Trwa ładowanie...
Przejdź na

Warszawscy taksówkarze zaatakowali kierowców Ubera. "Kopią w karoserię, znieważają ludzi"

123
Podziel się:

"Taksówkarskie związki zawodowe powinny stanowczo zareagować na tą potwarz!" - odpowiadają kierowcy, którzy twierdzą, że jako grupa zawodowa nie są winni zajściu.

Warszawscy taksówkarze zaatakowali kierowców Ubera. "Kopią w karoserię, znieważają ludzi"
bEJudTYl

Gdy w Polsce pojawił się tzw. prywatny przewóz ludzi - często tańszy i sprawniejszy niż klasyczn taksówki - przedstawiciele tej grupy zawodowej postanowili się zbuntować. Uznali, że konieczność zdobycia licencji, zdania testów z topografii miasta i dzielenie się zarobkiem z korporacją w zestawieniu z Uberem powoduje, iż bankrutują. Za sytuację obwinili tych, którzy postanowili zarabiać dzięki aplikacji. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze akty agresji:

W tak "cywilizowany" sposób postanowiono walczyć z konkurencją. I choć już wtedy korporacje zastrzegały, że utożsamianie autorów ataku z całą grupą zawodową jest nieuczciwe, pasażerowie na rozmaitych forach rozpisywali się na temat narastającej frustracji kierowców taksówek, którzy z trudem znoszą konkurencję.

bEJudTYn

Do kolejnego głośnego incydentu dotyczącego Ubera doszło ostatnio w Warszawie. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak mężczyźni w kominiarkach podbiegają do samochodów i naklejają na nie napisy takie jak "złodziej" czy "mówi tylko po ukraińsku". Na sprawę zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

Grupa zamaskowanych mężczyzn podbiega do prywatnego samochodu, szarpią za klamki, kopią w karoserię, zamalowują sprajem szyby, naklejają trudno zmywalne naklejki. To wszystko wśród wulgaryzmów i okrzyków znieważających kierujące osoby z powodu ich narodowości. Film wysyłamy organom ścigania

W odpowiedzi taksówkarze wystosowali oświadczenie:

bEJudTYt

OMZRiK przypisuje sobotni incydent ,,warszawskim taksówkarzom"! Wszystkim? Że niby wszyscy są winni? To jest dopiero ksenofobia i faszyzm! A w ogóle to skąd pomysł, że to taksówkarze? A jeśli nie, lub nie wszyscy byli taksówkarzami? Swoimi oskarżeniami deprecjonujecie całe środowisko taksówkarskie! Gdzie są dowody? Twarde dowody, a nie domysły i insynuacje! Takk więc drogi OMZRiKu, po pierwsze - róbcie swoje - zgłaszajcie komu chcecie, ale nas tym nie straszcie, bo to karalne (art.115KK). I niech sąd, a nie Wy rozstrzygnie, kto jest ksenofobem... Po drugie, publiczne oczernianie i oskarżenia bez dowodów całej grupy zawodowej jest działaniem karalnym i bardzo dalekim od ok! A to wynika z Waszego posta! Taksówkarskie związki zawodowe powinny stanowczo zareagować na tą potwarz! - piszą.

Rozumiecie tak agresywne reakcje?

bEJudTYu
bEJudTYO
KOMENTARZE
(123)
gość
3 lata temu
To chore co robią. Tak jakby pracownicy jednego banku napadali na pracowników drugiego bo odbierają im klientów. Albo pracownicy jednego sklepu napadali na innych. Wolny rynek, ludzie sami wybierają usługodawcę.
Gość
3 lata temu
Nigdy, przenigdy nie pojadę taxi .
Gość
3 lata temu
Ja mam bardzo złą opinię o taksówkarzach
bEJudTYP
Gość
3 lata temu
Klient i tak sam wybierze.
gość
3 lata temu
Zazdrośnicy, nieładnie
Najnowsze komentarze (123)
gość
3 lata temu
Po prostu ciemnogród... Wolny rynek , każda profesja ma jakąś konkurencję ....A Panowie taksówkarze myśleli ,że będą zawsze JEDYNI na rynku ?! Skoro Uber ma tak super, fajnie - zawsze można zostać kierowcą Ubera :D
gość
3 lata temu
Teee... kierowniki z ELE Taxi... w tych kominiarkach to wy z klientami po mieście powinniście jeździć.
gość
3 lata temu
Szanowni panowie cwaniacy prędzej czy później trafią na kogo trzeba. Często jeżdżę Uberem - 2 razy spotkałem się z bardzo w porządku kierowcami którzy uprawiali sporty walki - jeden krav magę a drugi judo. Jak to w życiu... Trafia kosa na kamień. I tego szanownym cwaniakom życzę z całego serca !!!
km
3 lata temu
nigdy nie wsiądę do TAXI !!!!
Ona
3 lata temu
A ja wole ubery ,i kto mi zabroni nimi jezdzic nie oszkuja klientow jak taxi.
Gość
3 lata temu
Ja jestem prawnikiem w dużej korpo. Wymagania ogromne. I Też muszę mierzyć się ze znacznie tańszymi prawnikami z małych (pewnie znacznie gorszych) firemek. Ale nie obrażam się na rzeczywistość. Po prostu są lepsze usługi dla tych którzy są w stanie zapłacić więcej i tańsze dla pozostałych. Taki świat. Prawa rynku panowie taksówkarze.
olek
3 lata temu
taksowkarze niech przestana oszukiwac i co niektorzy zaczac dbac o higiene i niwelowac smrod w swoich samochodach- TYLKO UBER!
Gość
3 lata temu
Niestety generalizować trzeba! A taksówkarze powinni zniknąć z ulic. Licencje są nie potrzebne, egzamin z topografii miasta? To nie średniowiecze, jest GPS.
bEJudTYH
gość
3 lata temu
co im szkodzi tez sie przesiasc na ubera?
Gość
3 lata temu
Taaa ze to niby nie taksówkarze napadają na Ubera... wystarczy jadąc taksówką wspomnieć coś o Uberze (obojętnie co) to zobaczycie jak sie taksiarze zaczynają pieklić... jeden myślałam ze mnie pobije. A przecież konkurencja jest w każdej branży, w mojej tez
Gość
3 lata temu
Wsiadlam ostatnio do taksoweczki pan pyta dokad zanim zaczelam mowic on cyk licznik i kwota 35 zl tak na start, podziekowalam Panu, juz wole na autobus poczekac 30 min a on dosc agresywnie mnie zwyzywal.
gość
3 lata temu
Taksowkarze w Warszawie wielokrotnie mnie oszukali...Nigdy nie wsiądę do taxi .Wole UBERA lub cokolwiek tańszego ,nawet czasami autobus
Velde
3 lata temu
To jest mafia (zapłaciłem 150 zł z lotniska na centralny ,12 lat temu / to była duża kwota.
gość
3 lata temu
Od lat korzystam z Ubera-znakomita obsługa,kulturalnie i bez naciągania.Nigdy nie pojadę żadna taxi. Są jeszcze inne firmy np mTaxi z których także można skorzystać Wwscy taksówkarze słyną z nieuczciwości
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJudTZA
bEJudTZB
bEJudTZC
bEJudTZD
bEJudTZE
bEJudTZj