Wtorek 19.02.2019 22:45

Virginie Viard, prawa ręka Lagerfelda, ZASTĄPI go na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel

Karl Lagerfeld Virginie Viard Joanna Przetakiewicz Gigi Hadid Bella Hadid Marc Jacobs Claudia Schiffer

Virginie Viard, prawa ręka Lagerfelda, ZASTĄPI go na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel

19 lutego świat obiegła niespodziewana informacja o śmierci słynnego projektanta - Karla Lagerfelda, którego postać stała się na całym świecie  ikoną mody. Choć początkowo przyczyna śmierci 85-latka nie była znana, na ten moment wiemy, że zmagał się z rakiem trzustki.

Zobacz: Karl Lagerfeld nie żyje! (Z OSTATNIEJ CHWILI)

Amerykańskie źródła donoszą, że projektant zmarł zaraz po tym, jak trafił do szpitala. Dyrektor artystyczny Chanel w ostatnich miesiącach czuł się coraz gorzej, dlatego rzadko pojawiał się na pokazach mody. Jak wynika z jednego ze źródeł, choć Karl walczył z chorobą bardzo dzielnie, była dla niego ogromnym zaskoczeniem:

Karl był bardzo dumny ze swojej sprawności i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był ogromnym szokiem - możemy przeczytać na portalu Daily Mail.

Niemal od razu po pojawieniu się tragicznej informacji, gwiazdy wszelkich formatów oddały hołd niezaprzeczalnemu autorytetowi, jakim był Lagerfeld. W mediach społecznościowych zawrzało od pożegnalnych wpisów:

Karl, twój geniusz dotknął wielu osób, zwłaszcza Gianniego i mnie. Nigdy nie zapomnimy twojego niesamowitego talentu i nieskończonej inspiracji. Zawsze się od ciebie uczyliśmy - jako jedna z pierwszych napisała Donatella Versace.

W Polsce najżarliwiej 85-latka żegnała Joanna Przetakiewicz, która od lat chwaliła się znajomością z Lagerfeldem. Właścicielka domu mody La Mania opowiedziała o znajomości z projektantem, nazywając go "najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić" i oczywiście pokusiła się o osobiste wspomnienia.

Zobacz: Joanna Przetakiewicz wspomina Lagerfelda. "Mało kto o tym wie, że Karl był najcieplejszą osobą, jaką można sobie wyobrazić"

Według najnowszych informacji następczynią Lagerfelda w roli dyrektora kreatywnego domu mody Chanel zostanie jego długoletnia doradczyni i prawa ręka, Virginie Viard. Francuzka współpracowała z "cesarzem mody" przez ostatnie 30 lat, przy okazji zarządzając siedmioma pracowniami i nadzorując kolekcjami prezentowanymi podczas tygodni mody. W jednym z ostatnich wywiadów Viard przyznała, że "jest z Karlem w nieustannym kontakcie i rozmawia z nim bez przerwy, nawet w środku nocy".


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (174)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 174
Odpowiedz
711 41
zgłoś
gość 19.02.2019 22:46
Kto bierze kota?
Odpowiedz
630 16
zgłoś
Kot 19.02.2019 22:47
Wyglada na zupelnie normalna kobitke
Odpowiedz
38 9
zgłoś
Gość 19.02.2019 22:47
Będę za nim tęsknić, wielki człowiek
Odpowiedz
396 41
zgłoś
gość 19.02.2019 22:47
znowu ten rak trzustki, to samo miała A. Przybylska ...
Odpowiedz
47 2
zgłoś
Gość 19.02.2019 22:47
Był człowiek, nie ma człowieka...
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 174