Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wyborcza" twierdzi, że MĄŻ DODY ZBIERAŁ PIENIĄDZE NA FILM, KTÓREGO NIE PRODUKOWAŁ

409
Podziel się:

Z relacji dziennika wynika, że kwoty są milionowe, a w tle alkoholowe zabawy w klubie go-go.

"Wyborcza" twierdzi, że MĄŻ DODY ZBIERAŁ PIENIĄDZE NA FILM, KTÓREGO NIE PRODUKOWAŁ

Odkąd Doda i Emil Stępień wzięli ślub, artystka zdaje się mieć nieco lepszą prasę. Małżeństwo przysłużyło się też producentowi filmowemu, który niezbyt dobry wizerunek może teraz przełamywać ujeżdżaniem mechanicznego konia czy słodkimi zdjęciami z wybranką serca. Ta dobra passa zakochanych może się właśnie kończyć, bo w Dużym Formacie, dodatku do Gazety Wyborczej, ukazał się obszerny reportaż opisujący działania Stępnia. I jest to lektura o tyle ciekawa, co stawiająca Emila w złym świetle.

Grzegorz Szymanik, autor teksu, porozmawiał z kilkoma inwestorami, którzy mieli ulokować swoje środki w produkcję filmu o Dywizjonie 303. Przypomnijmy, że w sierpniu 2018 roku swoje premiery na temat tej legendarnej formacji wojska miały aż dwa filmy.

Jednym z filmów był 303. Bitwa o Anglię w reżyserii Michaela Paszko. Początkowo w zbieranie funduszy na powstanie produkcji zaangażowany był właśnie Emil Stępień. Z informacji, do jakich dotarła Gazeta Wyborcza wynika, że mąż Dody podpisywał ze zdobytymi inwestorami umwy i ściągał od nich należne z tego tytułu fundusze na produkcję. W międzyczasie firma produkująca film rozwiązała umowę ze Stępniem.

Mieliśmy z nim bardzo utrudniony kontakt. Budżet filmu wzrósł, a finansowania od Stępnia nie było. Więc jednostronnie rozwiązałem umowę z Ent One Investments (firma Emila - przyp. red.) - mówi w rozmowie z Wyborczą Paszko.

Jak donosi autor artykułu, Emil jednak nie przestał zbierać pieniędzy na film. Co więcej, wedle informacji Wyborczej wysyłał inwestorom raporty z działań i wyników finansowych. Te są informacjami publicznymi, więc miał nie mieć problemu ze znalezieniem ich.

Równolegle Stępień miał mieć problem z płaceniem partnerom za film Pitbull. Ostatni Pies. Kiedy zacząłem go pytać o pieniądze, przestał odbierać ode mnie telefony. Albo mówił, żebym czytał komunikaty. Albo że jak wyjdzie DVD, to coś dostanę. Naciskałem, to straszył kancelarią prawną - mówi Wyborczej Jacek Ossowski, producent sprzętu medycznego z Zabrza, który zainwestował w ten film niecały milion złotych.

Inny inwestor, chcący zachować anonimowość, twierdzi, że Stępień szantażował go niewygodnymi materiałami. Kiedyś zaprosił mnie na bankiecik w Warszawie. Był alkohol. W pewnym momencie Stępień powiedział, że chętnie poszedłby na jakieś dziewczyny. I poszliśmy do klubu go-go. Nic tam nie było, posiedzieliśmy, napiliśmy się wódeczki. I kiedy zacząłem pytać o pieniądze, napisał mi, że ma nagrania z tego lokalu. Opublikuje je i wyśle mojej rodzinie. Mam to na mailu. Złożyłem doniesienie do prokuratury. Byłem już w tej sprawie przesłuchiwany - zwierzył się w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Autor tekstu postanowił podjąć próbę kontaktu ze Stępniem. Ten początkowo go zbywał. Dziennikarz spróbował podjąć więc inny trop i odezwał sie do Władysława Pasikowskiego, reżysera Pitbull. Nowe porządki, z pytaniem, czy ten będzie reżyserował film o jednostce GROM. To kolejna produkcja, na którą pieniądze miał zbierać Emil. Z przyjemnością po premierze filmu "Grom", o ile ja go nakręcę - odpowiedział dyplomatycznie Pasikowski.

Chwilę później niechętny wcześniej do rozmowy Stępień zadzwonił do dziennikarza.

"Rozmowa jest dziwna, nie odpowiada na pytania. Jest nerwowy, mówi szybko i niewyraźnie, bo nos ma zatkany. Pytam, czy ma coś wspólnego z filmami o dywizjonie, a on tłumaczy, że co prawda się przymierzał, ale wycofał się – i z jednego, i z drugiego. W tym drugim to był trochę jako producent, a potem koproducent, ale zrezygnował" - relacjonuje Szymanik.

Po serii pytań, na które dziennikarz nie dostał żadnej sensownej odpowiedzi, Stępień niespodziewanie rozłączył się.

Próba kontaktu z Dodą też miała spełznąć na niczym. "Przekazuję prośbę przez jej agenta Rafała Bogacza, ale ten odpowiada, żebym komunikował się ze Stępniem, a poza tym to wszystko jakieś pomówienia" - donosi dziennikarz.

Ostatecznie, jak wynika z reportażu, Emil częściowo oddał należności za film, którego nie produkował. Część inwestorów zdecydowała się zaś przekazane fundusze przesunąć na kolejną szumnie zapowiadaną produkcję na podstawie książki Dziewczyny z Dubaju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(409)
Gość
6 lat temu
To małżeństwo to była desperacja z jej strony. A on to widać ze patologia
gość
6 lat temu
jak dla mnie to jest zwykły gangster i jego t**a dziunia piosenkareczka kreujaca się na osobe o dobry sercu.
gość
6 lat temu
Hahahhahahhahaha - pęka kolejna instagramowa bańka:)
Gość
6 lat temu
Przecież On to ganster działający w białych rękawiczkach...kto zna środowisko to wie co to typek.
gość
6 lat temu
Oszust i psychopatka, idealnie się dobrali.
Najnowsze komentarze (409)
gość
6 lat temu
Już sam fakt że uciekli się do szantażu Emila.... no raczej to nie był pomysł Dody.
gość
6 lat temu
Czyli co ......dobrali się idealnie. On szemrany typ a Doda pseudo piosenkarka.
gość
6 lat temu
cos trudno mi uwierzyc w ten slub.. Stepien wpisal Dodzie jako czlonka zarzadju w lutym 2017. Potem dopiro wzieli slub. Wczesniej rozstal sie z Vega, ktory byl udzialowce w tej firmie. Jego firma przy powstaniu zostala sklasyfikowana jako: Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki.hahaha. Dopiero odkad Dodzia w niego zainwestowala zmienili profil. To taka obustronna transakcja
gość
6 lat temu
...kopią dołki pod nimi,,z zazdrości,,fajna para ona piękna,zdolna on przystojny i mądry,kibicuje im i udana to para,
Gość
6 lat temu
A z Radziem to by pewnie już ze dwójkę dzieci miała, ale ze g****a to skończyła u boku jakiegoś patałacha. Dorota jak hajs się skończy to o czym Ty będziesz z nim gadała ?
Gość
6 lat temu
Doda w co Ty się wpakowałas. Małżeństwo z jakimś straszliwym typem. Bój się Boga Dorota. A taka fajna laska z Ciebie była i skończyłaś w takim rynsztoku
Gość
6 lat temu
Doda jesteśmy z tobą ! Nie czytaj parszywego pudla
Gość
6 lat temu
G. Wyb. Nastepny The Spiwgel.... SZMATLAWIEC Klamliwy targa ludzi sukcesu.. Najpierw Ronaldo teraz Dody maz.... TE SAME ZRODLA KASY... TE SAME SZMATLAWE DZIENNIKARSTWO... Ot cala prawda...
Gość
6 lat temu
Od początku było widać że to cwaniak i kombinator ,że też taka inteligentna, a nie poznała się 😂😂😂
gość
6 lat temu
Śliczna Doda i wykształcony ,inteligentny mąż . Dobrze że siė otrzepała z kopacza szkoła podstawowa idola Miszczaka
Gość
6 lat temu
Ten cały ich światek to zgnilizna a bleeee
Gość
6 lat temu
Mogła żyć z Majdanem.
Gość
6 lat temu
Mogła żyć z Majdanem.
Gość
6 lat temu
Mogła żyć z Majdanem.
...
Następna strona