Środa 22.05.2019 10:30

Górniak grozi pedofilom: "Gdyby to przydarzyło się mojemu synowi, nie odpowiadałabym za siebie"

Edyta Górniak Allan Krupa Tomasz Sekielski Tylko nie mówi nikomu pedofilia w Kościele

Górniak grozi pedofilom: "Gdyby to przydarzyło się mojemu synowi, nie odpowiadałabym za siebie"Film braci Sekielskich Tylko nie mówi nikomu, poświecony ukrywanemu dotąd przez władze kościelne, przy pomocy polityków, problemowi pedofilii w Kościele Katolickim przekroczył już liczbę 21 milionów wyświetleń.  Wygląda więc na to, że obejrzała go już połowa Polski.

Zdania na temat tego szokującego dokumentu są podzielone. Podczas gdy prymas Polski Wojciech Polak dziękuje Tomaszowi Sekielskiemu za nagłośnienie problemu i obiecuje podjęcie działań w tej sprawie, inni hierarchowie jak Marek Jędraszewski i Sławoj Leszek Głódź nadal nie rozumieją co się właściwie stało i sprawiają wrażenie przekonanych, że za chwilę znów wszystko wróci do stanu sprzed emisji filmu, czyli, ich zdaniem, normy.


Nawet naczelny obrońca Kościoła, Tomasz Terlikowski w emocjonalnym wpisie w Internecie wyznał, że przedstawione w filmie historie zaniepokoiły go nie tylko jako katolika, lecz przede wszystkim jako ojca pięciorga dzieci.

Podobnie dokument braci Sekielskich odebrała Edyta Górniak.

Dobrze, że ten film powstał, bo teraz jako rodzice będziemy mogli lepiej chronić dzieci - komentuje w Fakcie. Będziemy też bardziej czujni i świadomi, że dzieci potrafią zamknąć się w swoim świecie, przestraszone, zawstydzone, niepewne. I tu jest ogromna rola rodziców. Przyglądajmy się naszym dzieciom i w razie jakiejś nietypowej sytuacji dociekliwiej zadawajmy pytania. 

Piosenkarka, która przed laty doświadczyła molestowania ze strony „przyjaciela domu”, na co jej mama ponoć przymykała oko, rozumie, ile bólu kosztowało ofiary ujawnienie swoich dramatów.

Zobacz: Górniak o molestowaniu: "Tę boleść nosiłam w sobie od 15. roku życia"

Wracanie do takich traumatycznych przeżyć musi być bardzo bolesne - przyznaje. Gdyby to się przydarzyło mojemu synowi, to prawdę mówią, nie odpowiadałabym za siebie. Obudziłby się we mnie potężny gniew i konsekwencje tego czynu byłyby okrutne. 
Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (253)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 253
Odpowiedz
13 13
zgłoś
gość 22.05.2019 10:32
aha
Odpowiedz
306 18
zgłoś
gość 22.05.2019 10:32
Nie da się opisać co czuje rodzic w takiej sytuacji.
Odpowiedz
379 14
zgłoś
Gość 22.05.2019 10:32
Jak można krzywdzić dzieci? Każdy z**********c powinien siedzieć do końca życia w pudle
Odpowiedz
53 38
zgłoś
Gość 22.05.2019 10:33
Edzia, zaczynasz wyglądać jak kobieta kot i do tego miauczysz.
Odpowiedz
47 41
zgłoś
Gość 22.05.2019 10:34
Ta to się przy każdej okazji musi lansować jak dodon trans. Obrzydliwe
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 253