Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żmijewski kupił działkę na licytacji komorniczej. Straci zainwestowane pieniądze?

71
Podziel się:

Aktor pięć lat temu kupił od komornika działkę, przylegającą do posiadłości, którą odziedziczył po babci. Niestety, okazało się, że właściciele weszli w jej posiadanie nielegalnie.

Żmijewski kupił działkę na licytacji komorniczej. Straci zainwestowane pieniądze?

Artur Żmijewski po śmierci babci odziedziczył po niej dom z działką w okolicach Radzynia Podlaskiego. Aktor, który jest emocjonalnie związany z miejscem, w którym od wczesnego dzieciństwa spędzał wakacje, ofiarnie zajął się remontem drewnianego domu i każdą wolną chwilę poświęca pracom ogrodniczym.

Kiedy pięć lat temu pojawiła się możliwość dokupienia na licytacji komorniczej działki przylegającej do posiadłości po babci i powiększenie w ten sposób terenu, Żmijewski od razu się zdecydował, tym bardziej, że cena wydała mu się okazyjna. Dopiero po sfinalizowaniu transakcji wyszło na jaw, dlaczego...

Do sądu zgłosili się pierwotni właściciele działki, przedstawiając dowody na to, że ludzie, od których ziemię przejął komornik, weszli w jej posiadanie nielegalnie, na drodze wyłudzenia.

Historia zaczęła się 10 lat temu, gdy właściciele działki, małżonkowie R. popadli w długi.

Mieliśmy kredyt w banku spółdzielczym, spłacaliśmy go. Później przyszedł kryzys - wspominają w rozmowie z Super Expressem. Bank nie chciał iść na ugodę, zmuszono nas do sprzedaży ziemi. Pojawił się nabywca, ale nigdy za nią nie zapłacił. Zadłużył za to działkę i komornik zajął grunty.

Od komornika ziemię odkupił Żmijewski, jednak w 2017 roku lubelski sąd okręgowy uznał racje państwa R i potwierdził w orzeczeniu, że działka została od nich wyłudzona. Tymczasem Żmijewski, chociaż wiedział o toczącym się postępowaniu, zainwestował w nią już sporo pracy i pieniędzy.

Małżonkowie R. nie mają sobie nic do zarzucenia. Jak zapewniają w tabloidzie, przypominali aktorowi o toczącym się procesie i ostrzegali, że decyzją sądu działka może im zostać zwrócona, więc lepiej, żeby się wstrzymał z inwestycjami.

Państwo R. kilkakrotnie informowali aktora, że póki sprawa jest w sądzie, nie powinien wykonywać żadnych prac na działce - pisze Super Express. Zaznaczyli, że w wypadku, gdy ponownie zostaną właściciela,i gruntów, *nie zwrócą mu ani grosza z wykonanych inwestycji. *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(71)
Gość
4 lata temu
Sprzedali dzialke i nie dostali ani grosza? Hahahaga to oni jacys naciagacze!
gość
4 lata temu
no jasne, jak ktoś ma długi to MUSI je spłacać .
Gość
4 lata temu
A długi c***anstwo spłacili? Jacys naciagacze
Gość
4 lata temu
Nie tylko zwykli, szarzy ludzie mają jak widać problemy. Ale celebryci również.
Gość
4 lata temu
No to chyba wina komornika że sprzedawał nielegalną działkę.
Najnowsze komentarze (71)
gość
4 lata temu
Kupił od komornika. mogą mu naskoczyć.
Gość
4 lata temu
Powinien im zaorać te dzialkę
Gość
4 lata temu
Pazerniak myślał że na aukcji komorniczej się wzbogaci
gość
4 lata temu
kolejnie naciągacze bo to chyba tak
gość
4 lata temu
Zmijewski przesadził- chytry dwa razy traci.
Gość
4 lata temu
Jak mogli zadluzyc dzialke bez aktu wlasnosci?
bmm
4 lata temu
To powinien być problem komornika a nie Żminjewskiego.
Ira
4 lata temu
Cwaniaki teraz by przytulili zainwestowana dzialke a pieniadze przebalowali nie splacajac kredytu co za tupet sad nie nabierze sie chyba
gość
4 lata temu
jak sie kupuje nieruchomość albo ruchomość od komornika to się kupuje bez wad prawnych czyli nie ważne jest to co się działo wcześniej bo to już problem komornika jest
gość
4 lata temu
A żona tego Żmijewskiego w podejrzanych okolicznościach kupiła działkę na terenie stadionu w Legionowie od prezydenta seksisty Smogorzewskiego- Żmijewscy mają parcie na podejrzane transakcje w Legionowie prokurator już działa!!!
anty_antek_em...
4 lata temu
Zakup zostal dokonany na aukcji komorniczej , a nie od jakiegokolwiek z wlascicieli. Nie widze tu zlej woli Pana Zmijewskiego. Jesli tkwi problem , to zawinil komornik, czyli nikt, a ewentualne odszkodowania i tak zaplaci skarb panstwa , czyli my.
Gość
4 lata temu
On kupił w dobrej wierze ,natomiast zastanawia niewiedza komornika
Gość
4 lata temu
A co z odpowiedzialnością komornika? Przecież to on zgarnął pieniądze za działkę? Odda?
Gość
4 lata temu
Cena była atrakcyjna, bo sprzedaż odbywała sie w drodze licytacji komorniczej, gdzie cena wywoławcza wyjściowo wynosi 3/4 sumy oszacowania nieruchomości. No ale trzeba robić sensacje oczywiście, że cena była spoko bo z nieruchomością od strony prawnej było coś nie tak. Bez tego nie ma artykułu na pudlu. Życze powodzenia tym ludziom w dochodzeniu skargi pauliańskiej od Żmijewskiego - tj. wykazania, że w dacie licytacji komorniczej wiedział o tym, że dłużnik nie jest właścicielem nieruchomości....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie