Czwartek 16.05.2019 13:15

Milla Jovovich opowiedziała o aborcji: "To było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń przez jakie przeszłam. Wciąż mam koszmary"

Milla Jovovich

Milla Jovovich opowiedziała o aborcji: "To było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń przez jakie przeszłam. Wciąż mam koszmary"

Nie da się ukryć, że zarówno w Hollywood, jak i naszym rodzimym show biznesie coraz częściej zabiera się głos w kwestiach społecznych, nierzadko przytaczając własne, traumatyczne doświadczenia. W ostatnich latach gwiazdy permanentnie wykorzystują swoją pozycję, aby zwrócić powszechną uwagę na różnej maści kwestie sporne, najczęściej w zakresie polityki.

Kora: "Jestem za całkowitą aborcją na życzenie. Niezależnie od tego, czy kobieta jest zgwałcona, czy dziecko ma dwie główki!"

Celebryci popierają Czarny Protest (FOTO)

W ostatnich dniach stan Alabama niemal całkowicie zakazał aborcji, także w przypadkach, gdy ciąża pochodzi z gwałtu lub kazirodztwa. Milla Jovovich jest kolejną osobą publiczną, która postanowiła podzielić się swoją historią w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w kilku stanach USA. We wtorek aktorka udostępniła na Instagramie swoje zdjęcie, pod którym opowiedziała o własnych przeżyciach związanych z usunięciem ciąży oraz jego następstwach.

Nie lubię wchodzić na tematy polityczne i robię to tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę. To właśnie taki moment - zaczęła Jovovich. Byłam w czwartym miesiącu ciąży i kręciłam wtedy film w Europie Wschodniej. Doszło do przedwczesnego porodu. Powiedziano mi, że przez cały zabieg muszę być świadoma. To było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń przez jakie przeszłam. Do tej pory mam koszmary. Kiedy myślę sobie, że kobiety miałyby robić aborcję w jeszcze gorszych warunkach z powodu złego prawa, wykręca mi żołądek.

W dalszej części postu 43-latka wyraziła obawę przed niebezpieczeństwem związanym z zakazaniem aborcji, do której - w jej mniemaniu - każda kobieta powinna mieć wszelkie prawo.

Aborcja to koszmar. Żadna kobieta nie chce przez to przechodzić. Musimy jednak walczyć, by upewnić się, że zachowamy nasze prawo do bezpiecznej aborcji, kiedy będziemy jej potrzebować. Nigdy nie chciałam mówić o tym doświadczeniu, ale nie mogę milczeć, kiedy tyle jest na szali.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (239)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 239
Odpowiedz
37 65
zgłoś
Gość 16.05.2019 13:17
Prawdziwe kobiety maja celulit tak jest bylo i bedzie!!!!
Odpowiedz
64 18
zgłoś
Gość 16.05.2019 13:17
o jakiej znowu aborcji?
Odpowiedz
13 23
zgłoś
Gość 16.05.2019 13:18
Yo yo yo pozdro dla pudelkowiczow!!!
Odpowiedz
95 11
zgłoś
Gość 16.05.2019 13:18
Gość: Sluchajcie, zawsze czekam az pojawi sie nowy artykul by szybko skomentowac. Dzis sie udalo, to moj szczesliwy dzien
Ale masz smutne życie.
Odpowiedz
44 41
zgłoś
Eti 16.05.2019 13:18
Pudel proszę idź na kanał KEKSU i zobacz że jest już pierwsza ofiara diety wegańskiej . Zmarła młoda dziewczyna , fanka Aga in Ameryką . Nagłośnijcie to
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 239