Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wiśniewski skazany za plagiat!

301
Podziel się

Musi zapłacić 70 tysięcy złotych i wycofać płyty ze sprzedaży!

Wiśniewski skazany za plagiat!
bCXMqSER

Michał Wiśniewski będzie musiał niebawem pożegnać się z 70 tysiącami złotych. Tyle będzie kosztowało go "pożyczenie" utworu, z którym zapoznał się 10 lat temu podczas wizyty w więzieniu w Potulicach.

Wiśniewski wraz z zespołem zorganizowali wtedy koncert w Zakładzie Karnym. Po występie, Michał rozmawiał z byłym komandosem Piotrem Bogdanowiczem, skazanym za morderstwo trzech przestępców, którzy napadli go w domu i próbowali zabić (w Stanach zostałby z miejsca uniewinniony).

Podarowałem mu do przeczytania maszynopisy z moimi wierszami i aforyzmami - wspomina. Nagle latem 2001 r. usłyszałem w radio piosenkę "Jeanny - end of the story". Rozpoznałem w niej fragmenty moich tekstów.

bCXMqSET

Michał przez długi czas nie potrafił przyznać się do popełnienia plagiatu. Wyrok sądu ostatecznie to potwierdził. Po koncercie dostaliśmy od więźniów różne prezenty, m.in. maszynopisy pana B. On sam powiedział, że może udałoby się coś z tym zrobić. Nie znałem jego imienia ani nazwiska, bo wiersze nie były podpisane. Przed wydaniem płyty kontaktowałem się z zakładem karnym i próbowałem ustalić, jak on się nazywa, ale bez skutku. Dlatego na płycie zamiast nazwiska B. znalazła się adnotacja: "Myśli kolegi z Potulic" - tłumaczy teraz Wiśniewski.

Teraz wraz z wytwórnią Universal Music musi zapłacić Piotrowi Bogdanowiczowi 70 tysięcy złotych. Dodatkowo Wiśniewski nigdy nie może już wykonać splagiatowanego utworu oraz musi wycofać ze sprzedaży wszystkie egzemplarze płyt zawierające sporny utwór.

bCXMqSFu
KOMENTARZE
(301)
gość
12 lat temu
bardzo mu dobrze.niech nie kradnie z******j to nie ladnie.sam nie umie pisac nich placi,komu jeszcze ukradl nie go sadza i niech placi.Maly wielki Bog.na jego blogu poetka Muza dobre,ladne teksty,wiersze pisala.moze jej ukradl,a ona nie wie,kto wie-swoj
gość
12 lat temu
aLE BYŁO TAM POD TA PIOSENKĄ NAPISNE MYSLI KOLEGI.. WIEC OCO CHODZI????
gość
12 lat temu
bo glupolu za cos takiego trzeba czlowiekowi zaplacic jak juz "cos sie z tym zrobi", a najpierw zapytac, umowe spisac itp itp! ile ty masz lat, kurde? 5?
bCXMqSFv
gość
12 lat temu
szkoda, że tylko 70 tys. dl a Misia to na waciki jest ;)
gość
12 lat temu
jak zwykle wiśniewski a jak by był to np wideo to by mieli to wszystko w nosie zawsze widza w Wiśniewskim same złe cechy media niewiedza co tracą myślą ze nikt nie lubi jak by pościli ich w radiu to by nic na tym nie stracili bo maja fanów .... dziękuje i zostawcie go w spokoju
Najnowsze komentarze (301)
Joann
6 miesięcy temu
Najlepiej fajną piosenkę zniszczyć. Co komu ta piosenka zawadzała? Przecież można było w tej sprawie dojść do konsensusu. Wystarczyło zapłacić facetowi za wiersze i piosenkę zostawić, tym bardziej jak już trafiła na płyty. Nie rozumiem tego blokowania piosenki, bo moim zdaniem piosenka powstaje po to aby ją wykonywać.
gość
5 lata temu
Falco nikt nie skopiuje. Niech wplaci za plagiaty ! Za przeproszeniem...ale Falco pewnie się w grobie przewraca, gdy widzi tego czerwonowłosego.....
PRAWDA
11 lat temu
PRAWDA
11 lat temu
gość
12 lat temu
i bardzo dobrze niech go skarzą za wszystkie teksty ktore ukradl!!!!! nawet za ta ostatnia piosenke ,,play in the team" łudząco przypomina styl SKUTER'A
gość
12 lat temu
Ale ja mam ÓSMY OBCY PASAŻER I TAM JEST TEN TELEDYSK A PŁYTY MI NIE ZABIORĄ !
gość
12 lat temu
hahaha a jednak istnieje troche sprawiedliwosci
gość
12 lat temu
Wiedziałem że to zwykły amator.
bCXMqSFn
Kryla
12 lat temu
A ja mu współczuję...
gość
12 lat temu
..ja bym jeszcze dorzuciła te utwory, które "zapożyczył" od DIE TOTEN HOSEN (m.in. "A wszystko to", "Nieśmiertelny", "Pięknym być" - bo nie ma na nie pozwolenia od Campino & Co.! ...kurcze...ten facet to w ogóle umie pisać WŁASNE utwory ??!!
gość
12 lat temu
jak niezarobi tych 70 tysiecy to nic mu sie niestanie niezbiednieje a ktos na tym zyska jełop jeden
gość
12 lat temu
nie wiem dokładnie jak to jest, ale ta sama piosenka była wcześniej nagrana po niemiecku i tekst jest identyczny.zresztą wszystkie utwory ich troje sa nagrane poraz drugi
gość
12 lat temu
daj sie zaorac !!!
gość
12 lat temu
aLE BYŁO TAM POD TA PIOSENKĄ NAPISNE MYSLI KOLEGI.. WIEC OCO CHODZI????
...
Następna strona
bCXMqSFP