Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin założyła "społeczność biało-czerwonych serc". "Razem z moim partnerem pomożemy Wam stworzyć miejsce dla dobrej energii"

406
Podziel się:

"Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, z radością powitamy prawników i specjalistów, będziemy przyznawać wyróżnienia" - opisuje projekt dziennikarka. Kinga "wyróżniła" już Zofię Klepacką.

Kinga Rusin założyła "społeczność biało-czerwonych serc". "Razem z moim partnerem pomożemy Wam stworzyć miejsce dla dobrej energii"

Jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń ostatnich miesięcy w świecie show biznesu jest konflikt Kingi Rusin i Zofii Klepackiej, któryzaczął się w dzień wyborów do europarlamentu. Panie reprezentują skrajnie różne poglądy i raczej trudno wyobrazić sobie, by kiedykolwiek uścisnęły sobie dłonie, choć byłoby to spektakularne wydarzenie.

Rusin poczuła, że jest głosem wielu obywateli Polski, którzy czują się dyskryminowani nie tylko z uwagi na orientację seksualną. Dziennikarka wystartowała właśnie z ruchem "biało-czerwonych serc" i otworzyła nowe konto na Instagramie.

(...) Razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami - czytamy.

Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media - przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć.

Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować - tłumaczy Kinga.

Dziennikarka postanowiła przyznać pierwsze wyróżnienia i anty-wyróżnienia. Wśród docenionych przez Kingę znaleźli się Tomasz Sekielski oraz ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja.

Anty-nagrody, Czarne Serca, otrzymali z kolei:

Jan Pietrzak - za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja "to nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć" oraz Zofia Klepacka - za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako wynaturzeniu, a także Rafał B. - który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa.

Popieracie pomysł Kingi Rusin?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(406)
gość
5 lata temu
no i nareszcie misja kingi sie zmaterializowala... bedziemy miec spolecznosc... pod plaszczykiem milosci bedzie obrzucac blotem tych, ktorzy sie z nia nie zgadzaja i wrzeszczec na nich z drugiego konca ulicy... wszystko w imie dobrej energii
gość
5 lata temu
Właśnie za to cenię Rusin- pomysły i zaangażowanie. Wspaniała kobieta
gość
5 lata temu
Wspaniała inicjatywa Kingi!
Gość
5 lata temu
Nie wierzę w dobre intencje tej osoby. Nauczyła nas, że non- stop jątrzy.O czym więc mowa?
Gość
5 lata temu
A kiedy siebie wyrozni za ciagle parkowanie na miejscach dla inwalidy?
Najnowsze komentarze (406)
gość
5 lata temu
taki projekt to jest coś!
gość
5 lata temu
dobro wraca Kinia
gość
5 lata temu
dobrze,że osoba publiczna jak Kinga tak się angażuje!
gość
5 lata temu
o jak fajnie, super pomysł pani Rusin!
gość
5 lata temu
Kinga jesteś świetną kobietą!
gość
5 lata temu
postawa godna naśladowania Kinga!
gość
5 lata temu
im więcej takich inicjatyw, tym lepiej!
gość
5 lata temu
ale fajnie! im więcej takich projektów tym lepiej!
gość
5 lata temu
no proszę, da się w tym kraju,super
gość
5 lata temu
potrzebna inicjatywa, super Kinia!
gość
5 lata temu
fajnie, że ktoś wpadł na taki pomysł, pani Rusin popieram
gość
5 lata temu
Kinia super pomysł! trzymam kciuki!
gość
5 lata temu
fajny pomysł żeby zjednoczyć ludzi!
lili
5 lata temu
super pomysły ma
...
Następna strona