Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nauczyciele z liceum, w którym uczyła Agata Duda, wystosowali do niej list otwarty: "Czujemy wstyd i upokorzenie"

877
Podziel się

Treść przejmującego listu opublikował na prośbę strajkujących Maciej Stuhr.

Nauczyciele z liceum, w którym uczyła Agata Duda, wystosowali do niej list otwarty: "Czujemy wstyd i upokorzenie"
bDhmhouZ

Od tygodnia tematem numer jeden w polskich mediach jest strajk nauczycieli. Poparcie dla strajkujących wyraziło wiele znanych osób, m.in. Anja Rubik, Dawid Podsiadło czy Skiba.

Jedynie pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, konsekwentnie nie zabiera głosu w sprawie, mimo że przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy na prezydenta była nauczycielką i promowała tym faktem również kampanię męża.

bDhmhovb

Jej wymowne milczenie może oznaczać poparcie dla kontrowersyjnych decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Jej dawni koledzy z II LO w Krakowie, gdzie przez lata uczyła języka niemieckiego, ujawnili, że prywatnie namawiała ich, by zrezygnowali z udziału w strajku. Oczywiście rzecznik prezydenta zaprzeczył.

Tymczasem koledzy i koleżanki Agaty z krakowskiego liceum wystosowali do niej list otwarty, w którym wyrażają swoje rozczarowanie jej bierną postawą. Treść listu udostępnił na swoim profilu na Facebooku Maciej Stuhr, który jest absolwentem II LO i popiera strajk.

bDhmhovh

Kochani, jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Podobnie Jak Pan Prezydent Andrzej Duda. Do czasu wyborów nauczycielką w tej szkole była obecna Pierwsza Dama. Dziś moi dawni nauczyciele, byli koledzy i przyjaciele Agaty Dudy, przesłali mi list do niej z prośbą o udostępnienie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tym razem dosłownej - napisał aktor.

W swoim liście grono pedagogiczne zarzuca pierwszej damie, że wraz z awansem społecznym zapomniała, skąd się wywodzi.

Zwracamy się do Ciebie pragnąc wyrazić nasz żal, rozczarowanie i narastający gniew. (...) Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie. (...) Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji - piszą nauczyciele.

Strajkujący ubolewają nad tym, że Kornhauser-Duda, jako nauczycielka z długoletnim doświadczeniem, "nie czuje potrzeby zabrania głosu w ich obronie".

bDhmhovi

Chcemy wierzyć, że nasz list i zawarte w nim emocje skłonią Panią do przemyśleń i podjęcia stosownych działań. W obecnej sytuacji nazwa "Szkoła Prezydencka", która wyróżniała nas spośród innych placówek, przestała już być powodem do chluby - piszą.

Myślicie, że Agata przerwie wreszcie milczenie?

bDhmhovj
bDhmhovC
KOMENTARZE
(877)
Gość
2 lata temu
Ona nie wypowiada się w żadnej sprawie...nie ma żadnego zdania na żaden temat.
gość
2 lata temu
ale kasę by chciała dostać za "apolityczne" asystowanie mężowi - politykowi
Gość
2 lata temu
Maciek to nawet do swojej porzuconej corki listy pisze,bo w cztery oczy nie ma odwagi.
bDhmhovD
gość
2 lata temu
Ona nie ma nic do powiedzenia jak i jej mąż ! Tak trudno zrozumiec .. ?
to tylko ja
2 lata temu
Cudowne są te jej fryzury, widac inspiracje christopherem walkenem
Najnowsze komentarze (877)
Emi
rok temu
Ona nie potrafi mówić. Taka niemowa pis......ka nikomu nie pomogła
gość
rok temu
Te sthury stały sie strasznie polityczne , chłopie weź sie do roboty tej która robisz świetnie Bądź komikiem kabareciarzem robisz to świetnie a nie zajmuj sie polityka bo wcześniej czy pózniej znikniesz z afisza
kropek
2 lata temu
Nie zabiera głosu nigdzie kiedy trzeba tylko kolekcjonuje większą ilość garderoby na koszt podatników.Co sobie jeszcze uszyć na zapas?
gość
2 lata temu
Ja popieram.
Gość
2 lata temu
Koledzy z dawnego zakładu pracy to największa żenada roku.Stuhr to nie powinien się ośmieszać.Aktor nijaki i gdyby nie tatuś ,to nikt o nim by nie słyszał.
Chris
2 lata temu
Wyglada jak Christopher WALKEN. Jeno brzydsza.
Al
2 lata temu
Wyglad tej kobiety to zwykly plebs. Chlopka z pochodzenia. Szkoda slow. A wogole to kto to jest??
gość
2 lata temu
to ty w nogach śpisz debilu, Polska do unijnej kasy wpłaciła tyle co nic a uzyskała z niej krocie a Tobie m****e wiadomości w tvp lub tvp info wciskaja codziennie tą propagandę , że Unia jest be P*****y na księżyc!!!!!!!!!!!
bDhmhovv
gość
2 lata temu
"pierwsza dama" to wieszak na ubrania - ot całe 4 lata najlepsze przeleciało beztrosko
gość
2 lata temu
dobrze wiedzieli do kogo uderzyć z prośbą o publikację - gdyby nauczyciele chcieli 20 000 też by ich poparł - byleby tylko być w opozycji i osłabić PIS z opaską na oczach racjonalnego myślenia zaślepieni nienawiścią do rządu
gość
2 lata temu
Co ty wiesz w nogach śpisz. Wiesz, że Polska wpłaca więcej niż dostaje? Pewno nie wiesz jak typowy ignorant polityczny!!!
Giga
2 lata temu
To nie strajk nauczycieli, to strajk polityczny. Fuj!
gość
2 lata temu
Nie martw sie Agata jesteśmy z wami , a te postsowieckie lambuzdary się nie liczą idą droga szczurowato-jandzianin prosto do piekła
Gość
2 lata temu
Ona nie może się opowiedzieć po żadnej ze stron, nie przypominam sobie żeby publicznie negowala strajk nauczycieli. Jak czytam ten list, to nadal utwierdzam się w przekonaniu że nauczyciele to pseudointeligenci.
...
Następna strona
bDhmhovX