekolwiek niepokojące sygnały, na pewno nie wybraliby się do Grecji. Pojechali właśnie dlatego, że z rozmów z Leszkiem juniorem jasno wynikało, że jest on w dobrej i stabilnej formie psychicznej.

Pogrzeb syna byłego premiera odbył się tydzień po jego śmierci, na cmentarzu w Żyrardowie. Tego samego dnia w sobotnim wydaniu Faktu ukazał się artykuł pod szokującym tytułem: Ojciec wybrał politykę, a syn sznur. *
Nawet osoby z prawej strony sceny politycznej, którym z byłym premierem nigdy nie było po drodze, zgodnie uznały to sformułowanie za *
szczyt chamstwa i bezduszności.

Sam Miller też obiecuje, że tak tego nie zostawi. Zapowiedział pozew sądowy i napisał w tej sprawie list otwarty do przewodniczącego Zarządu Axel Springer, wydawcy dziennika.

Szef potężnego koncernu powinien poznać odczucia rodziców tragicznie zmarłego syna, którego śmierć została w gazecie opatrzona słowami: "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Publikacja pod tym tytułem ukazała się na pierwszej stronie dodatku weekendowego w tym samym dniu, w którym składaliśmy do grobu urnę z prochami naszego jedynaka - wyjaśnia swoją decyzję były premier. Żadne słowa nie są w stanie oddać bólu po śmierci własnego dziecka, w dodatku z towarzyszącym temu obrzydliwym komentarzem gazety o wielkim nakładzie. Nie chcemy, żeby to, co dotknęło naszą rodzinę, stało się normą, godzącą w innych ludzi. Stąd też informujemy o okolicznościach dramatu i oczekujemy podjęcia działań, które uniemożliwią powtórzenie się podobnych zdarzeń w przyszłości. Przecież ktoś wymyślił ten tytuł, ktoś go akceptował, ktoś puścił do druku. Nikt nie miał poczucia przekraczania nieprzekraczalnych granic, bo ich być może nie zna. Ale nie tylko redaktor naczelny, zdymisjonowany pod wpływem oburzenia opinii publicznej i dziennikarzy jest za to odpowiedzialny. Media w Polsce opisywały to zdarzenie z delikatnością i taktem. Nikt nie starał się pogłębić naszego bólu. Haniebnym wyjątkiem jest dziennik Fakt. Jako jedyny ze wszystkich tytułów prasowych w Polsce brutalnie podeptał nasze uczucia. Pragniemy poinformować, że zwróciliśmy się do Zarządu Ringer Axel Springer Polska Sp. z o.o. o stosowne zadośćuczynienie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(85)
Gość
4 lata temu
Smutne przeczytac taki nagłówek będąc ojcem.
Gość
4 lata temu
Apel do wszystkich mediow:pamiętajcie się!!!! Sensacja i kliki to nie wszystko!
gość
4 lata temu
Bardzo dobrze!!
gość
4 lata temu
Brawo, Panie Premierze! Trzymamy za Pana kciuki, musimy wzynaczyć jakiekolwiek granice!
gość
4 lata temu
a dlczaego Rusin i reszta jej obronczyc nie czepnela sie KOzuchowskiej jak reklamowala Avon przez kilka dobrych lat?? hipkryzja!!!! nie popieram cierpienie zwierzat ani nie jestem po zadnej ze stron, ale najezdzanie na Rozenek kiedy nie widzialo sie bledu u Kozuchowskiej jest slabe bardzo
Najnowsze komentarze (85)
Weronika
4 lata temu
Nic się nie stalo. Do Milera wrócila po prostu karma wisielcza .Ten Miler milczal jak G**o lżyło Prezydenta IVRP od 2005 roku. Nalezalo mu się jak psu buda.
Weronika
4 lata temu
Nic się nie stalo. Do Milera wrócila po prostu karma wisielcza .Ten Miler milczal jak G**o lżyło Prezydenta IVRP od 2005 roku. Nalezalo mu się jak psu buda.
Gośćviola
4 lata temu
Cieszy mnie ze karma wrócila do Milwra w postaci pętli.Milczal tem Miler jak G**o lżylo Prezydenta IVRP.od 2005 roku.Allwluja i do Przodu.
Gość
4 lata temu
Niech sobie przypomni kiedy pytał w TV po czym poznać prawdziwego mężczyznę? "Nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy".
gość
4 lata temu
Słusznie." Fakt" to śmieć.
Filip
4 lata temu
Trzeba zawiesić to niemieckie czasopismo.
Gość
4 lata temu
Ma rację
ali
4 lata temu
brawo,brawo,ale jak byl premierem to zgineli ludzie i tez byli dziecmi
Gość
4 lata temu
Tytuł obrzydliwy
Rodak
4 lata temu
A wnuczka bedzie nastepna bo sie wykonczy NARKOTYKAMI podobnie jak ojciec.Jast bardzi ciekawe kto mu kopnał stolek.A tak krytykowal bohatera Polskiego Generala KUKLINSKIEGO .KIJ MA DWA KONCA NASTEPNY PROBLEM BEDZIE W RODZINIE ZYDOWSKIEJ KWASNIEWSKICH itd pokoleji ponitce do kłbka tak jak to te KANALIE POSTEPOWALY Z NIEWINNYMI LUDZNI PRAWDZIWYMI POLAKAMI
Dzidek Skiba
4 lata temu
Podaj mnie do sadu ty kanalio UBecka pachołku sowiecki Kij ma dwa konce masz krew na rekach niewinnych ludzi kiedy miales wladze a teraz jestes Z***M OOOOOO
gość
4 lata temu
ta gazeta to dno jeżeli nie mają za grosz sumienia
Gość
4 lata temu
Szok - jak mozna cos takiego napisac ?w ogole nie powinno byc artykulow na ten temat. Na pudlu tez. Zmarly byl osoba prywatna a nie celebryta. Ile bolu zadaje jego rodzinie rozdrapywanie i analizowanie jego smierci.
gość
4 lata temu
Powinien ogladac lzy tych MATEK, ktore stracily synow przez komuchow.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie