Poniedziałek 04.02.2019 00:20

Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich

Robert Biedroń Wiosna

Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich

Robert Biedroń jest jednym z najpopularniejszych polityków w Polsce. Za jego kadencji jako prezydenta Słupska miasto wyraźnie zmieniło się na lepsze. Pojawiły się nawet głosy, że polityk miałby realne szanse w walce o fotel prezydenta Polski, a jego kandydaturę wspieraliby zarówno Lech Wałęsa, jak i Aleksander Kwaśniewski.

Zobacz: Lewica WYSTAWI BIEDRONIA w wyborach prezydenckich? "Nic nie jest wykluczone"

Sam Biedroń raczej wykluczał taką możliwość i nieśmiało sygnalizował, że ma w planach utworzenie "ruchu społecznego". Decyzja Biedronia była szeroko komentowana w mediach. Kibicował mu m.in. Janusz Palikot.

Przypomnijmy: Palikot komentuje decyzję Biedronia: „Życzę mu powodzenia. Myślę, że MA SZANSE”

Wreszcie polityk przeszedł od słów do czynów i ogłosił, że utworzył własną partię polityczną o wdzięcznej nazwie Wiosna. W niedzielę na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja, podczas której były prezydent Słupska oficjalnie ogłosił rozpoczęcie działalności swojej partii. Biedroń zaprezentował filary swojego programu: "Człowiek. Wspólnota. Państwo, któremu ufam".

Polska potrzebuje świeżości, Polska potrzebuje wiosny. To my zrobimy tę wiosnę! My jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki - mówił.

Biedroń chce zagwarantować obywatelom skrócenie kolejek do lekarzy i dostęp do specjalisty w ciągu jednego miesiąca. Wprowadzony ma być limit czasu oczekiwania na świadczenia w danym oddziale NFZ oraz limit wydatków pacjenta na leki na receptę. Minimalna emerytura ma wynosić 1600 złotych. Biedroń zamierza też walczyć o prawa osób niepełnosprawnych i podwyższyć im świadczenia.

Partia chce wprowadzić jawność wynagrodzeń, aby społeczeństwo wiedziało ile zarabiają politycy czy urzędnicy. Jednocześnie Wiosna będzie się domagać podniesienia płacy minimalnej. W ramach walki ze smogiem Biedroń planuje zamknięcie wszystkich kopalni węgla do 2035 roku. W zamian chce stworzyć sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników i pracowników elektrowni.

W ramach walki o prawa zwierząt, polityk zapowiedział m.in. likwidację ferm zwierząt futerkowych i chowów klatkowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Chce też zatrzymać wycinkę drzew.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest fakt, że Wiosna chce zagwarantować kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia. Nikogo nie zaskoczy, że Biedroń chce również zalegalizować związki partnerskie.

W Polsce nie ma miejsca na mówienie ludziom, z kim mają zakładać rodzinę. W naszym ukochanym kraju jesteśmy szczęśliwi bez względu na to, z kim jesteśmy i kogo kochamy - mówił.

W sektorze edukacji polityk także planuje zmiany, aby "szkoła była mniej teoretyczna, a bardziej praktyczna" oraz podwyżki dla nauczycieli. Biedroń chce też rozdzielić państwo od Kościoła i opodatkować tacę, usprawnić transport publiczny oraz powołać Komisję, która miałaby przeprowadzać audyt stanu praworządności w Polsce. Polityk chce, aby odpowiedzialni za naruszenie Konstytucji stanęli przed Trybunałem Stanu.

Władza musi przestrzegać Konstytucji - podkreślił Biedroń.

Na konwencji zaserwowano wegetariańskie menu, a na scenie wystąpiła 75-letnia DJ Wika. Sondaż IBRiS dla Onetu już na wstępie daje partii Biedronia 6,4 procent poparcia.

Będziecie głosować na Wiosnę?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1497)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1497
Odpowiedz
156 534
zgłoś
Gość 04.02.2019 00:23
Tylko PO I koalicja inaczej Pis znowu wygra a wtedy bedzie juz koniec
Odpowiedz
531 392
zgłoś
gość 04.02.2019 00:23
JESTEM NA TAKKKKKKKKKKKK
Odpowiedz
550 422
zgłoś
Gość 04.02.2019 00:24
Czyżby miała pojawić się rozsądna, sprawiedliwa partia dbająca o obywateli? O dobro kraju? Co się dzieje! Moje poparcie ta partia na pewno ma juz na wstępie!!!
Odpowiedz
265 272
zgłoś
Gość 04.02.2019 00:24
Czyżby miała pojawić się rozsądna, sprawiedliwa partia dbająca o obywateli? O dobro kraju? Co się dzieje! Moje poparcie ta partia na pewno ma juz na wstępie!!!
Odpowiedz
461 366
zgłoś
gość 04.02.2019 00:24
BĘDĘ NA NIEGO GŁOSOWAĆ!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1497