Czwartek 22.09.2016

Celebryci popierają Czarny Protest (FOTO)

Czarny Protest czarnyprotest Maja Ostaszewska Anja Rubik aria Peszek Zuzanna Bijoch Dominika Gwit Urszula Dębska Aneta Zając Dorota Zawadzka Superniania Nergal Krzysztof Gojdź Borys Szyc Maciej Zakościelny zaostrzenie prawa aborcyjnego ustawa antyaborcyjna zakaz aborcji Razem partia Razem

Celebryci popierają Czarny Protest (FOTO)

Wczoraj Sejm rozpoczął prace nad najnowszą wersją ustawy całkowicie zakazującej aborcji oraz wszelkich działań zagrażających płodowi. Oznacza to nie tylko konieczność rodzenia dzieci z gwałtów, z trwałymi wadami czy gdy poród zagraża życiu matki. To także koniec badań prenatalnych i nawet prostych zabiegów. W niedzielę pod Sejmem odbył się protest przeciwko tej zmianie prawa. Sprawa jest już komentowana nawet w zachodnich mediach.

Zobacz: Tłumy protestują pod Sejmem: "Ani kroku dalej! Ratujmy kobiety!" (ZDJĘCIA)

"The Guardian" pisze o proteście aborcyjnym pod Sejmem! "NIE MA JUŻ LEGALNYCH ABORCJI W POLSCE"

Dziś o 17:00 pod Sejmem odbędzie się kolejna manifestacja, tym razem zorganizowana przez partię Razem pod hasłem Czarny Protest. Organizacja poprosiła tych, którzy nie będę mogli pojawić się na wydarzeniu, żeby ubierali się na czarno i zamieszczali zdjęcia w mediach społecznościowych z hasztagiem #czarnyprotest.

To okrutne i nieludzkie prawo będzie zagrażało każdej z nas - napisały organizatorki. Nie chcemy żyć w kraju, w którym przy łóżku ciężarnej kobiety czuwa policjant i prokurator, gdzie każde poronienie kończy się śledztwem, gdzie zgwałcone dziewczynki zmuszane są do rodzenia dzieci swoich gwałcicieli.

W akcję włączyli się też celebryci, wśród nich najbardziej kojarzone z akcją Maja Ostaszewska oraz nagłaśniająca ją za granicą Anja Rubik.

Nie milczymy, niech Nas usłyszą - napisała Anja. Chcemy mieć prawo wyboru, chcemy decydować o Własnym ciele, życiu, wolności. Tu chodzi o dużo więcej!

Oprócz nich, do Czarnego Protestu dołączyli też między innymi Maria Peszek, Dominika Gwit, Aneta Zając, Zuzanna Bijoch, Dorota "Superniania" Zawadzka, Nergal, Krzysztof Gojdź, Borys Szyc i Maciej Zakościelny.

Pawłowicz o "czarnym proteście": "A CO TO JEST czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego"

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (660)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 660
Odpowiedz
80 34
zgłoś
gość 22.09.2016 13:33
n ważne kto rządzi,zawsze jest wojna o aborcję
Odpowiedz
152 245
zgłoś
gość 22.09.2016 13:34
Litośći..... Ale autorytety...... Anja Rubik phiii!!!
Odpowiedz
1003 386
zgłoś
gość 22.09.2016 13:34
prawda jest taka, że aborcja powinna być legalna do 3. miesiąca i tyle. no bo co komu do tego, co ktoś robi z własnym ciałem? później taka osoba będzie miała problem z wyrzutami sumienia, bądź nie. moje ciało to wyłącznie moja sprawa.
Odpowiedz
113 50
zgłoś
Gość 22.09.2016 13:34
Trzymajmy się razem.
Odpowiedz
102 67
zgłoś
Gość 22.09.2016 13:34
Brawo!!!!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 660