Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kopiczyński nadal nie ma nagrobka, bo jego córka nie chce pieniędzy: "Nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego NIE AKCEPTUJĘ!"

568
Podziel się

"Mój tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył" - tłumaczy córka "Czterdziestolatka".

Kopiczyński nadal nie ma nagrobka, bo jego córka nie chce pieniędzy: "Nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego NIE AKCEPTUJĘ!"
bCNjWXtx

Dwa lata temu zmarł Andrzej Kopiczyński, odtwórca kultowej roli inżyniera Karwowskiego w Czterdziestolatku. Kopiczyński spoczął na Cmentarzu Powązkowskim, ale nawet w dwa lata po pogrzebie nie wybudowano mu nagrobka. Jego córka, Katarzyna Kopiczyńska tłumaczyła wówczas, że przerastają ją formalności obowiązujące na zabytkowym cmentarzu i że nie stać ją na opłacenie godziwego nagrobka. Pojawił się więc pomysł, by wystąpiła z prośbą o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury: Gliński zapłaci za grób Kopiczyńskiego? "Córka aktora musi do nas wystąpić w tej sprawie"

Niestety, nawet w trzy lata po śmierci Kopiczyński nie ma porządnego grobu. Kwaterę obłożono kamieniami, a na miejscu wciąż wbity jest zwykły, drewniany krzyż. Katarzyna Kopiczyńska tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską, że będzie tak jeszcze długo, bo nie godzi się na otrzymanie pomocy od rządu, którego nie popiera. Co więcej, kobieta twierdzi, że tego samego chciałby jej ojciec:

Doceniam gest ze strony Ministerstwa Kultury i dziękuję za propozycję. Nie mogę i nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego nie akceptuję. Mój tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył - wyjaśnia. Nawet jeżeli to miałoby oznaczać spoczywanie pod gałązką świerkową przez lata. Zresztą tak by lubił. Był bardzo skromnym człowiekiem, kochał przyrodę, spokój, wieś i wszystko co proste i naturalne. Gdyby sam miał wybierać miejsce pochówku, raczej byłoby to gdzieś pod drzewem i kamieniem niż w grobowcu. To mój ojciec, znałam go.

bCNjWXtz

Kopiczyńska powtarza, że nie stać ją na nagrobek, ale pieniędzy od rządu też nie przyjmie. Wystawi nagrobek, gdy na niego zarobi:

Gdyby było mnie stać na pomnik w takim miejscu na Powązkach, to już by był. Skromny. I taki stanie. Nie wiem kiedy. A do tego czasu nie dzieje się tam nic złego - mówi.

bCNjWXtF
bCNjWXtG
bCNjWXua
KOMENTARZE
(568)
gość
2 lata temu
Jakoś inne dzieci stawiają swoim rodzicom nagrobki bez wsparcia finansowego państwa.
Gość
2 lata temu
Jak nie chce pomocy to niech zarobi, a nie jęczy.
Gość
2 lata temu
Przykre. Nie liczy sie partia a pamieć. Grob jemu sie należy.
bCNjWXub
gość
2 lata temu
To strasznie słabo wygląda niestety. Totalnie zaniedbane... chyba nie o to jednak chodzi w tej skromności.
gość
2 lata temu
schludnie, czysto, astry w doniczce, znicze. Czego więcej trzeba
Najnowsze komentarze (568)
gość
2 miesiące temu
Nawet gdy ten grób był kogoś , kogo nie znałam, zwróciłabym na niego uwagę, to kupa kamieni, wyraża lekceważenie zmarłego
olga
2 lata temu
Nie jęczy, tylko informuje.
gość
2 lata temu
ja ciezko pracuje jestem schorowana moj ojciec w dziwnych okolicznosciach stracil zycie byl po rozwodzie z moja matka a bylo to w 1983 roku tez niestac mnie na pomnik a po zmarlym ojcu pozostala mi tylko metryka zgonu . mafie trujmiejskie nadal dzialaja a mi jest przykro z tego powodu
gość
2 lata temu
gdzie jest pasierb Olbrychski bo to on ma ten obowiązek bo on jego wychowywał a nie córkę
gość
2 lata temu
A gdzie jest pasierb co go wychowywał / On zostawił córkę a teraz ona ma mu stawiać pomnik głupota, a sam czego nie zadbał zeby miec na ten pomnik. Ludzie nie obwiniajcie córki On za Zycia o nią nie dbał. Niech pasierb mu postawi bo on korzystał z jego pieniędzy i opieki
Czterdzistola...
2 lata temu
Rzad pieniadze moze dac rencistom zamiast dofinansowywac nagrobki. Corka sama postawi nagrobek, w koncu to jej tatus.
Bonnie
2 lata temu
Jezeli nie stac kobiety na pomnik to dlaczego panstwo naciska?Ladnie odpowiedziala ze Jej tata byl skromny i nie chcial grobowcow! Popieram corke nic na sile ,najwazniejsze aby pamietala i odwiedzala miejsce spoczynku!
mika
2 lata temu
sama h****a sie tu zlecfala ta od pomnjkow jak lotniskowce a redaktorki co roku judza judza judza czy to wina p Kasi ze jesienia liscie spadaja
bCNjWXtT
goda
2 lata temu
skromnie sa kwiaty znicze pamiec aredaktorki tylko judza g****a gawiedz
mary
2 lata temu
Biedna . Wstyd.
ada
2 lata temu
A dlaczego rząd ma mu stawiać nagrobek czy aktor nie zapracował sobie przez tyle lat na to by córka postawiła ojcu nagrobek. Przykre.
ala
2 lata temu
Proste groby bez pomników z brzozowym krzyżem są najpiękniejsze, patrz powstańcy na Wojskowych Powązkach.
gość
2 lata temu
''Kopiczyński spoczął na Cmentarzu Powązkowskim, ale nawet w dwa lata po pogrzebie nie wybudowano mu nagrobka.'' ''Niestety, nawet w trzy lata po śmierci Kopiczyński nie ma porządnego grobu'' Co za c**k pisal te wypociny?! W pudlu tez pracuja zasciankowe koltuny i prymitywy, oceniajace co jest ''porzanym i godziwym grobem'' a co nie jest?????!!!! A co was to obchodzi dziennikarzyny, kto, komu jaki grob szykuje? Zajmijcie sie tym, na czym sie znacie najlepiej, czyli pisaniem o spoconych pachach i kroczach celebrytek. Zenada!
Joanna
2 lata temu
Skromy, zadbany grob! Pelen kwiatow! Czego Wy od niej chcecie?! Marmurowych plyt i fajerwerkow?! Kto powiedzial, ze tak wlasnie musi byc? Brawo dla tej Pani, ze nie ulega presji tych ''wszystkowiedzacych i zyczliwych dookola''!!!!
...
Następna strona
bCNjWXuv