Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magda Mołek komentuje strajk nauczycieli. Fani zachwyceni: "Tyle prawdy w kilku zdaniach"

737
Podziel się

Popieracie strajk nauczycieli?

Magda Mołek komentuje strajk nauczycieli. Fani zachwyceni: "Tyle prawdy w kilku zdaniach"
bCHWIigR

Rząd nie dogadał się z żądającymi podwyżek nauczycielami, więc dzisiaj uczniowie w całej Polsce mają przymusowe wolne. Sprawa wywołuje skrajne emocje w narodzie. Z jednej strony pojawiają się głosy popierające, a z drugiej krytykujące "zachłannych" pedagogów. Swoim zdaniem w mediach społecznościowych dzielą się również sławni i lubiani.

Nawet pierwsza dama po latach milczenia na ważkie dla kobiet i jej kolegów oraz koleżanek po fachu tematy, postanowiła zająć stanowisko. PodobnoAgata Kornhauser-Duda przekonywała osoby pracujące w liceum, w którym uczyła przed prezydenturą męża, aby nie brały udziału w strajku.

bCHWIigT

Wsparcie na Instagramie wyraziła już Anja Rubik. W komentarzach pod umieszczonym na platformie zdjęciem z napisem "Strajk nauczycieli" z jej opinią zgodziła się Kinga Rusin. Odmienne zdanie ma jednak sporo internautów. W swoich wypowiedziach pod fotografią wylali falę hejtu na nauczycieli i autorkę posta.

Z o wiele cieplejszym przyjęciem spotkała się opinia Magdy Mołek. Dziennikarka związana ze stacją TVN również postanowiła, że wyrazi swoje wsparcie dla nauczycieli. Na Instagramie podzieliła się zdjęciem, na którym trzyma żółtą przypinkę z napisem "Wspieram nauczycieli".

Popieram nauczycieli, bo przyglądam się temu zawodowi jako mama drugoklasisty i jako osoba, która w najbliższej rodzinie ich ma. Bo widzę, ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być. Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci, zależy też od nich – czytamy w poście pod fotografią.

W komentarzach uaktywnili się sami nauczyciele, dziękując Mołek za jej wsparcie.

Wsparcie jest nam dziś bardzo potrzebne. Dziękuję w swoim i koleżanek/kolegów imieniu – czytamy pod postem.

bCHWIigZ

Również inni zwolennicy protestu podziękowali dziennikarce za jej opinię.

Tyle prawdy w kilku zdaniach.

Super, że Pani popiera ten protest – piszą.

Oczywiście nie zabrakło też słów krytyki, ale jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku postu Anji Rubik.

Na odległość czuć tu politykę - komentują przeciwnicy strajku.

bCHWIiha

Zgadzacie się ze słowami słynnych osób, czy stoicie po przeciwnej stronie barykady?

bCHWIihb
bCHWIihu
KOMENTARZE
(737)
Gość
rok temu
Tak a ona do prywatnej posyła dzieci , gdze nauczyciele dopiero nic nie maja do gadania
gość
rok temu
Nie popieram strajku nauczycieli.
Gość
rok temu
Na kościół, na pomniki, na bezrobotnych, na krowy i świnie, na premie jest. Na nauczycieli i na służbę zdrowia nie ma. Czego nie rozumiecie?
bCHWIihv
Gość
rok temu
Ten strajk to brudna polityka opozycji. Dlaczego nie strajkowali wcześniej jak PO przez tyle lat nie dało im złamanego grosza na podwyżki??
gość
rok temu
Prestiż zawodu? Wcześniej czy później dostaną więcej kasy ale nauczyciel nigdy nie był szanowany i nie będzie. Niestety ta grupa zawodowa sama do tego doprowadziła, środowisko jest przesiąknięty osobami "marnymi" a prawdziwe perły z powołaniem i sympatią do młodzieży giną gdzieś w tłumie...
Najnowsze komentarze (737)
Ewa
rok temu
Drodzy komentujący obywatele. Miałam nadzieję, że skoro mieszkam w Polsce mam wgląd co się tutaj obecnie dzieje, mam również prawo do własnego zdania. A żeby je mieć i się logicznie wypowiedzieć muszę wiedzieć jak dana sytuacja wygląda i zbadać źródła skąd dana informacja pochodzi. 90% ludzi wypowiadajacych się uważa, że nauczyciele strajkują tylko i wyłącznie o podwyżkę... Otóż nie. Chodzi o zmianę reformy edukacji, o to że teraz dzieci przez 2 lata muszą przerobić ten sam materiał co gimnazjaliści przez 3 lata, o dużą ilość materiału a mało godzin lekcyjnych danego przedmiotu, o to żeby dzieci nie musiały spędzać godzin przy nauce w domu ani nie musiały pobierać dodatkowych korepetycji, o to żeby nauczyciele mieli normalne warunki pracy, a nie przeprowadzali lekcje wf na korytarzu a zajęcia logopedyczne w przedsionku bez okna, w którym kiedyś stały szczotki, o to żeby rodzice nie obarczali szkół obowiązkami, które do nich nie należą, o to aby nauczyciel miał wgląd w historię dziecka (bo teraz rodzic może nie pokazywać orzeczenia dziecka w szkole, ukryć że jest niepełnosprawny, chory lub ma padaczke) i wreszcie o podwyżkę aby ten zawód był szanowany, żeby był atrakcyjny dla młodych ludzi, którzy chcą rozwinąć skrzydła. Tyle w temacie. Radzę doinformować się zanim opublikuje się jakiś g***i komentarz w internecie.
gość
rok temu
Nie popieram strajku. Inne grupy zawodowe do swojej pracy także muszą się przygotować, poświęcać swój czas " po godzinach" niestety nie 18-tu tylko 40 -tu i za mniejsze pensje. Nie marzę już o wolnych dniach, których w naszej szkole było w ciągu roku 96 !!! Jak to się ma do 26 dniowego rocznego urlopu dla pozostałych? Nauczyciele powinni być rozliczani i wynagradzani za efekty swojej pracy.
wujek
rok temu
takich nauczycieli to można wyliczyć na palcach.A reszta to co? Traktują uczniów jak bydło.
gość
rok temu
A może tak policzyć ile mają nauczyciele płacone na godzinę. Każdy mówi o niskiej pensji. Dać im podwyżkę i 40 godzinny tydzień pracy, a wówczas nie będą musieli się żalić, że pracę biorą do domu.
gość
rok temu
Cytuje słowa nauczyciela pracującego w domu Kultury i znowu przyszły te bachory takiego nauczyciela nagradzać
gość
rok temu
A ja jestem Ciekawa ile zarabiaja w szarej strefie korepetycji? powinni sie z tego rozliczac i płacic podatki, podawac sprawy nieujawnionych dochodów nauczycieli do skarówki!!!
gość
rok temu
Mołek to g****a, nietaktowna baba aż żal słuchać ją na wizji, kto ja tam zatrudnił ani to ładne ani mądre!
gość
rok temu
Nauczyciele prywatni nie strajkują. Nie strajkuje nawet szkoła prowadzona przez ZNP. Dlaczego? Strajk zatrzymałby wpłatę czesnego przez rodziców. Rodzice w szkołach publicznych nie mają komfortu takiego wpływania na szkołę.
bCHWIihn
gość
rok temu
W szkołach prywatnych nie ma strajku, nauczyciele strajkują tylko w szkołach dla pospólstwa. Celebryci popierają strajk a ich dzieci uczą się w szkołach prywatnych. Hipokryzja!
gość
rok temu
Ja tez wkladalam pasje i milosc w moja prace w bibliotece. Za marne grosze- ponizej 2 tys. Dzis mam marna emeryture - ponizej mojej godnosci. A nauczycieli w szkolach mialam roznych , jak wszedzie. Nie uwazam, ze za tysiac wiecej stana sie lepsi. I nie dzielcie znow ludzi barykada za i przeciw. Ja jestem posrodku. A wiekszosc popierajaca strajk chce pokazac, ze jest przeciwko rzadowi. I o to chodzi
Gość
rok temu
Oczywiście kto ma kasę ten popiera! A co mają zrobić ludzie że średniej półki. Jak nie mają babci, która pomoże to są w czarnej dupkę bo nie stać ich na bezpłatny urlop w przeciwieństwie do nauczycieli którzy mogą pozwolić sobie na strajk. No i oczywiście nikt nie przelicza tego na roboczogodziny bo wyszłoby że wcale nie mają tak mało. A po trzecie widziały cały co brały. Sami wybrali taki zawód ze wszystkimi zaletami i wadami.
gość
rok temu
i gdzie zaszła dzięki tej mądrości i dalekowzroczność, lek na raka wymyśliła czy co....bo tak się rozwinęła że została prezenterka w TVN-nie....wow
gość
rok temu
szczerze.....sorry, ale widać po Pani Madzi że na na jej rozwój miała głownie wpływ pani nauczycielka wychowania elementarnego.....
gość
rok temu
szczerze.....sorry, ale widać po Pani Madzi że na na jej rozwój miała głownie wpływ pani nauczycielka wychowania elementarnego.....
...
Następna strona
bCHWIihP