Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lewica WYSTAWI BIEDRONIA w wyborach prezydenckich? "Nic nie jest wykluczone"

368
Podziel się:

Poprzednio próbowali szczęścia z Magdą Ogórek... Każdy wie, z jakim skutkiem.

Lewica WYSTAWI BIEDRONIA w wyborach prezydenckich? "Nic nie jest wykluczone"

Odkąd wybory we Francji wygrał w zasadzie pozbawiony zaplecza politycznego 39-letni Emmanuel Macron, w naszym kraju trwają poszukiwania "polskiego Macrona". Szczególnie lewica jest tym mocno zainteresowana, bo ostatnio nie wiedzie się jej najlepiej. W wyborach parlamentarnych dwa lata temu żadne ugrupowanie lewicowe nie przekroczyło progu wyborczego, zaś kampania prezydencka, w której Leszek Miller wystawił ówczesną dziewczynę Bartka Węglarczyka, to już był kompletny wstyd.

Obecnie Sojusz Lewicy Demokratycznej namawia do startu w wyborach na prezydenta Polski Roberta Biedronia. Zostało jeszcze sporo czasu, bo w Polsce obowiązuje pięcioletnia kadencja prezydencka i jeszcze przez trzy lata będzie sprawował ją Andrzej Duda. Jednak już teraz można z dużą pewnością stwierdzić, że obecny prezydent Słupska będzie dużo lepszym kandydatem niż Magdalena Ogórek.

Póki co, sondaże dają Biedroniowi ponad 26 procent poparcia w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2020 roku i blisko 33 procent w drugiej, a do rozpoczęcia kampanii jeszcze daleko.

Robert Biedroń ma wielkie szanse być kandydatem lewicy na prezydenta - ogłasza w Super Expressie szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Musi tylko powiedzieć, że jest tym zainteresowany.

Sam Robert ma w tej sprawie mieszane uczucia. Chyba nie jest pewien, czy chce być kojarzony z postkomunistyczną partią, w której władzę nadal sprawują starzy wyjadacze w wieku około sześćdziesiątki.

Nic nie jest wykluczone w polityce - mówi dyplomatycznie Biedroń. Także to. Polska nie może być skazana na władzę PiS. Cieszy mnie, że jest mnóstwo ludzi, którzy pokładają we mnie nadzieję na zmiany w kraju. Chciałbym zostać prezydentem Polski, ale na razie jestem gotowy do walki o prezydenturę Słupska. A co będzie w przyszłości, czas pokaże.

Zdaniem politologa profesora Kazimierza Kika, aktualne sondaże nie muszą przełożyć się na realne poparcie i nad kartami do głosowania Polakom jednak ręka zadrży.

Myślę, że polskie społeczeństwo jest dość konserwatywne i w tym sensie nie jest gotowe na prezydenta Roberta Biedronia - komentuje politolog. Choć to bardzo inteligentny, mądry i oczytany polityk, który ma przed sobą wielką polityczną przyszłość.

_

_

_

_

**Radni PiS kontra Robert Biedroń

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(368)
gość
5 lata temu
Z przyjemnością na niego zagłosuję!
gość
5 lata temu
Boże, wyobrażacie sobie nagonkę, którą urzadziłaby polska prawica?! Ja jednak bym głosowała z wielka chęcią na p.Biedronia!
gość
5 lata temu
Biedroń - jeden z niewielu uczcuwych, empatycznych i budzących sympatię polityków.
Gość
5 lata temu
Jak można porównywać Biedronia do tej miernoty mizeri Ogórkowej?!
gość
5 lata temu
skończ z tymi imigrantami. którzy u nas musieliby siię bać o własne życie.
Najnowsze komentarze (368)
gość
5 lata temu
Bardzo dobrze,powinien kandydowac moj glos juz ma.
gość
5 lata temu
A niech startuje na prezydenta. Tylko niech się na litość nie pokazuje z tą zakłamaną krzywą gębą Ogórka.
Grzegorz
5 lata temu
To będzie miał POparcie takie, jak Grodzka.
gość
5 lata temu
Swiat sie do gory nogami przewraca...ludzie, gosciu nie zrobil nic dla swojego miasta, zadluzyl je i nigdy go tam nie ma, bo wakacjuje za wasza kase...opamietajcie
gość
5 lata temu
hahahaha, humor roku, Biedroń do nory
Ewa
5 lata temu
!00% głosuję !
gość
5 lata temu
Startuj Pan! Będę głosować !!!
Margo
5 lata temu
Biedron nie uzyska dostatecznego poparcia, nie dlatego, ze Polacy nie sa gotowi na prezydenta- homoseksualiste czy prezydenta- kobiete, ale dlatego, ze jego idalistyczno- optymistyczne wizje nijak nie przystaja do polskiej rzeczywistosci, raczej siermiezno- buraczanej. Gdyby mial sensowny program mialy szanse, ale ,,sensowny" oznaczaloby rezygnacje z dotychczasowych pogladow, wiec takze zmiana pogladow co przyslowiowe 5 min tez nie przysporzyloby mu sympatii wyborcow. Polacy nadal glosuja na program i na okreslone poglody, nie na czlowieka, wiec orientacja pana Biedronia mialaby trzeciorzedne czy czwartorzedne znaczenie.
Gość
5 lata temu
Jestem za wspanialy facet
gość
5 lata temu
tylko że Ogórek jest g****a a Biedroń będzie miał poparcie
gość
5 lata temu
Ma mój głos
Gość
5 lata temu
ten facio jest smieszny i zalosny, na swim pedalstwie jedzie od wielu lat. Cienias jest. Wstyd dla Polski takk kandydat.
gość
5 lata temu
Polskie społeczeństwo jest deklaratywnie konserwatywne, natomiast w rzeczywistości mocno progresywne, czyli inaczej mówiąc mocno zakłamane. A może to po prostu immanentna cecha konserwatyzmu?
gość
5 lata temu
Ja zagłosuję, mąż, córka, babcię wezmiemy, mam jeszcze 2 koty gdyby mogły głosować to też bym je wzieła
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie