Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szymon Hołownia do Metropolity Białostockiego: "Rozprawcie się najpierw z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni!"

178
Podziel się

Dziennikarz w obszernym poście skrytykował akty agresji, do którym doszło podczas sobotniego Marszu Równości.

Szymon Hołownia do Metropolity Białostockiego: "Rozprawcie się najpierw z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni!"
bCGcgYPV

Marsz Równości w Białymstoku wciąż budzi ogromne emocje. Sobotni pokojowy przemarsz osób domagających się równych praw dla społeczności LGBT został zaatakowany przez tłumy rozszalałych pseudokibiców, którzy nie tylko kierowali w stronę demonstrantów wulgaryzmy, ale i pluli, kopali oraz rzucali niebezpiecznymi przedmiotami. Przerażające zdjęcia i nagrania z przebiegu marszu błyskawicznie obiegły Internet. Zachowanie osób, które utrudniały przebieg parady zdecydowało się potępić szerokie grono zarówno polityków, jak i celebrytów.

Głos w sprawie zabrał również znany z głoszenia poglądów chrześcijańskich Szymon Hołownia. Na swoim facebookowym fanpage’u zamieścił obszerny post, w którym nawiązał do listu Arcybiskupa Tadeusza Wojdy skierowanego do wiernych:

bCGcgYPX

Abp Tadeusz Wojda, od niedawna lider mojego rodzinnego białostockiego Kościoła, w liście do archidiecezjan napisał: "Na 20 lipca br. zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci" - zacytował duchownego i dodał:

Po pierwsze: ktoś zatroskany powinien wyjaśnić metropolicie, że litera "T" w skrócie "LGBT" oznacza osoby transpłciowe, a nie transwestytów. Różnica mniej więcej taka, jak między episkopatem, a epidiaskopem. Taka prawda: jak się człowiek chce specjalizować w jakimś temacie trzeba najpierw niestety, doczytać.

Dziennikarz odniósł się też do fragmentu apelu księdza, w którym nawołuje, by wierni nie godzili się na szydzenie ze swojej wiary i deprawację najmłodszych:

bCGcgYQd

Rozumiem, że ma on na myśli tych, którzy wczoraj w grodzie nad Białą najpierw gromko wyskandowali słowa Modlitwy Pańskiej, po czym z tych samych ust popłynęło: "Wyp...lać!", "Je...ć pe*alskie k....wy", wszystkich tych w koszulkach z napisem "Armia Boga", z których ust lał się rynsztok, tych, którzy drąc się "Bóg! Honor! Ojczyzna!" atakowali uczestników marszu, lżyli, poniżali, wyrywali transparenty. Opis pasuje jak ulał. Ci ludzie wyśmiewali wszak moje wartości i bezkarnie obrażali moje uczucia religijne, szydzili z mojej wiary i deprawowali najmłodszych. Rozumiem, że ksiądz arcybiskup wyda w tej sprawie w najbliższym czasie list pasterski, i zarządzi śpiew przebłagalnych suplikacji. Bo my je teraz śpiewamy, gdy jacyś niewierzący kpią z naszych świętości - a to przecież idzie na ich sumienie. Gdzie tu logika?! Czy jeśli zeszmacają je nasi, wierzący, czy nie powinniśmy krzyczeć do Boga tysiąc razy głośniej?! - pisze wyraźnie oburzony.

Choć Hołownia przyznaje, że osobiście nie poszedłby pewnie w marszu równości, chciałby, aby w Polsce każdy mógł swobodnie organizować zarówno marsze, jak i procesje:

Dopóki jednak Rzeczpospolita nie jest parafią, a państwem, chciałbym mieć pewność, że wolność wyrażania swoich poglądów będzie miał w niej każdy, komu zezwala na to prawo - marsz równości i procesja. A już chodzenie i wydzieranie się na tych, którzy na jedno czy na drugie idą - to rzecz, która nie mieści mi się w głowie. Naprawdę ludzie mają tyle czasu, by żyć życiem innych? Ja nie nadążam z poradzeniem sobie z własnym. Że ktoś ma czas i siły na darcie się na innych, jak mają żyć?

Na koniec niedoszły ksiądz zwrócił się do biskupów:

bCGcgYQe

A do wszystkich polskich biskupów, wielu z nich to moi znajomi, po raz dwudziesty siódmy apeluję: jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni. Nie mówię, że się za to nie wzięliście, ale nikt przytomny nie ma poczucia, że sprawa została rozliczona (a jak słyszę, niektórzy z Was w kuluarowych rozmowach wyrażają nadzieję, że "ta sprawa przyschnie") - czytamy.

bCGcgYQf
bCGcgYQy
KOMENTARZE
(178)
Gość
12 miesięcy temu
Brawo w punkt
Gość
12 miesięcy temu
Brawo Szymon !!! Brać się za ich!!!
Gość
12 miesięcy temu
Ma rację. Polski kościół jest oderwany od rzeczywistości i szczuje na siebie ludzi. Miłość do bliźniego? A co to?
bCGcgYQz
gość
12 miesięcy temu
Pudel 40 newsów dziennie o tym samym
Gość
12 miesięcy temu
Dokładnie, najpierw Ojcze nasz, a za chwilę bluzgi, przemoc, nienawiść i sączący się jadę! To jest właśnie pobożność Polaków!
Najnowsze komentarze (178)
gość
11 miesięcy temu
Randki dla SEKSU w Polsce URL-> wedo.love/lolita17 💋💋💋
gość
12 miesięcy temu
Szymon mówi półgębkiem ,może niech popracuje z logopedą ,Stać go na to biedny nie jest .
Gość
12 miesięcy temu
Lizus TVN a kiedyś był przy kościele co z człowieka robi chciwość
Gość
12 miesięcy temu
Mądry facet. Ja chodzę na procesje i nie mam nic do innych zgromadzeń, mnie nikt nie przeszkadza czemu ja mam komuś przeszkadzać. Ja wieżę w to a Ty w co chcesz, też jesteś dziecko Boga.
Gość
12 miesięcy temu
Ooooo nie wierzę ze to powiedzial
Gość
12 miesięcy temu
Zakaz jazdy bez siodelka...
gość
12 miesięcy temu
Brawo,bardzo mądre i trafne słowa.
Gość
12 miesięcy temu
To wielkie szczescie ze Holownia nie zostal ksiedzem. To jest kompan dla Wojewodzkiego!
bCGcgYQr
Gosia
12 miesięcy temu
Wstyd Hołownia, taki pobozny
Gość
12 miesięcy temu
Kościół nie będzie popierał takich parad i słusznie, a Hołownia taki pobozny i broni tych nachalnych cudakow, wstyd.
Gość
12 miesięcy temu
dobrze napisał
gość
12 miesięcy temu
Lubię go, i często z nim zgadzam. Ma zdrowe podejście do wiary, Brawo!
gość
12 miesięcy temu
brawo kibice
Sonia
12 miesięcy temu
Panie Hołownia ,chylę czoła
...
Następna strona
bCGcgYQT