Sobota 03.11.2018 13:00

Kopiczyński nadal nie ma nagrobka, bo jego córka nie chce pieniędzy: "Nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego NIE AKCEPTUJĘ!"

Andrzej Kopiczyński Katarzyna Kopiczyńska grób Kopiczyńskiego

Kopiczyński nadal nie ma nagrobka, bo jego córka nie chce pieniędzy: "Nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego NIE AKCEPTUJĘ!"

Dwa lata temu zmarł Andrzej Kopiczyński, odtwórca kultowej roli inżyniera Karwowskiego w Czterdziestolatku. Kopiczyński spoczął na Cmentarzu Powązkowskim, ale nawet w dwa lata po pogrzebie nie wybudowano mu nagrobka. Jego córka, Katarzyna Kopiczyńska tłumaczyła wówczas, że przerastają ją formalności obowiązujące na zabytkowym cmentarzu i że nie stać ją na opłacenie godziwego nagrobka. Pojawił się więc pomysł, by wystąpiła z prośbą o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury: Gliński zapłaci za grób Kopiczyńskiego? "Córka aktora musi do nas wystąpić w tej sprawie"

Niestety, nawet w trzy lata po śmierci Kopiczyński nie ma porządnego grobu. Kwaterę obłożono kamieniami, a na miejscu wciąż wbity jest zwykły, drewniany krzyż. Katarzyna Kopiczyńska tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską, że będzie tak jeszcze długo, bo nie godzi się na otrzymanie pomocy od rządu, którego nie popiera. Co więcej, kobieta twierdzi, że tego samego chciałby jej ojciec:

Doceniam gest ze strony Ministerstwa Kultury i dziękuję za propozycję. Nie mogę i nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego nie akceptuję. Mój tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył - wyjaśnia. Nawet jeżeli to miałoby oznaczać spoczywanie pod gałązką świerkową przez lata. Zresztą tak by lubił. Był bardzo skromnym człowiekiem, kochał przyrodę, spokój, wieś i wszystko co proste i naturalne. Gdyby sam miał wybierać miejsce pochówku, raczej byłoby to gdzieś pod drzewem i kamieniem niż w grobowcu. To mój ojciec, znałam go.

Kopiczyńska powtarza, że nie stać ją na nagrobek, ale pieniędzy od rządu też nie przyjmie. Wystawi nagrobek, gdy na niego zarobi:

Gdyby było mnie stać na pomnik w takim miejscu na Powązkach, to już by był. Skromny. I taki stanie. Nie wiem kiedy. A do tego czasu nie dzieje się tam nic złego - mówi.

fot. WP Gwiazdy EXCLUSIVE

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (838)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 838
Odpowiedz
787 234
zgłoś
Gość 03.11.2018 13:02
Przykre. Nie liczy sie partia a pamieć. Grob jemu sie należy.
Odpowiedz
772 261
zgłoś
gość 03.11.2018 13:02
To strasznie słabo wygląda niestety. Totalnie zaniedbane... chyba nie o to jednak chodzi w tej skromności.
Odpowiedz
164 78
zgłoś
Gość 03.11.2018 13:02
Przesadza
Odpowiedz
1272 177
zgłoś
gość 03.11.2018 13:03
Jakoś inne dzieci stawiają swoim rodzicom nagrobki bez wsparcia finansowego państwa.
Odpowiedz
227 89
zgłoś
Gość 03.11.2018 13:03
Rozumiem, ze ma zastrzeżenia do rządu, ale to nie powód, aby nie postawić nagrobka ojcu. Takie jest moje zdanie
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 838