Niedziela 11.11.2018 19:15

Celebryci świętują stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę (ZDJĘCIA)

Małgorzata Kożuchowska Antek Królikowski Martyna Wojciechowska Karolina Ferenstein-Kraśko Małgorzata Rozenek magda Gessler Radosław Majdan Ewa Wachowicz Paulina Holtz Magda Mołek

Mija właśnie setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918, po 123 latach zaborów, Polska pojawiła się na mapie świata. Oficjalne obchody odbyły się oczywiście w Warszawie. Najpierw Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą złożyli wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. O dziewiątej rano odbyła się też msza za ojczyznę:

Zobacz: Agata Duda w narodowych barwach i skupiony Andrzej modlą się w Świątyni Opatrzności Bożej (ZDJĘCIA)

Następnie odbyły się tradycyjne uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ukoronowaniem obchodów są marsze, które odbywają się w stolicy. Maszerowali rząd, prezydent, wojsko, narodowcy oraz goście z zagranicy, m.in. włoscy neofaszyści z partii "Nowa Siła".

Na swój sposób świętują też celebryci. Większość z nich ograniczyła się do zdjęć na Instagramie. Niektórzy poprzestali na wrzuceniu okolicznościowej grafiki, lecz byli też tacy, którzy publikowali bardziej kreatywne posty. Małym zgrzytem skończyło się świętowanie Wiktorii Gąsiewskiej, która wrzuciła zdjęcie z Andrzejem Dudą, po czym... usunęła post.

Zobaczcie jak celebryci świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wzruszył Was ich patriotyzm?

« Poprzednie 1/28

Celebryci świętują 11.11

2Celebryci świętują 11.11