Trwa ładowanie...
Przejdź na

Celebryci popierają Czarny Protest (FOTO)

375
Podziel się:

Dzisiejszy protest pod Sejmem wspierają między innymi Anja Rubik i Maja Ostaszewska. "Nie milczymy, niech Nas usłyszą" - apeluje Anja.

Celebryci popierają Czarny Protest (FOTO)

Wczoraj Sejm rozpoczął prace nad najnowszą wersją ustawy całkowicie zakazującej aborcji oraz wszelkich działań zagrażających płodowi. Oznacza to nie tylko konieczność rodzenia dzieci z gwałtów, z trwałymi wadami czy gdy poród zagraża życiu matki. To także koniec badań prenatalnych i nawet prostych zabiegów. W niedzielę pod Sejmem odbył się protest przeciwko tej zmianie prawa. Sprawa jest już komentowana nawet w zachodnich mediach.

Dziś o 17:00 pod Sejmem odbędzie się kolejna manifestacja, tym razem zorganizowana przez partię Razem pod hasłem Czarny Protest. Organizacja poprosiła tych, którzy nie będę mogli pojawić się na wydarzeniu, żeby ubierali się na czarno i zamieszczali zdjęcia w mediach społecznościowych z hasztagiem #czarnyprotest.

To okrutne i nieludzkie prawo będzie zagrażało każdej z nas - napisały organizatorki. Nie chcemy żyć w kraju, w którym przy łóżku ciężarnej kobiety czuwa policjant i prokurator, gdzie każde poronienie kończy się śledztwem, gdzie zgwałcone dziewczynki zmuszane są do rodzenia dzieci swoich gwałcicieli.

W akcję włączyli się też celebryci, wśród nich najbardziej kojarzone z akcją Maja Ostaszewska oraz nagłaśniająca ją za granicą Anja Rubik.

Nie milczymy, niech Nas usłyszą - napisała Anja. Chcemy mieć prawo wyboru, chcemy decydować o Własnym ciele, życiu, wolności. Tu chodzi o dużo więcej!

Oprócz nich, do Czarnego Protestu dołączyli też między innymi Maria Peszek, Dominika Gwit, Aneta Zając, Zuzanna Bijoch, Dorota "Superniania" Zawadzka, Nergal, Krzysztof Gojdź, Borys Szyc i Maciej Zakościelny.

Zobacz także: Pawłowicz o "czarnym proteście": "A CO TO JEST czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(375)
Gość
8 lat temu
#czarny protest - popieram w 100%
Alvaro
8 lat temu
Niedługo sejm będzie decydował gdzie mam się wysrać i jakim papierem się podetrzeć !
gość
8 lat temu
prawda jest taka, że aborcja powinna być legalna do 3. miesiąca i tyle. no bo co komu do tego, co ktoś robi z własnym ciałem? później taka osoba będzie miała problem z wyrzutami sumienia, bądź nie. moje ciało to wyłącznie moja sprawa.
Gość
8 lat temu
Zaraz tu będzie katolicki islam!kobieta nic nie będzie mogła!
gość
8 lat temu
czy zaszłam w ciążę z wpadki, własnej nieodpowiedzialności, gwałtu czy może grozić mi choroba albo śmierć, jeśli urodzę, to wyłącznie moja sprawa, co zrobię z PŁODEM. państwu nic do tego.
Najnowsze komentarze (375)
przygnebiony
3 lata temu
Jesli sie nie nawrocicie to pojdziecie do piekła z takim nastawieniem na zycie
FACET
7 lat temu
WYMÓŻDŻONE PIPY RZĄD MA W D***E WASZE KUREWSKIE TYŁKI,MOŻECIE DAWAĆ JE NA LEWO I PRAWO,BO W WIĘKSZOŚCI JESTEŚCIE DUPODAJKAMI,WASZA SPRAWA,ŻE KTO SIĘ DO WASZYCH D*P WYPRÓŻNIA,ALE NIE POZWOLIMY,BY MORDOWAĆ NA ŻYCZENIE DZIECI ZWYRODNIAŁE CIPY!
Gość
7 lat temu
A gdzie w tym wszystkim są faceci?Baby same sobie robią dzieci oni nic nie mają do powiedzenia? A jeżeli on dziecko chce a ona nie?To co?
Gość
7 lat temu
A gdzie w tym wszystkim są faceci?Baby same sobie robią dzieci oni nic nie mają do powiedzenia? A jeżeli on dziecko chce a ona nie?To co?
Gość
7 lat temu
Jesli chodzi o Przybysz -można zabić żeby żyło się wygodniej a gdzie antykoncepcja? Trzeba myśleć co się robi!!!.Możliwości jest dużo i po co się wyżywać na bezbronnym WŁASNYM dziecku.To jest chore
Gość
8 lat temu
Precz z aborcja!!!!!!
Gość
8 lat temu
Popieram ta wypowiedz....a te morderczynie w piekle beda sie smazyc za aborcje, I dobrze im tak
gość
8 lat temu
dla wielu z tych celebrytek to po prostu kolejna okazja żeby się ufryzować, wydąć wargi, zerkać zalotnie znad golfu... żal
Gość
8 lat temu
Dzieciobojcy. Tak sobie tlumaczcie śmierć waszych dzieci. To największy grzech.
Gość
8 lat temu
sama nie wierzę że to piszę - do P Terlikowskiej - nie, nie? życzę Pani gwałtu,czy też innego nieszczęścia,Pani,ani Pani dzieciom zwłaszcza dziewczynką ( chociaż takie okropnosci przydarzaja się i chłopcom).Myślę że inaczej by Pani śpiewała.😦😣😫
gość
8 lat temu
Zakaz aborcji? Nakaz adopcji do obrońców życia!!!
gość
8 lat temu
"prawda jest taka, że aborcja powinna być legalna do 3. miesiąca i tyle. no bo co komu do tego, co ktoś robi z własnym ciałem? później taka osoba będzie miała problem z wyrzutami sumienia, bądź nie. moje ciało to wyłącznie moja sprawa." A czemu nie do 9 miesiąca? To jak mówienie "dziecko do 18 roku życia można zabić, po 18 to już dorosły". Państwo nie powinno dawać jakiegokolwiek zezwolenia na zabójstwo w żadnym momencie, poza wrogiem na wojnie.
gość
8 lat temu
ladacznice na zdjęciach chcą się gzić jak popadnie i zabijać nowe życie.
gość
8 lat temu
popieramy wszystkimi kończynami!!!! kobiety górą ty tępaku terlikowski!
...
Następna strona