Wtorek 09.04.2019 21:30

Skiba popiera strajk nauczycieli: "Zarabiają mniej niż robotnik. TO SKANDAL"

strajk nauczycieli

Skiba popiera strajk nauczycieli: "Zarabiają mniej niż robotnik. TO SKANDAL"

Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach jest strajk nauczycieli. Sprawa wywołuje mieszane uczucia. Jedni popierają strajkujących, inni uważają, że pedagodzy są "zachłanni", a strajk negatywnie odbije się na uczniach. Jak zwykle w sprawie głos zabierają również celebryci. Poparcie dla strajkujących zadeklarowali m.in. Magda Mołek, Anja Rubik i Daniel Kuczaj.

Przypomnijmy: Magda Mołek komentuje strajk nauczycieli. Fani zachwyceni: "Tyle prawdy w kilku zdaniach"

Po stronie nauczycieli jest też Krzysztof Skiba. Lider zespołu Big Cyc dołączył do akcji #GdybyNieNauczyciel zainicjowanej przez Wirtualną Polskę. Muzyk dobrze wspomina swoich profesorów.

Do dziś pamiętam najlepszych nauczycieli. Ja miałem w liceum autorytet jeśli chodzi o język polski - to była Wanda Szafran. Od historii była świetna profesor Trzebiatowska. Oczywiście liceum kończyłem jeszcze w PRL, ale te osoby uczyły nas szerzej, niż było w zakresie lektur i programu. Potrafiły mnie zainteresować tak, że sam zacząłem szukać dalej kolejnych książek. Nawet pan Necel od chemii był dobry, choć byłem humanistą. Robiliśmy gazetki szkolne, pismo niezależne "Gilotyna". "Jedynka" była blisko Stoczni Gdańskiej, więc trudno było polityką nie nasiąknąć. Jak spóźniasz się na lekcję, bo byłeś trzy razy rewidowany przez patrol ZOMO, to ci się zmienia podejście do tematu - wspomina.

Skiba uważa, że pensje nauczycieli są stanowczo za niskie.

Jestem za strajkiem, bo bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnik niewykwalifikowany, który rowy kopie. I to jest skandal. Ciężko za to godnie żyć. Moja siostra była nauczycielką i wiem, jak wyglądała jej praca w szkole i w domu – wymiar godzin był naprawdę duży - mówi piosenkarz.

Krzysztof uważa, że to skandal, że rząd nie chce przeznaczyć pieniędzy na edukację, a woli dofinansowywać hodowców bydła.

Edukacja jest ważna, bo bez dobrej szkoły będziemy mieli głupią młodzież i głupie społeczeństwo, niedouczone, i nie rozwiniemy się jako kraj. A do tego jeszcze jakiś osioł wymyślił, żeby dać pieniądze nie na nauczycieli, tylko na świnie i na krowy. I jest to idealna propozycja dla baranów - podsumowuje gwiazdor.

Zgadzacie się z nim?

Zobacz też: Anja Rubik hejtowana za wsparcie protestu nauczycieli! "A strajk bibliotekarzy czy sprzątaczek też będziesz popierać?!"

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (811)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 811
Odpowiedz
691 59
zgłoś
gość 09.04.2019 21:34
Potrzeba zmiany systemu edukacji,szkolenia nauczycieli bo nie wszyscy się nadają do pracy z młodzieżą.
Odpowiedz
194 15
zgłoś
Gość 09.04.2019 21:35
Kasujecie komentarze. Ku**** jakim cudem??? Dlaczego???
Odpowiedz
90 120
zgłoś
Gość 09.04.2019 21:35
Ludzie czy wy naprawdę nie wiecie dlaczego nauczyciele strajkuja?! 5 lat temu zarabiali te swoje 2200, kiedy minimalna krajowa wynosiła 1500. Teraz minimalna krajowa wynosi 2200 a oni zarabiają 2350! To jest chore!!! Kwoty brutto oczywiście
Odpowiedz
55 73
zgłoś
Gość 09.04.2019 21:36
Zgadzam się !!!! Niedouczonym społeczeństwem łatwiej się manipuluje
Odpowiedz
416 38
zgłoś
Gość🐁🐁🐁 09.04.2019 21:36
A robotnik zarabia mniej niż ci co latają po trawie i kopią piłkę
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 811