Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin tłumaczy, dlaczego nosi skórzane buty: "Z szacunku. Powinniśmy wykorzystywać zwierzęta w całości"

739
Podziel się:

"Skoro zabijamy zwierzęta, wykorzystajmy je w całości" - zachęca w "Twoim Stylu". "Skóry to "odpad" z produkcji podstawowej, czyli mięsa, które jemy".

Kinga Rusin tłumaczy, dlaczego nosi skórzane buty: "Z szacunku. Powinniśmy wykorzystywać zwierzęta w całości"

Kinga Rusin coraz bardziej radykalizuje się w kwestii ekologii. Podczas bieżącej kadencji Sejmu wielokrotnie interweniowała w komisjach w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej czy nowelizacji prawa łowieckiego. W rozmowie z magazynem Twój Styl zapewnia, że swoim życiem chce dawać przykład innym i podwyższać ekologiczną świadomość Polaków.

Na razie skupiła się na podwyższaniu świadomości Małgorzaty Rozenek-Majdan, besztając ją za udział w kampanii firmy posądzanej przez PETA o testowanie kosmetyków na zwierzętach. Przy okazji wypomniała Małgosi uwodzenie cudzych mężów i częste, jej zdaniem, wizyty w gabinetach medycyny estetycznej.

W obronie Małgorzaty stanęli tata, Stanisław Kostrzewski, który nazwał Rusin "toksyczną osobą", mąż, Radosław Majdan, który wytknął Kini hipokryzję, ilustrując swój zarzut jej zdjęciem z dawnych czasów, w futrze, oraz internauci, wypominający prezenterce noszenie skórzanych butów i torebek.

W najnowszym wywiadzie Rusin, nie znając jeszcze wszystkich tych zarzutów, intuicyjnie i przewidująco je odpiera.

Nie może mnie pani pamiętać w futrze w pracy - zapewnia dziennikarkę Jagnę Kaczanowską. Miałam je sobie może ze trzy razy na oficjalnych okazjach. A kiedy dowiedziałam się, jak powstają futrzane płaszcze, nigdy więcej go nie włożyłam. Jesteśmy myślący i mamy uczucia, zawsze więc, kiedy poznajemy fakty, możemy zmienić postępowanie na takie, które jest zgodne z naszymi poglądami i sumieniem. Tak było w moim przypadku. Nawróciłam się, dzięki różnym ludziom, a przede wszystkim dzięki Michałowi Pirógowi.

Na szczęście, jak przekonuje Rusin, skórzana galanteria to zupełnie co innego i można ją nosić bez wyrzutów sumienia.

Często czyni mi się zarzut, że taka ekologiczna, to powinna biegać w botkach ze skaju - żali się Kinia. A mnie nie chodzi o to, żebyśmy wszyscy porzucili skórę dla skaju i żywili się wyłącznie owocami. Większość ludzi je mięso i tego nie zmienimy, choć akurat ja bym chciała. A skóry to "odpad" z produkcji podstawowej, czyli mięsa, które jemy. Skoro zabijamy zwierzęta, wykorzystajmy je w całości. Z szacunku. Poza tym skaj to plastik, a plastik jest jednym z najgorszych wynalazków ludzkości, w sensie, że jest tani, a rozkłada się 500 lat.

Rusin, oprócz swoich poglądów ekologicznych, znana jest także z zamiłowania do podróży. Ostatnio nawet jej szefowie z TVN-u zaczęli tracić cierpliwość, gdy obliczyli, że połowę roku prezenterka spędza w podróży. A turystyka uważana jest obecnie za jedno z największych zagrożeń dla środowiska naturalnego. Nie dość, że dziewicze do niedawna tereny zamieniają się wysypiska śmieci, to jeszcze ruch samochodowy i lotniczy generuje ogromną ilość spalin.

Na szczęście Kinga na to też ma usprawiedliwienie.

Jestem na etapie poszukiwania hybrydy albo samochodu elektrycznego. Samolotu na razie nie da się niczym zastąpić - przyznaje w wywiadzie. Ale może fakt, że zrezygnowałam z mięsa, to rekompensuje... Hodowla zwierząt rzeźnych odpowiada za dużą część emisji gazów cieplarnianych. Gdybyśmy ograniczyliby spożycie mięsa choćby o połowę, żylibyśmy w czystszym świecie. Wiem, że pracując na pełnych obrotach, podróżując, nie da się nie zanieczyszczać świata. *Wyrównuję ten rachunek: wpłacam pieniądze na konto organizacji zajmujących się ochroną środowiska. *

Myślicie, że to czysty zbieg okoliczności, że Kinga Rusin wywołała awanturę z Małgorzatą Rozenek akurat na dwa dni przed publikacją tego wywiadu?

KOMENTARZE
(739)
Lol
3 lata temu
Żal mi Ciebie kobieto .... To się nazywa hipokryzja !
Gość
3 lata temu
Przepraszam, ale się nie zgodzę! Jeśli walczysz o coś a w tym przypadku o dobro zwierząt to jak możesz chodzić w butach które są z ich skóry? To naprawdę nie jest okej!
Gość
3 lata temu
Zwykła ustawka i promocja jej firmy na plecach rozenkowej
Gość
3 lata temu
Nic mnie tak nie wkurza jak nawroceni ludzie co 40 lat jedli mieso i bylo ok. A teraz od 5 lat nie jedza i nie dadza innym zjesc schabowego bez gadania o ochronie zwierzat
Gość
3 lata temu
Hipokryzja level master!!!
Najnowsze komentarze (739)
gość
3 lata temu
Kobieta zamknij się. Nie mów nic. W ogóle zejdź ze sceny, bo tylko sie pogrążasz i ośmieszasz. Od lat dziwię się, ze tak nieprofesjonalna dziennikarkę zatrudnia telewizja. Nie dość, że najgorsza z dziennikarek, to jeszcze po prostu wredna.
obrzydzony
3 lata temu
To jest zwyczajne chamstwo, w stosunku do zwierzat.
ja
3 lata temu
super babka! i już
gość
3 lata temu
Jak się kocha zwierzęta to nie je się mięsa, nie nosi się naturalnych futer zrobionych z lisków czy norek oraz torebek i butów zrobionych z węża czy aligatora. Z tą wypowiedzią Rusin się pogrążyła.
gość
3 lata temu
Kingo, sprawdź co to jest "pinatex".
mm
3 lata temu
Ale sobie wymyśliła wytłumaczenie ! Obłudna awanturnica.
gość
3 lata temu
Kinga wciąż jeszcze ma dziewczęcy wygląd.
Gość
3 lata temu
Ma rację. Buty ze skóry są biodegradowalne i rzeczywiście skóra to odpad po produkcji mięsa. Plastik nie ulega degradacji prawie wcale.
gość
3 lata temu
świętoszka idąca w stronę dewocji, niebezpiecznie szybko, u innych to się dzieje po 60 tce
Jerzy Michala...
3 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Czy myślicie, że władze Wrocławia powinny zastanowić się nad jakimikolwiek próbami zamknięcia ścisłego centrum miasta dla ruchu samochodowego?
Agnieszka
3 lata temu
To wszystko jedna mafia fify, uefy, mkole i reszta. Czas oczyścić światowy sport z tego śmiecia
gość
3 lata temu
Futro z lisa to odpad po mięsie?? A kto je mięso z lisa?? Kobieto ogarnij się nosisz buty torebki i Bóg wie co jeszcze skórzanego i wciskasz pierdoły ,że to z szacunku?.Jesteś zakłamana a dla tej Rozenkowej wbiłaś szpilę o poprawianiu urody w gabinetach ,bo wywaliła kitę na twoje kosmetyki które wyceniasz o niebo drożej niż Yve Rocher swoje , Uważasz że jesteś lepsza ???No to gratuluję ,jest gorzej niż myślałam.
Gość
3 lata temu
Boże jak ona pier...li.
szwaj
3 lata temu
Faktycznie dobra zagrywka marketingowa, trudno będzie z tego wyjść i klubowi i sponsorom
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie