Trwa ładowanie...
Przejdź na

Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich

1115
Podziel się:

Polityk chce też podwyższyć płacę minimalną, skrócić kolejki do lekarzy i walczyć o prawa niepełnosprawnych. Zobaczcie, co jeszcze.

Biedroń założył partię o nazwie "Wiosna"! W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich

Robert Biedroń jest jednym z najpopularniejszych polityków w Polsce. Za jego kadencji jako prezydenta Słupska miasto wyraźnie zmieniło się na lepsze. Pojawiły się nawet głosy, że polityk miałby realne szanse w walce o fotel prezydenta Polski, a jego kandydaturę wspieraliby zarówno Lech Wałęsa, jak i Aleksander Kwaśniewski.

Sam Biedroń raczej wykluczał taką możliwość i nieśmiało sygnalizował, że ma w planach utworzenie "ruchu społecznego". Decyzja Biedronia była szeroko komentowana w mediach. Kibicował mu m.in. Janusz Palikot.

Wreszcie polityk przeszedł od słów do czynów i ogłosił, że utworzył własną partię polityczną o wdzięcznej nazwie Wiosna. W niedzielę na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja, podczas której były prezydent Słupska oficjalnie ogłosił rozpoczęcie działalności swojej partii. Biedroń zaprezentował filary swojego programu: "Człowiek. Wspólnota. Państwo, któremu ufam".

Polska potrzebuje świeżości, Polska potrzebuje wiosny. To my zrobimy tę wiosnę! My jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki - mówił.

Biedroń chce zagwarantować obywatelom skrócenie kolejek do lekarzy i dostęp do specjalisty w ciągu jednego miesiąca. Wprowadzony ma być limit czasu oczekiwania na świadczenia w danym oddziale NFZ oraz limit wydatków pacjenta na leki na receptę. Minimalna emerytura ma wynosić 1600 złotych. Biedroń zamierza też walczyć o prawa osób niepełnosprawnych i podwyższyć im świadczenia.

Partia chce wprowadzić jawność wynagrodzeń, aby społeczeństwo wiedziało ile zarabiają politycy czy urzędnicy. Jednocześnie Wiosna będzie się domagać podniesienia płacy minimalnej. W ramach walki ze smogiem Biedroń planuje zamknięcie wszystkich kopalni węgla do 2035 roku. W zamian chce stworzyć sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników i pracowników elektrowni.

W ramach walki o prawa zwierząt, polityk zapowiedział m.in. likwidację ferm zwierząt futerkowych i chowów klatkowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Chce też zatrzymać wycinkę drzew.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest fakt, że Wiosna chce zagwarantować kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia. Nikogo nie zaskoczy, że Biedroń chce również zalegalizować związki partnerskie.

W Polsce nie ma miejsca na mówienie ludziom, z kim mają zakładać rodzinę. W naszym ukochanym kraju jesteśmy szczęśliwi bez względu na to, z kim jesteśmy i kogo kochamy - mówił.

W sektorze edukacji polityk także planuje zmiany, aby "szkoła była mniej teoretyczna, a bardziej praktyczna" oraz podwyżki dla nauczycieli. Biedroń chce też rozdzielić państwo od Kościoła i opodatkować tacę, usprawnić transport publiczny oraz powołać Komisję, która miałaby przeprowadzać audyt stanu praworządności w Polsce. Polityk chce, aby odpowiedzialni za naruszenie Konstytucji stanęli przed Trybunałem Stanu.

Władza musi przestrzegać Konstytucji - podkreślił Biedroń.

Na konwencji zaserwowano wegetariańskie menu, a na scenie wystąpiła 75-letnia DJ Wika. Sondaż IBRiS dla Onetu już na wstępie daje partii Biedronia 6,4 procent poparcia.

Będziecie głosować na Wiosnę?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1115)
gość
4 lata temu
nie przejmuj się, na pewno nie jest z Tobą tak źle!
Gość
4 lata temu
Toż to populizm w najczystszej postaci,skąd Biedroń kasę na to weźmie?ale còż,widzę że niektórzy są bardzo naiwni
gość
4 lata temu
Ludzie pytają się: Skąd pieniądze na te wszystkie zmiany? Kochani: 18 miliardów odsunięte od Kościoła i pieniążki znajdą się na wszystko. Trzymam kciuki, będę głosować!
gość
4 lata temu
JESTEM NA TAKKKKKKKKKKKK
Gość
4 lata temu
Czyżby miała pojawić się rozsądna, sprawiedliwa partia dbająca o obywateli? O dobro kraju? Co się dzieje! Moje poparcie ta partia na pewno ma juz na wstępie!!!
Najnowsze komentarze (1115)
igor
4 lata temu
mąż śmiszka czyli biedroń mówi o zabijaniu nienarodzonych dzieci na życzenie i się głupawo śmieje, to jest ohydne, biedroń a może byś tak publicznie na sobie dokonał aborcji, ciekawe czy byś się śmiał???
igor
4 lata temu
mąż śmiszka czyli biedroń mówi o zabijaniu nienarodzonych dzieci na życzenie i się głupawo śmieje, to jest ohydne, biedroń a może byś tak publicznie na sobie dokonał aborcji, ciekawe czy byś się śmiał???
iza
4 lata temu
Bardzo chory człowiek.
gość
4 lata temu
Popieram zwiazki partnerskie.
gość
4 lata temu
tylko to wszystko jest niezgodne z Konstytucją :( Robert dlaczego?
gość
4 lata temu
Biedroń chce mordować niewinnych ( aborcja to inna nazwa morderstwa). W historii był już taki który na początku kazał mordować niepełnosprawnych , chorych , ułomnych. Czym to się skończyło , wiemy.
gość
4 lata temu
Współczesne kobiety stosują antykoncepcję, aborcja była za komuny.. Wracamy do tamtych lat.?
Utrutr
4 lata temu
Dla jaj ....zagłosuje na biedronia..ha ha
podlasiak
4 lata temu
Brawo Robert, masz mój głos!
gosc
4 lata temu
biedronia partia biedron w d***e
gość
4 lata temu
biedronia partia wiosna w d***e
gość
4 lata temu
Bełkot dla naiwnych.Niech lepiej pogłaska swojego to najlepiej chyba mu wychodzi.
gość
4 lata temu
Ciemnota lłyka puste obietnice.To klakier który skończy jak Palikot.
wiosna idzie
4 lata temu
dokładnie w żadnym demokratycznym kraju nie dało sie utrzymać władzy wiecej jak 2 kadencje wiec pis jak by wygrał nie ma rozwiązania wie ze za wszystkie przekręty afry poszli by siedzieć musi wyjść z uni pod jakimś pretekstem przejąć sądy zamknąć tvn polsat i gazety GW ocenzurować internet trwa nabór na celników i straż graniczna to jest dziwne bo ukraina wchodzi do nato i max 6lat do UE wiec granicy nie bedzie a tam pracuje połowa mundurówki powinna być bezrobotna wiec nabor jest niepotrzebny a jak wyjdziemy z ue logiczne jest żę ci z naboru bedą stać na nowej granicy z Niemcami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie