Virginie Viard, prawa ręka Lagerfelda, ZASTĄPI go na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel

86
Podziel się

Według najnowszych doniesień, za śmierć 85-latka odpowiada rak trzustki. "Choroba była dla niego ogromnym szokiem".

Virginie Viard, prawa ręka Lagerfelda, ZASTĄPI go na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel

19 lutego świat obiegła niespodziewana informacja o śmierci słynnego projektanta - Karla Lagerfelda, którego postać stała się na całym świecie ikoną mody. Choć początkowo przyczyna śmierci 85-latka nie była znana, na ten moment wiemy, że zmagał się z rakiem trzustki.

Amerykańskie źródła donoszą, że projektant zmarł zaraz po tym, jak trafił do szpitala. Dyrektor artystyczny Chanel w ostatnich miesiącach czuł się coraz gorzej, dlatego rzadko pojawiał się na pokazach mody. Jak wynika z jednego ze źródeł, choć Karl walczył z chorobą bardzo dzielnie, była dla niego ogromnym zaskoczeniem:

Karl był bardzo dumny ze swojej sprawności i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był ogromnym szokiem - możemy przeczytać na portalu Daily Mail.

Niemal od razu po pojawieniu się tragicznej informacji, gwiazdy wszelkich formatów oddały hołd niezaprzeczalnemu autorytetowi, jakim był Lagerfeld. W mediach społecznościowych zawrzało od pożegnalnych wpisów:

Karl, twój geniusz dotknął wielu osób, zwłaszcza Gianniego i mnie. Nigdy nie zapomnimy twojego niesamowitego talentu i nieskończonej inspiracji. Zawsze się od ciebie uczyliśmy - jako jedna z pierwszych napisała Donatella Versace.

W Polsce najżarliwiej 85-latka żegnała Joanna Przetakiewicz, która od lat chwaliła się znajomością z Lagerfeldem. Właścicielka domu mody La Mania opowiedziała o znajomości z projektantem, nazywając go "najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić" i oczywiście pokusiła się o osobiste wspomnienia.

Według najnowszych informacji następczynią Lagerfelda w roli dyrektora kreatywnego domu mody Chanel zostanie jego długoletnia doradczyni i prawa ręka, Virginie Viard. Francuzka współpracowała z "cesarzem mody" przez ostatnie 30 lat, przy okazji zarządzając siedmioma pracowniami i nadzorując kolekcjami prezentowanymi podczas tygodni mody. W jednym z ostatnich wywiadów Viard przyznała, że "jest z Karlem w nieustannym kontakcie i rozmawia z nim bez przerwy, nawet w środku nocy".

KOMENTARZE
(86)
gość
rok temu
Kto bierze kota?
Kot
rok temu
Wyglada na zupelnie normalna kobitke
gość
rok temu
znowu ten rak trzustki, to samo miała A. Przybylska ...
Lyna xtc fb
rok temu
Popatrzcie ile znanych ważnych dla kultury odeszło od nas w ostatnich latach. Prawdziwy koniec pewnej epoki dla nas rocznikow 80-90
Gość
rok temu
Najważniejsze to kto zaopiekuje się kicią 🐈😢
Najnowsze komentarze (86)
Gość
rok temu
Myślałam że zastąpi go przyjaciółka Przetakiewicz 😁
gość
rok temu
Ta kobieta jest strasznie ubrana. To koniec dm Chanel :(
gość
rok temu
w tym wieku byc zaskoczonym rakiem czy inna choroba wieku starczego to zenada. stary juz byl. mlodzi moga byc zaskoczeni ale nie ktos dobijajacy 90 tki! nie jest mi go zal ani trochu. dziwadło w rekawiczkach
Gość
rok temu
Popieram komentarz Poli, równieź oczekuje z niecierpliwością Chanel w wykonaniu Pana Kacpra. Możliwe, że będzie wymagana on niego jakakolwiek wyższa edukacja, dlatego obawiam się, że możemy czekać na niego i do 5 lat, bo tyle chyba trwają studia licencjackie... Pozdrawiam współczytelników, Franek
A.
rok temu
Pani Viard - niewyględna.
pola
rok temu
patrząc na ostatnie kolekcje razem z Franekiem uważamy że to dobry wybór. Jednak najwyżej w 2020 roku jej miejsce zostanie zajęte przez Pana Kacpra. pozdrawiam
Gość
rok temu
Nadzorując kolekcje,a nie nadzorując kolekcjami..... kłania się V klasa szkoły podstawowej -odmiana przez przypadki
gość
rok temu
rada na przyszłość dla pudelka: nie "nadzorując (kim czym?) kolekcjami" a "nadzorując (kogo co?) kolekcje".
Gość
rok temu
Kiepsko ubrana , I jesxcze w butach konkurencji
Gość
rok temu
Ta kobieta wyglada prawie tak samo jak moja Mama
gość
rok temu
Czyli jednak nie zastąpi Go Przetakiewicz? A to pech.
Gość
rok temu
Ludzie, 85 lat to i tak piękny wiek ! Ile ma żyć człowiek? 100 , 105 może 120 lat z pampersem, cewnikiem i na wózku, karmiony dożylnie , że o problemach ze wzrokiem i słuchem nie wspomnę!
Gość
rok temu
Ruszamy z nową grupą. Zapraszamy 👗 Wraz z rozwojem będziemy szukać osób do współpracy ♥️ Grupa na fb Zapełnione szafy - Ciuchy, ubrania na sprzedaż
gość
rok temu
A co z kotkiem?
...
Następna strona