Trwa ładowanie...
Przejdź na

Aktorka z "Na Wspólnej" domaga się odszkodowania za żałobę narodową. "Gdy spektakl jest odwoływany nie z naszej winy, tracimy zarobek"

411
Podziel się:

Aktorce zarzucono brak patriotyzmu i interesowność. Słusznie?

Aktorka z "Na Wspólnej" domaga się odszkodowania za żałobę narodową. "Gdy spektakl jest odwoływany nie z naszej winy, tracimy zarobek"

Początek roku upływa w Polsce w smutnym nastroju. Zaledwie miesiąc po jednodniowej żałobie narodowej z powodu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamordowanego na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogłoszono kolejną, dwudniową, z szacunku dla byłego premiera Jana Olszewskiego, któryzmarł w miniony piątek w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów.

Obie żałoby narodowe obejmowały piątek, pierwszy wieczór weekendu, który zwykle zachęca do wyjścia z domu. Tymczasem wszystkie imprezy masowe zostały, po raz drugi w ciągu miesiąca, odwołane.

Nie spodobało się to aktorce Agacie Załęckiej, znanej widzom seriali Na Wspólnej oraz Na sygnale. Na Instagramie zamieściła wpis, jednoznacznie sugerujący potrzebę wprowadzenia odszkodowań dla artystów za odwołane spektakle.

Jestem za odszkodowaniami dla artystów za odwoływanie spektakli z powodu żałób narodowych!- widnieje w zamieszczonym przez nią komunikacie.

Temat nie jest nowy. Dziewięć lat temu, w wyniku siedmiodniowej żałoby narodowej po katastrofie smoleńskiej prywatne teatry, jak Sabat Małgorzaty Potockiej, INKA Tomasza Karolaka czy Polonia Krystyny Jandy znalazły się na krawędzi bankructwa. Wtedy artyści po raz pierwszy poruszyli problem odszkodowań.

Apel Załęckiej nie spotkał się z pozytywną reakcją. Aktorce zarzucono brak patriotyzmu i interesowność.

Syty głodnego nie zrozumie - napisała w odpowiedzi. Jeśli artysta nie ma miesięcznej pensji a wynagrodzenie od spektaklu i musi wyżywić rodzinę oraz zapłacić rachunki, to kto na tym traci? To jest wolny zawód. Wynagrodzenie od spektaklu, a czasem takich spektakli dwa lub trzy w miesiącu... Niestety, gdy spektakl jest odwoływany nie z naszej winy tracimy zarobek i nikt nam go nie zwraca a rachunki trzeba płacić.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(411)
Gość
5 lata temu
Niech idzie na 12 godz. na kasę do Biedry. Tam nie ma żałoby.
Gość
5 lata temu
Zjem pomidorową i idę z psem na spacer.
Gość
5 lata temu
Co jak co ale ma rację.
Gość
5 lata temu
W serialu jeszcze gra.
gość
5 lata temu
ma racje. swiatem rzadzi ekonomia
Najnowsze komentarze (411)
BBBBBB
5 lata temu
nie zasługiwał
gość
5 lata temu
Myślę, że nie ma potrzeby wszystkiego odwoływać. Wystarczy minuta ciszy.
gość
5 lata temu
nie zgadzam sie
gość
5 lata temu
dyskusja nie dotyczy tego kto zasługuje a kto nie :) tylko problemu odwolywania spektakli ktore dla mnie tez osobiscie sa irytujące ... a Załęckiej gratuluje odwagi ! Uwazam że śp.Olszewski został pochowany z należnymi mu honorami i bicie piany jest tu zbedne.
gość
5 lata temu
A ja uwazam, ze ma racje. A kto chce okazac zalobe, niech robi to we wlasnym zakresie. Oglosmy zalobe narodowa, spuscmy flagi do polowa masztu ale nie ingerujmy w zycie wszystkich obywateli.
gość
5 lata temu
ktoś wogóle słyszał o tej "aktorce"? no ale tak...... przecież jakoś trzeba zaistnieć
Gość
5 lata temu
Żałoby nosi się w sercu a nie na pokaz. Obecny rząd lubuje się w takich imprezach, aby tylko zmusić nas do pokuty, czarny rządzi
gość
5 lata temu
brawo za odwagę - uważam że agata załęcka poruszyła ważny problem. a komentarze w stylu "idz do biedronki" czy "nie lasuj sie" albo zaglądanie do portfela ile to zarabia świadczą niestety o piszących a dokładnie o ich ignorancji i głupocie !
gość
5 lata temu
Brawo. Słusznie!!!!!
gość
5 lata temu
do biedronki...
gość
5 lata temu
teatr Tomka Karolaka to IMKA a nie INKA, może się dowiedzcie i potem piszcze te bzdury!!!
Gość
5 lata temu
z tą żałoba to przegieli
gość
5 lata temu
Te żałoby to jakaś tragifarsa
evi
5 lata temu
A moje dziecko pojechało na studniówkę do Szczecina i musiała dodatkowo płacić za pobyt do następnego czwartku za pobyt by być na studniówce jak zabili prezydenta Gdańska....wtedy przez tydzień nie miała Pani występów...?
...
Następna strona