Trwa ładowanie...
Przejdź na

YouTube usunął kanał Lorda Kruszwila. "Czy TO JEST TAKI PROBLEM, że zrobiliśmy sobie malutki show i ZŁAPALIŚMY DZIEWCZYNĘ ZA TYŁEK?"

200
Podziel się

"Wszyscy normalni ludzie rozumieją, że to jest żart. Trzeba odłączyć starych ludzi od internetu" - "broni się" twórca jednego z najgłupszych formatów w polskiej sieci. Sprawa trafiła już na policję i do prokuratury.

YouTube usunął kanał Lorda Kruszwila. "Czy TO JEST TAKI PROBLEM, że zrobiliśmy sobie malutki show i ZŁAPALIŚMY DZIEWCZYNĘ ZA TYŁEK?"
bCxouuyJ

O Lordzie Kruszwilu pisaliśmy kilkukrotnie, przestrzegając przed kanałem Marka Kruszela zarówno oglądające go dzieciaki jak i ich rodziców. Youtuber zyskał w sieci sławę dzięki "żartobliwym" (jego zdaniem) filmikom opartym na wyśmiewaniu się z biedy. Marek w kolejnych odcinkach w przerysowany sposób prezentował kwestie takie jak "podryw na Rolexa" czy tutoriale w stylu "jak żyć prestiżowo".

bCxouuyL

Kruszwil doczekał się kilkumilionowej subskrybcji i zabrnął w swojej działalności w niebezpieczne rejony. O ile początkowe nagrania youtubera można było uznać za satyryczne i trafiające do specyficznego poczucia humoru, o tyle na późniejszym etapie Lord Kruszwil przekroczył granice przywoitości i zdrowego rozsądku.

W jednym ze swoich ostatnich odcinków twórca kanału wpadł na pomysł, by 10-latek dotykał miejsc intymnych modelek i komentował je. Jak można było przewidzieć, reakcja odbiorców była zdecydowana i w sprawie Lorda Kruszwila złożono zawiadomienie do prokuratury. 10-latek przy okazji swojego "testu"na modelkach posługiwał się wypowiedziami, które z obrzydzeniem przytaczamy. Były wśród nich słowa takie jak "Wyliż mi pałę" czy "jesteś pedałem".

Sprawa stała się poważna. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomił policję o popełnieniu przestępstwa: wykorzystywaniu nieletniego i znęcaniu się nad nim. Ponadto zreszająca internetowych twórców platforma LifeTube zrezygnowała ze współpracy z Kruszwilem, a YouTube zablokował jego konto.

Najgorszy w całej sytuacji jest fakt, iż Marek nie tylko nie rozumie, w jakiej sytuacji się znalazł, ale też... założył kolejne konto, w którym broni siebie i swoich kolegów:

bCxouuyR

Jak można nie odróżniać fikcji od rzeczywistości, ludzie? No, w "Szkole" na przykład. Załóżmy, jakiś odcinek serialu, jest chłopczyk i jest molestowany przez pedofila. W serialu, gdzie odgrywana jest rola. Czy ktoś zarzuci temu aktorowi, że molestował dziecko? - bredzą internetowi celebryci.

Youtuber najwyraźniej sam nie jest w stanie odróżnić tego, że fikcyjne sytuacje o których pisze, są tam przedstawione w negatywnym świetle, a nie "żartobliwym" jak w jego "produkcjach".

(...) Dziennikarze powinni się wstydzić, że ja dostaję przez nich po mordzie, a oni na mnie koszą siano. To jest chore, to jest chora sytuacja. Wszyscy się na te challenge zgadzali, robili to z uśmieszkiem, wiedzieli, że to będzie dla beczki.

"Beczkę" Kruszwil tłumaczy następująco:

bCxouuyS

To są żarty! Ja nie chodzę normalnie po parku i nie zaglądam dziewczynom w tyłek. Mój brat Robert też to rozumie. Czy to jest taki problem, że zrobilismy sobie malutki show i złapaliśmy dziewczynę za tyłek? To jest powód, żeby mnie wyzywać od pedofili, bić i zamykać kanał, na który pracowaliśmy dwa lata? Bez jaj.

Chłopiec, któremu kazano zachowywać się w prymitywny sposób na potrzeby "promocji" filmu, to brat twórcy kanału. To, w jaki sposób Kruszwil broni idiotycznego filmu, przekracza nawet nasze, przyzwyczajone do bezmyślności celebrytów wyobrażenia:

Mój brat zawsze się cieszył, jak nagrywaliśmy filmy. Miał parcie na sławę, dlatego był tutaj, ale on już tu chyba nie wróci. On się super cieszył, bo w szkole każdy robił sobie z nim zdjęcia, a teraz ma doła. (...) Wszyscy normalni ludzie rozumieją, że to jest żart. Trzeba odłączyć starych ludzi od internetu. Te fundacje manipulują ludźmi średniego wieku i pokazują Youtube w złym świetle.

Myślicie, że to "starym ludziom" powinien być zabrany dostęp do internetu?

bCxouuyT
bCxouuyU
bCxouuzm
KOMENTARZE
(200)
Gość
12 miesięcy temu
W końcu ktoś się za ten syf wziął
Gość
12 miesięcy temu
Żenada. To wszystko zmierza w bardzo złym kierunku, strach pomyśleć co będzie za kilka lat.
Sochaczew-Pit...
12 miesięcy temu
Młodzi ludzie, którzy oglądają tego typu kanały nie umieją uchwycić ironii, która posługują się twórcy. Ja w takim razie uznaje to za szkodliwe, skoro mogą to oglądać wszyscy bez względu na wiek. To samo wg mnie dotyczy pato-streamerów. Zakazać jak najszybciej.
bCxouuzn
gość
12 miesięcy temu
nie chłopcze ...wszyscy normalni ludzie powinni zareagować na takie przedmiotowe traktowanie kobiet
gość
12 miesięcy temu
Do roboty dzieciaki :)
Najnowsze komentarze (200)
Gość
12 miesięcy temu
Ludzie o co wam Chodzi ? Po to jest internet i jego platformy aby coś publikować , internet to ostoja wolności i nikt w tą wolność nie powinien ingerować bo jeśli coś ci się nie podoba to nie oglądaj i nie każ innym robić tego samego. Wy to byście chcieli wszystko regulować prawnie pod swoje dyktando dajcie innym żyć w spokoju i zajmijcie się sobą! !
Gość
12 miesięcy temu
W końcu!!! To był jakiś absurd !! Jak można dopuszczać do pokazywania takich filmów!!!
gość
12 miesięcy temu
tego dzieciaka należy wysłać na leczenie to chore co się dzieje w sieci mam nadzieję że wkrótce będzie sposób na taki syf w sieci
Gość
12 miesięcy temu
Chorych ludzi należy odsunąć i leczyć.
gość
12 miesięcy temu
ameba
Gość
12 miesięcy temu
Takich ludzi należy za wszelką cene usuwać ze społeczeństwa zanim wyrządzą jescze większe szkody w psychice młodzieżyJest przecież wiele zamkniętych zakładów psychiatrycznych
Gość
12 miesięcy temu
Takim szczylom jak Ty powinno się zabrać internet i wysłać do roboty
Gość
12 miesięcy temu
Zwykła parówa
bCxouuzf
Gość
12 miesięcy temu
Czemu pod tym artykułem, jak i innymi w ostatnim czasie często pojawiającymi się w sieci nie ma podpisu osoby która go pisze. Czyżby ci psełdo dziennikarze i krytycy wstydzili się swoich opinii lub bali się konsekwencji kiedy w tych artykułach manipulują faktami?
gość
12 miesięcy temu
Dziecko, ogarnij się.....
Gość
12 miesięcy temu
Zamiast kręcić ohydne filmy niech zajmie się swoją higieną. Brudna skarpeta.
Gość
12 miesięcy temu
Niedobzi duzi zabrali zabaweckę Mareckowi?
Gość
12 miesięcy temu
Teraz wszyscy łapiemy Lorda za rurkę - ot, taki śmieszny challenge.
Gość
12 miesięcy temu
Czekałem aż usuną ten kanał!
...
Następna strona
bCxouuzH