Piątek 15.03.2019 12:00

Warszawscy taksówkarze zaatakowali kierowców Ubera. "Kopią w karoserię, znieważają ludzi"

Uber

Warszawscy taksówkarze zaatakowali kierowców Ubera. "Kopią w karoserię, znieważają ludzi"

Gdy w Polsce pojawił się tzw. prywatny przewóz ludzi - często tańszy i sprawniejszy niż klasyczn taksówki - przedstawiciele tej grupy zawodowej postanowili się zbuntować. Uznali, że konieczność zdobycia licencji, zdania testów z topografii miasta i dzielenie się zarobkiem z korporacją w zestawieniu z Uberem powoduje, iż bankrutują. Za sytuację obwinili tych, którzy postanowili zarabiać dzięki aplikacji. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze akty agresji:

Atak na kierowców Ubera w Warszawie! Ich auta oblano odchodami!

W tak "cywilizowany" sposób postanowiono walczyć z konkurencją. I choć już wtedy korporacje zastrzegały, że utożsamianie autorów ataku z całą grupą zawodową jest nieuczciwe, pasażerowie na rozmaitych forach rozpisywali się na temat narastającej frustracji kierowców taksówek, którzy z trudem znoszą konkurencję.

Do kolejnego głośnego incydentu dotyczącego Ubera doszło ostatnio w Warszawie. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak mężczyźni w kominiarkach podbiegają do samochodów i naklejają na nie napisy takie jak "złodziej" czy "mówi tylko po ukraińsku". Na sprawę zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

Grupa zamaskowanych mężczyzn podbiega do prywatnego samochodu, szarpią za klamki, kopią w karoserię, zamalowują sprajem szyby, naklejają trudno zmywalne naklejki. To wszystko wśród wulgaryzmów i okrzyków znieważających kierujące osoby z powodu ich narodowości. Film wysyłamy organom ścigania

W odpowiedzi taksówkarze wystosowali oświadczenie:

OMZRiK przypisuje sobotni incydent ,,warszawskim taksówkarzom"! Wszystkim? Że niby wszyscy są winni? To jest dopiero ksenofobia i faszyzm! A w ogóle to skąd pomysł, że to taksówkarze? A jeśli nie, lub nie wszyscy byli taksówkarzami? Swoimi oskarżeniami deprecjonujecie całe środowisko taksówkarskie! Gdzie są dowody? Twarde dowody, a nie domysły i insynuacje! Takk więc drogi OMZRiKu, po pierwsze - róbcie swoje - zgłaszajcie komu chcecie, ale nas tym nie straszcie, bo to karalne (art.115KK). I niech sąd, a nie Wy rozstrzygnie, kto jest ksenofobem... Po drugie, publiczne oczernianie i oskarżenia bez dowodów całej grupy zawodowej jest działaniem karalnym i bardzo dalekim od ok! A to wynika z Waszego posta! Taksówkarskie związki zawodowe powinny stanowczo zareagować na tą potwarz! - piszą.


Rozumiecie tak agresywne reakcje?

Zobacz też: Bosak pogardliwie o dostawcy jedzenia: "Hindus w turbanie, MULTIKULTI! CO NA TO PiS?"

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (188)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 188
Odpowiedz
696 32
zgłoś
gość 15.03.2019 12:04
To chore co robią. Tak jakby pracownicy jednego banku napadali na pracowników drugiego bo odbierają im klientów. Albo pracownicy jednego sklepu napadali na innych. Wolny rynek, ludzie sami wybierają usługodawcę.
Odpowiedz
8 43
zgłoś
Gość 15.03.2019 12:05
O co Cho ? I o czym jest artykuł bo nie chce mi się czytać ?
Odpowiedz
512 36
zgłoś
Gość 15.03.2019 12:05
Nigdy, przenigdy nie pojadę taxi .
Odpowiedz
3 18
zgłoś
Gość 15.03.2019 12:05
Umieram
Odpowiedz
303 18
zgłoś
gość 15.03.2019 12:05
Zazdrośnicy, nieładnie
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 188