Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jan Olszewski nie żyje. Były premier zmarł w wieku 88 lat

162
Podziel się:

Jeszcze kilka tygodni temu przyjaźnie gawędził z dziennikarzami: "Chciałbym jeszcze trochę pożyć". 

Jan Olszewski nie żyje. Były premier zmarł w wieku 88 lat

Jan Olszewski, premier polskiego rządu w latach 1991-1992, w czasie II Wojny Światowej żołnierz Szarych Szeregów, za PRL-u legenda antykomunistycznej opozycji, prawnik odważnie broniący opozycjonistów w procesach politycznych, zmarł w piątek w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie. * Miał 88 lat.*

Były premier od lat narzekał na zdrowie. W 2011 roku przeszedł udar, a potem zaczął mu dokuczać kręgosłup. Z tego powodu prawie przestał wychodzić z domu.

Sytuacja pogorszyła się w listopadzie 2018 roku, gdy Jan Olszewski przewrócił się w swoim mieszkaniu i od tamtego czasu nie mógł chodzić.
Polityk cierpliwie stosował się do zaleceń lekarzy i rehabilitantów i jego stan stopniowo się poprawiał.

Miałem problem z chodzeniem, ale jest trochę lepiej - zwierzył się wtedy dziennikarzowi Super Expressu. Mam spore problemy z kręgosłupem, nie mogę chodzić. Mam rehabilitację, muszę się jeszcze z tym pomęczyć. *Chciałbym jeszcze trochę pożyć. *

Niestety, kiedy wydawało się, że najgorsze już minęło, były premier zemdlał w swoim mieszkaniu i już nie odzyskał świadomości.

Zemdlał w domu i nie ma z nim od tej pory kontaktu - ujawniła żona, Marta Olszewska. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Byłam u męża w środę, ale był nieprzytomny. Leży w Wojskowym Instytucie Medycznym, na oddziale neurologicznym. Ale mieli go przewieźć na OIOM.

Niestety, jak ujawniła TVP Info, Jana Olszewskiego nie udało się uratować.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(162)
gość
5 lata temu
Bardzo uczciwy i inteligentny człowiek, dlatego bolek się go pozbył podczas nocnej zmiany.
Gość
5 lata temu
Przyjemnie mu z oczu patrzy ! Do zobaczenia po drugiej stronie! ;)
Gość
5 lata temu
Przyjemnie mu z oczu patrzy ! Do zobaczenia po drugiej stronie! ;)
Gość
5 lata temu
To był premier jakiego nam było potrzeba wtedy, potrzeba teraz. I w wstrętny sposób komuchy z Wałęsa na czele się go pozbyły podczas nocnej zmiany. Uczciwy czlowiek, szkoda go.
Gość
5 lata temu
Żeby uczciwy człowiek znalazł się na pudelku to musi umrzeć. Smutny znak naszych czasów.
Najnowsze komentarze (162)
gość
5 lata temu
(*)
Gość
5 lata temu
Wspaniała osoba, prawa, głosowałam na Niego w wyborach prezydenckich w 1995 roku. Cześć Jego pamięci!
gość
5 lata temu
Uczciwy, porządny, niepazerny. Takich ludzi w polityce nam trzeba!
Gość
5 lata temu
Wybitny, godny człowiek. Prawdziwy premier z powołania i z misją. Nocna zmiana i k****h Wałęsa - PAMIĘTAMY!
gość
5 lata temu
Odchodząc ze stanowiska otwarcie powiedział że jego uczciwość mu nie pozwala dalej tego ciągnąć. Burak Bolek zrobił sobie chlewik, w którym był warchlakiem. Macierewicz nie był g***i, on dobrze chciał, ale warchlak usiadł na tym zadem.
Iv
5 lata temu
Zal ze tacy ludzie odchodza….. tak by sie chcialo zatrzymac.
gość
5 lata temu
[ * ]
gość
5 lata temu
Był wspaniałym politykiem, premierem i prawnikiem. Niech spoczywa w pokoju.
BOGUSIA
5 lata temu
Pamiętam doskonale tamten czas. Mój tata mówił: " Nie wierzę Wałęsie". Mój tata mówił wtedy o rządzie Olszewskiego i o tym, że tylko teraz można rozliczyć się z komunizmem. Niestety za rządów Wałęsy mój tata stracił pracę, bo likwidowano naprawdę ważne polskie zakłady pracy, które eksportowały, np." Sira" i zakłady przetwórstwa owocowego znane w całym świecie. Potem żyliśmy w biedzie. To Wałęsa doprowadził do zniszczenia polskiej gospodarki i pozbycia się za grosze dobrych przedsiębiorstw polskich. CHYLĘ CZOŁA PRZED PANEM PREMIEREM OLSZEWSKIM.
gość
5 lata temu
w magdalence ustalili, że będą dalej rządzić wspólnie z postkomuną, to niby jak mogło dojść do dekomunizacji? Nie było szansy. A Wałęsa pierwszy do pilnowania układu, choć już wtedy układ był słaby. Ale widocznie haki na Wałęsę i resztę były mocniejsze. Szkoda Polski.
Gość
5 lata temu
Uczciwy czlowiek to byl, ale ma kto to pamieta.
gość
5 lata temu
A Wałęsa ma czelność pokazywać twarz i biegać z koszulką konstytucja! Koniec z tym człowiekiem! Szpieg i konfident, szkodził narodowi polskiemu, ludzie obudźcie się wreszcie!
gość
5 lata temu
Wielki patriota i wielki Polak
gość
5 lata temu
żegnaj Premierze byłeś prawdziwym mężem stanu ,wielkim Polakiem tylko miałeś pecha ze otoczyła cię szarańcza ubeckich śmieci ! niech ci ziemia lekką będzie ,spoczywaj w pokoju
...
Następna strona