Piątek 12.04.2019 14:30

Nauczyciele z liceum, w którym uczyła Agata Duda, wystosowali do niej list otwarty: "Czujemy wstyd i upokorzenie"

Maciej Stuhr Agata Kornhauser-Duda strajk nauczycieli

Nauczyciele z liceum, w którym uczyła Agata Duda, wystosowali do niej list otwarty: "Czujemy wstyd i upokorzenie"

Od tygodnia tematem numer jeden w polskich mediach jest strajk nauczycieli. Poparcie dla strajkujących wyraziło wiele znanych osób, m.in. Anja Rubik, Dawid Podsiadło czy Skiba.

Zobacz: Skiba popiera strajk nauczycieli: "Zarabiają mniej niż robotnik. TO SKANDAL"

Jedynie pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, konsekwentnie nie zabiera głosu w sprawie, mimo że przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy na prezydenta była nauczycielką i promowała tym faktem również kampanię męża.

Jej wymowne milczenie może oznaczać poparcie dla kontrowersyjnych decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Jej dawni koledzy z II LO w Krakowie, gdzie przez lata uczyła języka niemieckiego, ujawnili, że prywatnie namawiała ich, by zrezygnowali z udziału w strajku. Oczywiście rzecznik prezydenta zaprzeczył.

Przypomnijmy: Agata Kornhauser-Duda skrytykowała strajk nauczycieli? "Rząd nie ma pieniędzy na podwyżki"

Tymczasem koledzy i koleżanki Agaty z krakowskiego liceum wystosowali do niej list otwarty, w którym wyrażają swoje rozczarowanie jej bierną postawą. Treść listu udostępnił na swoim profilu na Facebooku Maciej Stuhr, który jest absolwentem II LO i popiera strajk.

Kochani, jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Podobnie Jak Pan Prezydent Andrzej Duda. Do czasu wyborów nauczycielką w tej szkole była obecna Pierwsza Dama. Dziś moi dawni nauczyciele, byli koledzy i przyjaciele Agaty Dudy, przesłali mi list do niej z prośbą o udostępnienie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tym razem dosłownej - napisał aktor.

W swoim liście grono pedagogiczne zarzuca pierwszej damie, że wraz z awansem społecznym zapomniała, skąd się wywodzi.

Zwracamy się do Ciebie pragnąc wyrazić nasz żal, rozczarowanie i narastający gniew. (...) Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie. (...) Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji - piszą nauczyciele.

Strajkujący ubolewają nad tym, że Kornhauser-Duda, jako nauczycielka z długoletnim doświadczeniem, "nie czuje potrzeby zabrania głosu w ich obronie".

Chcemy wierzyć, że nasz list i zawarte w nim emocje skłonią Panią do przemyśleń i podjęcia stosownych działań. W obecnej sytuacji nazwa "Szkoła Prezydencka", która wyróżniała nas spośród innych placówek, przestała już być powodem do chluby - piszą.

Myślicie, że Agata przerwie wreszcie milczenie?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1096)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1096
Odpowiedz
136 51
zgłoś
gość 12.04.2019 14:35
Przecież to było kilka dniu temu, ale zapłon
Odpowiedz
685 264
zgłoś
Gość 12.04.2019 14:38
gość: Pierwsza dama to osoba apolityczna. Ma prawo.
Ona nie wypowiada się w żadnej sprawie...nie ma żadnego zdania na żaden temat.
Odpowiedz
336 149
zgłoś
gość 12.04.2019 14:40
Ona nie ma nic do powiedzenia jak i jej mąż ! Tak trudno zrozumiec .. ?
Odpowiedz
126 148
zgłoś
gość 12.04.2019 14:42
Może kiczowaty torcik, pani prezydentowo?
Odpowiedz
171 102
zgłoś
Gość 12.04.2019 14:42
I tacy chcą być elitą intelektualną??? Żenua
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1096