Trwa ładowanie...
Przejdź na

Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich

1115
Podziel się

Polityk chce też podwyższyć płacę minimalną, skrócić kolejki do lekarzy i walczyć o prawa niepełnosprawnych. Zobaczcie, co jeszcze.

Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich
bCyrYvRx

Robert Biedroń jest jednym z najpopularniejszych polityków w Polsce. Za jego kadencji jako prezydenta Słupska miasto wyraźnie zmieniło się na lepsze. Pojawiły się nawet głosy, że polityk miałby realne szanse w walce o fotel prezydenta Polski, a jego kandydaturę wspieraliby zarówno Lech Wałęsa, jak i Aleksander Kwaśniewski.

Sam Biedroń raczej wykluczał taką możliwość i nieśmiało sygnalizował, że ma w planach utworzenie "ruchu społecznego". Decyzja Biedronia była szeroko komentowana w mediach. Kibicował mu m.in. Janusz Palikot.

bCyrYvRz

Wreszcie polityk przeszedł od słów do czynów i ogłosił, że utworzył własną partię polityczną o wdzięcznej nazwie Wiosna. W niedzielę na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja, podczas której były prezydent Słupska oficjalnie ogłosił rozpoczęcie działalności swojej partii. Biedroń zaprezentował filary swojego programu: "Człowiek. Wspólnota. Państwo, któremu ufam".

Polska potrzebuje świeżości, Polska potrzebuje wiosny. To my zrobimy tę wiosnę! My jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki - mówił.

bCyrYvRF

Biedroń chce zagwarantować obywatelom skrócenie kolejek do lekarzy i dostęp do specjalisty w ciągu jednego miesiąca. Wprowadzony ma być limit czasu oczekiwania na świadczenia w danym oddziale NFZ oraz limit wydatków pacjenta na leki na receptę. Minimalna emerytura ma wynosić 1600 złotych. Biedroń zamierza też walczyć o prawa osób niepełnosprawnych i podwyższyć im świadczenia.

Partia chce wprowadzić jawność wynagrodzeń, aby społeczeństwo wiedziało ile zarabiają politycy czy urzędnicy. Jednocześnie Wiosna będzie się domagać podniesienia płacy minimalnej. W ramach walki ze smogiem Biedroń planuje zamknięcie wszystkich kopalni węgla do 2035 roku. W zamian chce stworzyć sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników i pracowników elektrowni.

W ramach walki o prawa zwierząt, polityk zapowiedział m.in. likwidację ferm zwierząt futerkowych i chowów klatkowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Chce też zatrzymać wycinkę drzew.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest fakt, że Wiosna chce zagwarantować kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia. Nikogo nie zaskoczy, że Biedroń chce również zalegalizować związki partnerskie.

bCyrYvRG

W Polsce nie ma miejsca na mówienie ludziom, z kim mają zakładać rodzinę. W naszym ukochanym kraju jesteśmy szczęśliwi bez względu na to, z kim jesteśmy i kogo kochamy - mówił.

W sektorze edukacji polityk także planuje zmiany, aby "szkoła była mniej teoretyczna, a bardziej praktyczna" oraz podwyżki dla nauczycieli. Biedroń chce też rozdzielić państwo od Kościoła i opodatkować tacę, usprawnić transport publiczny oraz powołać Komisję, która miałaby przeprowadzać audyt stanu praworządności w Polsce. Polityk chce, aby odpowiedzialni za naruszenie Konstytucji stanęli przed Trybunałem Stanu.

Władza musi przestrzegać Konstytucji - podkreślił Biedroń.

Na konwencji zaserwowano wegetariańskie menu, a na scenie wystąpiła 75-letnia DJ Wika. Sondaż IBRiS dla Onetu już na wstępie daje partii Biedronia 6,4 procent poparcia.

bCyrYvRH
bCyrYvRI
bCyrYvSa
KOMENTARZE
(1115)
gość
rok temu
nie przejmuj się, na pewno nie jest z Tobą tak źle!
Gość
rok temu
Toż to populizm w najczystszej postaci,skąd Biedroń kasę na to weźmie?ale còż,widzę że niektórzy są bardzo naiwni
gość
rok temu
Ludzie pytają się: Skąd pieniądze na te wszystkie zmiany? Kochani: 18 miliardów odsunięte od Kościoła i pieniążki znajdą się na wszystko. Trzymam kciuki, będę głosować!
bCyrYvSb
gość
rok temu
JESTEM NA TAKKKKKKKKKKKK
Gość
rok temu
Czyżby miała pojawić się rozsądna, sprawiedliwa partia dbająca o obywateli? O dobro kraju? Co się dzieje! Moje poparcie ta partia na pewno ma juz na wstępie!!!
Najnowsze komentarze (1115)
igor
rok temu
mąż śmiszka czyli biedroń mówi o zabijaniu nienarodzonych dzieci na życzenie i się głupawo śmieje, to jest ohydne, biedroń a może byś tak publicznie na sobie dokonał aborcji, ciekawe czy byś się śmiał???
igor
rok temu
mąż śmiszka czyli biedroń mówi o zabijaniu nienarodzonych dzieci na życzenie i się głupawo śmieje, to jest ohydne, biedroń a może byś tak publicznie na sobie dokonał aborcji, ciekawe czy byś się śmiał???
iza
rok temu
Bardzo chory człowiek.
gość
rok temu
Popieram zwiazki partnerskie.
gość
rok temu
tylko to wszystko jest niezgodne z Konstytucją :( Robert dlaczego?
gość
rok temu
Biedroń chce mordować niewinnych ( aborcja to inna nazwa morderstwa). W historii był już taki który na początku kazał mordować niepełnosprawnych , chorych , ułomnych. Czym to się skończyło , wiemy.
gość
rok temu
Współczesne kobiety stosują antykoncepcję, aborcja była za komuny.. Wracamy do tamtych lat.?
Utrutr
rok temu
Dla jaj ....zagłosuje na biedronia..ha ha
bCyrYvRT
podlasiak
rok temu
Brawo Robert, masz mój głos!
gosc
rok temu
biedronia partia biedron w d***e
gość
rok temu
biedronia partia wiosna w d***e
gość
rok temu
Bełkot dla naiwnych.Niech lepiej pogłaska swojego to najlepiej chyba mu wychodzi.
gość
rok temu
Ciemnota lłyka puste obietnice.To klakier który skończy jak Palikot.
wiosna idzie
rok temu
dokładnie w żadnym demokratycznym kraju nie dało sie utrzymać władzy wiecej jak 2 kadencje wiec pis jak by wygrał nie ma rozwiązania wie ze za wszystkie przekręty afry poszli by siedzieć musi wyjść z uni pod jakimś pretekstem przejąć sądy zamknąć tvn polsat i gazety GW ocenzurować internet trwa nabór na celników i straż graniczna to jest dziwne bo ukraina wchodzi do nato i max 6lat do UE wiec granicy nie bedzie a tam pracuje połowa mundurówki powinna być bezrobotna wiec nabor jest niepotrzebny a jak wyjdziemy z ue logiczne jest żę ci z naboru bedą stać na nowej granicy z Niemcami
...
Następna strona
bCyrYvSv