Trwa ładowanie...
Przejdź na

YouTube usunął kanał Lorda Kruszwila. "Czy TO JEST TAKI PROBLEM, że zrobiliśmy sobie malutki show i ZŁAPALIŚMY DZIEWCZYNĘ ZA TYŁEK?"

200
Podziel się:

"Wszyscy normalni ludzie rozumieją, że to jest żart. Trzeba odłączyć starych ludzi od internetu" - "broni się" twórca jednego z najgłupszych formatów w polskiej sieci. Sprawa trafiła już na policję i do prokuratury.

YouTube usunął kanał Lorda Kruszwila. "Czy TO JEST TAKI PROBLEM, że zrobiliśmy sobie malutki show i ZŁAPALIŚMY DZIEWCZYNĘ ZA TYŁEK?"

O Lordzie Kruszwilu pisaliśmy kilkukrotnie, przestrzegając przed kanałem Marka Kruszela zarówno oglądające go dzieciaki jak i ich rodziców. Youtuber zyskał w sieci sławę dzięki "żartobliwym" (jego zdaniem) filmikom opartym na wyśmiewaniu się z biedy. Marek w kolejnych odcinkach w przerysowany sposób prezentował kwestie takie jak "podryw na Rolexa" czy tutoriale w stylu "jak żyć prestiżowo".

Kruszwil doczekał się kilkumilionowej subskrybcji i zabrnął w swojej działalności w niebezpieczne rejony. O ile początkowe nagrania youtubera można było uznać za satyryczne i trafiające do specyficznego poczucia humoru, o tyle na późniejszym etapie Lord Kruszwil przekroczył granice przywoitości i zdrowego rozsądku.

W jednym ze swoich ostatnich odcinków twórca kanału wpadł na pomysł, by 10-latek dotykał miejsc intymnych modelek i komentował je. Jak można było przewidzieć, reakcja odbiorców była zdecydowana i w sprawie Lorda Kruszwila złożono zawiadomienie do prokuratury. 10-latek przy okazji swojego "testu"na modelkach posługiwał się wypowiedziami, które z obrzydzeniem przytaczamy. Były wśród nich słowa takie jak "Wyliż mi pałę" czy "jesteś pedałem".

Sprawa stała się poważna. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomił policję o popełnieniu przestępstwa: wykorzystywaniu nieletniego i znęcaniu się nad nim. Ponadto zreszająca internetowych twórców platforma LifeTube zrezygnowała ze współpracy z Kruszwilem, a YouTube zablokował jego konto.

Najgorszy w całej sytuacji jest fakt, iż Marek nie tylko nie rozumie, w jakiej sytuacji się znalazł, ale też... założył kolejne konto, w którym broni siebie i swoich kolegów:

Jak można nie odróżniać fikcji od rzeczywistości, ludzie? No, w "Szkole" na przykład. Załóżmy, jakiś odcinek serialu, jest chłopczyk i jest molestowany przez pedofila. W serialu, gdzie odgrywana jest rola. Czy ktoś zarzuci temu aktorowi, że molestował dziecko? - bredzą internetowi celebryci.

Youtuber najwyraźniej sam nie jest w stanie odróżnić tego, że fikcyjne sytuacje o których pisze, są tam przedstawione w negatywnym świetle, a nie "żartobliwym" jak w jego "produkcjach".

(...) Dziennikarze powinni się wstydzić, że ja dostaję przez nich po mordzie, a oni na mnie koszą siano. To jest chore, to jest chora sytuacja. Wszyscy się na te challenge zgadzali, robili to z uśmieszkiem, wiedzieli, że to będzie dla beczki.

"Beczkę" Kruszwil tłumaczy następująco:

To są żarty! Ja nie chodzę normalnie po parku i nie zaglądam dziewczynom w tyłek. Mój brat Robert też to rozumie. Czy to jest taki problem, że zrobilismy sobie malutki show i złapaliśmy dziewczynę za tyłek? To jest powód, żeby mnie wyzywać od pedofili, bić i zamykać kanał, na który pracowaliśmy dwa lata? Bez jaj.

Chłopiec, któremu kazano zachowywać się w prymitywny sposób na potrzeby "promocji" filmu, to brat twórcy kanału. To, w jaki sposób Kruszwil broni idiotycznego filmu, przekracza nawet nasze, przyzwyczajone do bezmyślności celebrytów wyobrażenia:

Mój brat zawsze się cieszył, jak nagrywaliśmy filmy. Miał parcie na sławę, dlatego był tutaj, ale on już tu chyba nie wróci. On się super cieszył, bo w szkole każdy robił sobie z nim zdjęcia, a teraz ma doła. (...) Wszyscy normalni ludzie rozumieją, że to jest żart. Trzeba odłączyć starych ludzi od internetu. Te fundacje manipulują ludźmi średniego wieku i pokazują Youtube w złym świetle.

Myślicie, że to "starym ludziom" powinien być zabrany dostęp do internetu?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(200)
Gość
5 lata temu
W końcu ktoś się za ten syf wziął
Gość
5 lata temu
Żenada. To wszystko zmierza w bardzo złym kierunku, strach pomyśleć co będzie za kilka lat.
Sochaczew-Pit...
5 lata temu
Młodzi ludzie, którzy oglądają tego typu kanały nie umieją uchwycić ironii, która posługują się twórcy. Ja w takim razie uznaje to za szkodliwe, skoro mogą to oglądać wszyscy bez względu na wiek. To samo wg mnie dotyczy pato-streamerów. Zakazać jak najszybciej.
gość
5 lata temu
nie chłopcze ...wszyscy normalni ludzie powinni zareagować na takie przedmiotowe traktowanie kobiet
gość
5 lata temu
Do roboty dzieciaki :)
Najnowsze komentarze (200)
Gość
5 lata temu
Ludzie o co wam Chodzi ? Po to jest internet i jego platformy aby coś publikować , internet to ostoja wolności i nikt w tą wolność nie powinien ingerować bo jeśli coś ci się nie podoba to nie oglądaj i nie każ innym robić tego samego. Wy to byście chcieli wszystko regulować prawnie pod swoje dyktando dajcie innym żyć w spokoju i zajmijcie się sobą! !
Gość
5 lata temu
W końcu!!! To był jakiś absurd !! Jak można dopuszczać do pokazywania takich filmów!!!
gość
5 lata temu
tego dzieciaka należy wysłać na leczenie to chore co się dzieje w sieci mam nadzieję że wkrótce będzie sposób na taki syf w sieci
Gość
5 lata temu
Chorych ludzi należy odsunąć i leczyć.
gość
5 lata temu
ameba
Gość
5 lata temu
Takich ludzi należy za wszelką cene usuwać ze społeczeństwa zanim wyrządzą jescze większe szkody w psychice młodzieżyJest przecież wiele zamkniętych zakładów psychiatrycznych
Gość
5 lata temu
Takim szczylom jak Ty powinno się zabrać internet i wysłać do roboty
Gość
5 lata temu
Zwykła parówa
Gość
5 lata temu
Czemu pod tym artykułem, jak i innymi w ostatnim czasie często pojawiającymi się w sieci nie ma podpisu osoby która go pisze. Czyżby ci psełdo dziennikarze i krytycy wstydzili się swoich opinii lub bali się konsekwencji kiedy w tych artykułach manipulują faktami?
gość
5 lata temu
Dziecko, ogarnij się.....
Gość
5 lata temu
Zamiast kręcić ohydne filmy niech zajmie się swoją higieną. Brudna skarpeta.
Gość
5 lata temu
Niedobzi duzi zabrali zabaweckę Mareckowi?
Gość
5 lata temu
Teraz wszyscy łapiemy Lorda za rurkę - ot, taki śmieszny challenge.
Gość
5 lata temu
Czekałem aż usuną ten kanał!
...
Następna strona