Trwa ładowanie...
Przejdź na

Aktor "Leśniczówki" pobity przez wykładowcę warszawskiej uczelni: "Rozmawiał przez telefon po ukraińsku"

424
Podziel się:

"Dzieje się to wszystko przy cichym przyzwoleniu obecnych władz państwowych i kościelnych na akty nietolerancji, rasizmu, ksenofobii" - czytamy we wpisie dyrektora teatru, w którym występuje zaatakowany aktor.

Aktor "Leśniczówki" pobity przez wykładowcę warszawskiej uczelni: "Rozmawiał przez telefon po ukraińsku"
bECVELUB

Mimo że mamy 2019 rok, w Polsce kwestia tolerancji i równości ciągle jest znaczącym problemem. Hejt i atakowanie ludzi ze względu na ich przekonania, kolor skóry czy orientacje seksualną wciąż pojawiają się w przestrzeni publicznej. Trafnym przykładem potwierdzającym tę tezę jest homofobiczny incydent w Big Brotherze czy ataki o podłożu raistowskim na ukraińskich kierowców Ubera. Mimo licznych akcji promujących tolerancję i wzajemne poszanowanie, wciąż w społeczeństwie funkcjonuje niepisane przyzwolenie na agresję i hejt.

bECVELUD

Od kilku dni środowisko artystyczne poruszone jest atakiem na Artema Manuilova, aktora teatralnego i filmowego, znanego z serialu Leśniczówka. Mężczyzna został zaatakowany w autobusie i uderzony za to, że rozmawiał z żoną przez telefon po ukraińsku. Bezwzględnym napastnikiem okazał się... wykładowca warszawskiej uczelni katolickiej, UKSW.

O szokującym incydencie poinformował Paweł Sztarbowski, zastępca dyrektora ds. programowych w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Sytuację opisał w facebookowym wpisie:

Właśnie się dowiedziałem, że pracujący w Teatrze Powszechnym wspaniały aktor Artem Manuilov został wczoraj uderzony w autobusie po tym, jak rozmawiał z żoną przez telefon po ukraińsku. Okazało się, że sprawca jest wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ze specjalizacją... "negocjacje i teoria decyzji". I oczywiście być może to przypadek, że sprawca jest wykładowcą katolickiej uczelni. Być może badania wykażą, że sprawca jest niepoczytalny, być może będzie w tym pełno kolejnych "być może".

bECVELUJ

Sztarbowski zauważył, że nastroje przepełnione hejtem i nietolerancją stają się w Polsce normą:

Tylko jakimś cudem w ciągu ostatnich lat tego rodzaju "przypadków" jest w Polsce coraz więcej. Dzieje się to wszystko przy cichym przyzwoleniu obecnych władz państwowych i kościelnych na akty nietolerancji, rasizmu, ksenofobii. Przypomina to sytuację z pobiciem wykładowcy UW, który z kolegą profesorem rozmawiał z tramwaju po niemiecku.

Mężczyzna pokreślił negatywny wpływ kościoła katolickiego na społeczeństwo polskie. Jego zdaniem, w dobie wypływania skandali pedofilskich kościół próbuje zachować status quo i stawia się w pozycji prześladowanych. Twierdzi również, że instytucje związane z kościołem sieją nienawiść, a manipulacje w państwowej telewizji sięgają zenitu:

Dzieje się to w kraju, w którym senator mówi o "oczyszczaniu kraju z niegodnych ludzi", arcybiskup mówi o "prześladowaniu Kościoła", gdy na jaw wychodzą pedofilskie skandale, a na Jasnej Górze (zwanej ostatnio Brunatną Górą) odprawiane są nabożeństwa dla nacjonalistów, podczas których ksiądz mówi, że "nie wolno nam naszej kultury i tożsamości zamienić na jakiś pogański chlew". W kraju, w którym autorytetem moralnym jest duchowny prowadzący ziejące nienawiścią radio. W kraju, w którym Rada Języka Polskiego podaje, że 75% pasków informacyjnych w wiadomościach nie pełniło funkcji informacyjnej, tylko perswazyjną i ekspresywną. W kraju, w którym... już nawet nie mam siły wymieniać, co jeszcze ohydnego się w tym kraju dzieje.

bECVELUK

_

_

_

bECVELUL

_

bECVELVe
KOMENTARZE
(424)
gość
2 lata temu
wstyd, wstyd, cos strasznego :(
gość
2 lata temu
A ja czytałam,że ten napastnik miał już takie niepokojące epizody.Atakował również swoich kolegów. Może to być choroba psychiczna
Gość
2 lata temu
O nie, ludzie rozmawiają ze sobą w swoim ojczystym języku. Zgroza 😱
bECVELVf
Gość
2 lata temu
Wtedy kiedy Polacy opuszczą UK
Gość
2 lata temu
Polaków musieliby by bić po całym świecie Anglia Niemcy stany Kanadatoeco za naród wstyd!!!
Najnowsze komentarze (424)
gość
2 lata temu
Swiete slowa !
Gość
2 lata temu
A mnie totalnie wnerwia jak ktoś prowadzi półgodzinna rozmowę w tramwaju lub autobusie. Odbieram i mówię, że teraz nie mogę rozmawiać, a nie wywlekanie wszystkich spraw dla wiedzy pasażerów. Nie dziwię się że takie incydenty się zdarzają, bo ludzi to w-wia obojętnie w jakim języku!!
Ryś
2 lata temu
Dzicz niech idzie wykładać do buszu
gość
2 lata temu
Roznica jest taka ze Polacy nie mordowali Anglikow, przeciwnie, walczyli za Anglie. Ukraincy bestialsko mordowali torturowali Polakow, ktos sie dziwi ze ich w Posce Polacy nie chca? Jaki rzad wspiera mordercow narodu bardzoej niz rodowitych obywateli? To ze niektorzy sa mili, i pracyja nie znaczy dla Polakow nic. Przed Wolyniem tez tak bylo., byly malzenstwa nawet polsko - ukrainskie a potem siekiery lataly. To nie jest zdrowy energetycznie narod, nigdy nie zaufam ukraicowi.
gość
2 lata temu
A Polacy to szepczą rozmawiając przez telefon? Wszyscy jak te stare dziady, w myśl zasady jak będę głośniej mówić to będę lepiej słyszeć. Brak kultury osobistej nie ma związku z narodowością, a z wychowaniem (lub jego brakiem) - a za to odpowiadają rodzice
gość
2 lata temu
Ukraińcy to zwierzęta.
gość
2 lata temu
Wołyń 43 Pamiętamy!
Gość
2 lata temu
A o tym ile jest przypadków zabójstw i napaści ukraincow na Polaków w naszym własnym kraju to się milczy? Jak to poszło w górę? Oni tak sympatie nam okazują?
bECVELUX
Gość
2 lata temu
Pudel siejesz mowę nienawiści komu jak komu ale tobie nie wierze co piszesz
gość
2 lata temu
Polska to gówniany kraj. Na szczęście już w nim nie mieszkam.
Gość
2 lata temu
czekaj czekaj...jakiś koleś pracujący na UKSW podobno uderzył jakiegoś ukrainca w tramwaju...a winny jest kościół, bo władze kościelne na to pozwalają? Ja rozumiem ze gościu by chciał, żeby władze kościelne mogły stanowić i egzekwować prawo w Polsce? Matolow nie sieją
Gość
2 lata temu
Co to za bzdury?! Jakie rasistowskie ataki na ukraincow z ubera? Taksówkarze ich zaatakowali bo protestują przeciwko firmie a nie ze względu na narodowość, już nie podjudzajcie. Oczywiście uważam ze nie mieli prawa atakować innej firmy za to, ze robi im konkurencje, ale to nie był atak rasistowski
matka
2 lata temu
Ludzie! Egzaminy ósmoklasistów odbywają się dzięki dyrektorom szkół, rodzicom i samorządowi! Rząd nie przyłożył do tego ręki!
Gość
2 lata temu
Serio... Moim zdaniem ciągle chodzą na zwolnienia, wyznając zasadę zarobić ale nie narobić się
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECVELVQ
bECVELVR
bECVELVS
bECVELVT
bECVELVU
bECVELVz