Niedziela 06.01.2019 16:45

Wiśniewski broni Martyniuka w "Pytaniu na śniadanie": "To niesprawiedliwe, żeby oskarżać go, że źle wychował dziecko!"

Daniel M. Zenek Martyniuk Michał Wiśniewski Maja Frykowska

Wiśniewski broni Martyniuka w "Pytaniu na śniadanie": "To niesprawiedliwe, żeby oskarżać go, że źle wychował dziecko!"

W ostatnich dniach media żyją skandalem w rodzinie Zenka Martyniuka. Syn gwiazdora disco polo został aresztowany po awanturze domowej, w trakcie której nie chciał wpuścić do domu ciężarnej, 19-letniej żony. Jak podał jeden z podlaskich portali, w domu Daniela M. znaleziono też marihuanę.

To nie pierwszy raz, kiedy M. ma problemy z prawem. Sąsiedzi zeznali, że pomiędzy nim a Eweliną regularnie dochodziło do awantur, a policja założyła im niebieską kartę. We wpisie opublikowanym na Facebooku Daniel wyznał, że teściowa zmusiła go do ślubu z Eweliną, gdy dowiedziała się, że córka jest w ciąży.

Zobacz: Syn Martyniuka oskarża żonę na Facebooku: "Mam dowody na to, że Ewelina jest NIMFOMANKĄ"!

Wiele osób śledzących rozwój wydarzeń współczuje Zenkowi. Internauci piszą, że gwiazdor jest miłym, poczciwym człowiekiem, a syn rujnuje dobry wizerunek, jak wypracowywał przez lata. W niedzielnym wydaniu Pytania na Śniadanie zastanawiano się, czy rodzice powinni ponosić odpowiedzialność za wybryki swoich dorosłych dzieci. Do studia zaproszono Maję Frykowską i Michała Wiśniewskiego. Oboje mieli burzliwą młodość, a teraz sami są rodzicami.

Absolutnie jestem zdania, że wszystko, co się dzieje z dzieckiem to jest sytuacja, w której rodzice powinni poświęcać więcej czasu i wykazywać więcej zainteresowania. Mnie wychowała babcia, nie miałam mamy, nie miałam taty na miejscu i nawywijałam w życiu dosyć dużo. (...) Myślę, że wszystko co się dzieje z człowiekiem w dorosłym życiu, wynika z jego dzieciństwa - powiedziała Maja.

Uczę swoje dzieci, że za wszystko co robimy w życiu, ponosimy odpowiedzialność. Wydaje mi się, że moje dzieci są bardzo świadome. Moja blisko 16-letnia córka ma pozwolenie na zrobienie trzech piercingów w uchu, ale ona wie i każde moje dziecko wie, że cokolwiek by nie chciało, muszą najpierw ze mną porozmawiać - dodał "Wiśnia".

W dyskusji głos zabrał psycholog społeczny i socjolog, który uważa, że Martyniukowi zabrakło "kompetencji wychowawczych", bo zamiast "wysłać syna na budowę", kupił mu Porsche.

Jako rodzice przyjmujemy założenie, że wiemy wszystko, a wychowanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż naprawianie samochodów. Nie pytamy o to, jaki naprawdę charakter ma nasze dziecko, jaki ma temperament, ile śpi... - zauważa ekspert.

Wiśniewski nie zgodził się z psychologiem i podkreślił, że on świetnie wychowuje swoje dzieci, które dzięki temu mają czerwone paski w szkole i nie biorą narkotyków.

Prosiłbym, żeby nie generalizować - pouczył eksperta. (...) Pan profesor będzie miał inne zdanie, a osoba, która wychowała dziesiątkę dzieci, inne - stwierdził.

Uważam, że rodzic nie do końca może coś zrobić, kiedy dziecko już się zapętliło. Moja babcia naprawdę próbowała głową rozwalać ściany i nic nie było w stanie zatrzymać mnie przed tym, co robiłam. W momencie kiedy upadłam, to postanowiłam, że chcę to zmienić - wtrąciła Frykowska.

Dziecko jest wynikiem wzorcowania rodziców i środowiska. Jakie możemy mieć dziecko, jeśli ojciec ma 300 koncertów w roku? - zaatakował psycholog.

Dobre dziecko, proszę pana! Proszę mi nie mówić, bo ja mam dzieci bardzo dobrze wychowane - obruszył się Michał.

Wiśniewski zaapelował, żeby nie obarczać Zenka odpowiedzialnością za wybryki syna.

To jest dorosły człowiek, to nie jest nastolatek. Będę Zenka bronił! Każde zwierzę, a jesteśmy zwierzętami, na pewnym etapie ma obowiązek puścić swoje młode wolno. I to jest niesprawiedliwe, żeby teraz Zenka oskarżać, ze źle wychował to dziecko - podsumował Michał.

Zgadzacie się z nim?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1071)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1071
Odpowiedz
242 51
zgłoś
Gość 06.01.2019 16:51
Same „gwiazdy” z przeszłością pełną skandali
Odpowiedz
153 43
zgłoś
gość 06.01.2019 16:51
No chyba że wychowywał go sąsiad ,
Odpowiedz
451 67
zgłoś
ść 06.01.2019 16:52
Rozpuscil jak dziadowski bicz i zbiera żniwo
Odpowiedz
353 80
zgłoś
Gość 06.01.2019 16:52
Zenek dobry człowiek zostawcie go
Odpowiedz
305 47
zgłoś
Gość 06.01.2019 16:52
Jak do tego doszło? Nie wiem! Kasa o sobie dala znać 😉
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1071