Niedziela 20.01.2019 08:30

Edyta Pazura o skutkach hejtu: "Schudłam, nie spałam i nie byłam w stanie opiekować się swoimi dziećmi"

Edyta Pazura Cezary Pazura Jerzy Stuhr

Edyta Pazura o skutkach hejtu: "Schudłam, nie spałam i nie byłam w stanie opiekować się swoimi dziećmi"

Dwa lata temu Fundacja Solo Dios Basta zorganizowała akcję Różaniec do granic, która miała na celu zebranie wszystkich wierzących Polaków na granicy kraju, aby wspólnie odmówić różaniec, co sprawi, że Polska zostanie otoczona modlitwą. W akcji zgodził się wziąć udział między innymi Cezary Pazura.

Zobacz: Pazura namawia do... odmawiania różańca: "Modlę się o zdrowy rozsądek, który z nas wszystkich wyparował"

Akcję skrytykowało wiele gwiazd i celebrytów. Krytycznie na jej temat wypowiadał się między innymi Jerzy Stuhr.

Zobacz: Stuhr krytykuje Pazurę, Czarek odpowiada: "Te słowa KRZYWDZĄ MOJĄ INTELIGENCJĘ. Nie wypada Panu Profesorowi..."

Edyta Pazura na swoim blogu opisała kulisy afery związanej z katolikcją akcją i wspólną modlitwą. Żona Cezarego wyznała, że nie tylko jej mąż, ale i ona byli wyśmiewani i krytykowani za poparcie akcji. To, przez co wtedy przechodzili, nazwała wprost "horrorem":

Chwilę później zaczyna się dla mojej rodziny prawdziwy horror... Jesteśmy wyzywani na każdym portalu społecznościowym. Wyśmiewa nas Saramonowicz, Korwin-Piotrowska czy Jerzy Stuhr. Każdy ich wpis wywołuje lawinę kolejnego hejtu. Ich profile społecznościowe zalewa upadlająca mieszanka wyzwisk w naszą stronę, a my zaczynamy dostawać na skrzynki mailowe groźby ataku czy śmierci... - zaczęła obszerny wpis.

Pazura wyznała, że przez okropne wiadomości miała trudności ze snem i zaburzenia odżywiania, co utrudniało jej codzienne funkcjonowanie:

Nie śpię przez trzy noce, nie mogę jeść i nie jestem w stanie opiekować się własnymi dziećmi. W tydzień chudnę 5 kg, a moje oczy są tak przekrwione, że ledwo widzę, co się dzieje dookoła mnie. Tracę kontakt z rzeczywistością, boję się i obmyślam plan, co w pierwszej kolejności będziemy musieli sprzedać, aby móc się utrzymać… Myślisz, że żartuję? Wyolbrzymiam? Panikuję? Nie… Wtedy ten publiczny lincz był największym koszmarem mojego życia. Namiętnie publikowano zdjęcia Cezarego z filmów i porównywano do jego postawy - tak jakby faktycznie miało to realny związek z życiem. Cel był jeden - jak najbardziej upodlić nas i wmówić ludziom, że być może gdzieś w 6. klasie pani na historii faktycznie wspomniała o bitwie pod Lepanto, ale akurat teraz większość ma w głowie dziurę i nie może sobie przypomnieć jak to dokładnie było z tą islamizacją Europy w XV wieku... Chwytano się wszystkiego, aby skutecznie akcję ośmieszyć - czytamy.

Edyta skomentowała również przedsięwzięcia mających na celu zwalczanie nienawiści w sieci:

Można również robić akcje pod tytułem "hejt stop". Jednak umieszczając w nich panie z plotkarskich programów, jako ambasadorki-orędowniczki dobra w sieci, to jednak lekkie nadużycie. To tak, jakbyś oczekiwał miłości od świata, którego nienawidzisz.

Zgadzacie się z nią?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (832)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 832
Odpowiedz
93 16
zgłoś
111Gość 20.01.2019 08:35
Gardzę taką Polską, a właściwie takimi Polakami, którzy chcą wolności, ale innym ją zabierają. Niech każdy modli się jak chce i gdzie chce. Ogarnijmy się bo zniszczymy ten kraj i tak mega dojechany...
Odpowiedz
506 148
zgłoś
Gość 20.01.2019 08:38
Stuhr i spolka powinni ich publicznie przeprosic! Ale zapewne bedziemy ich niedlugo na marszu widziec, dracych sie, PiS wszystkiemu winien.
Odpowiedz
614 147
zgłoś
Gość 20.01.2019 08:39
A ja bardzo szanuje pana Pazure, ze nie zaparł się swej wiary i wziął udział w tej modlitwie . Ośmieszyli się jedynie szydercy!
Odpowiedz
184 117
zgłoś
gość 20.01.2019 08:41
uz zapomniała dlaczego ludzie nienawidzą jej mża. Przypomnę: zostawił żonę bo była bezpłodna, po drugie: okradał nieświadomych emerytów zabierając im ostatnie grosze z emerytury i po tzrecie: pazura bronił chazana po tym jak ten zmusił kobiete do urodzenia potworka bez mógu, serca, twrazy itd. Taki z pazury jest dobry katolik. Dziękuję.
Odpowiedz
97 93
zgłoś
Gość 20.01.2019 08:42
Prawda i cała prawda. Szacunek Pani Edyto.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 832