Sobota 07.09.2019 14:30

Beata Szydło na konwencji PiS uspokaja: "BROSZKA SIĘ ODNALAZŁA, jest tutaj. Kiedy oni szukają broszki, my realizujemy program dla Polski"

Beata Szydło Jarosław Kaczyński

Beata Szydło na konwencji PiS uspokaja: "BROSZKA SIĘ ODNALAZŁA, jest tutaj. Kiedy oni szukają broszki, my realizujemy program dla Polski"

W związku z tym, że już 13 października Polacy po raz kolejny wybiorą się do urn, partie polityczne od kilku miesięcy prześcigają się w przekonaniu do siebie, jak największej liczby wyborców. W tym celu organizowane są m.in. konwencje. W sobotę w Lublinie miała miejsce jedna z nich, na której pojawiły się i przemawiały najważniejsze postaci Prawa i Sprawiedliwości. Nie mogło zabraknąć też Jarosława Kaczyńskiego. Podczas wydarzenia prezes PiS pochylił się nad tematem polskiej rodziny, wskazując jasno, że składa się ona z kobiety, mężczyzny i ich dzieci:

Fundamentalną wartością jest rodzina. Dla ciągłości pokoleń, dla trwałości większych wspólnot. Ale rodziny widzimy tak, jak tutaj: jeden mężczyzna i jedna kobieta w stałym związku i ich dzieci - mówił. Taki model rodziny ma dziś wielu przeciwników. Rodzina jest atakowana. Oczywiście między kobietami a mężczyznami musi być pełna równość. Ale w większości przypadków ludzie rodzą się kobietami i mężczyznami i niech tak zostanie. Tak ma w Polsce zostać - grzmiał z mównicy lider PiS.

Następnie przeszedł do równie drażliwego tematu religii:

Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Kościół był i jest głosicielem jedynego i powszechnie znanego w Polsce systemu wartości. Poza nim mamy tylko nihilizm. Kościół jest ważny dla Polaków, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie - mogliśmy usłyszeć z ust Kaczyńskiego.

70-latek nie omieszkał skrytykować swoich poprzedników:

Państwo zanikało, bo państwa ta władza nie lubiła. Z cechami Donalda Tuska - ta władza to była po prostu zabawa we władzę. Cygara i "haratanie w gałę". Oni kompletnie nie potrafili rządzić. Tamtemu systemowi towarzyszył szereg gigantycznych afer. Tusk mówił, że pan Chlebowski zostanie odwołany, bo nie da rady podczas konfrontacji z dziennikarzami. Czyli jakby dał sobie radę to, by nie został odwołany? - mówił Kaczyński o rządach Tuska. Tamta władza była zaprzeczeniem władzy pro publico bono, my jesteśmy realizatorami tej zasady.

Głos postanowiła zabrać również była premier, którą swoje przemówienie rozpoczęła od tematu… broszki. W piątek Internet zalała fala memów z polityk w roli głównej. Wszystko za sprawą jej nietypowej stylizacji. Ostatnimi fotografiami europosłanka udowodniła, że zdarza jej się porzucać charakterystyczne garsonki z broszkami na rzecz rockowych stylizacji.

Zobacz: Beata Szydło w skórzanej kurtce przemierza brukselskie ulice. Stała się hitem sieci: "OZZY OSBOURNE ZASTANAWIAJĄCY SIĘ NAD POWROTEM DO BLACK SABBATH"

Mam dobrą wiadomość dla tych, którzy ciągle szukają. Broszka się odnalazła, jest tutaj. Dzisiaj najpiękniejsza z możliwych - biało-czerwona - zaczęła Szydło. Kiedy oni szukają broszki, my realizujemy program dla Polski, dzięki któremu Polska się rozwija a rodzinom żyje się lepiej. Dzięki któremu Polacy czują się bezpieczniej - dodała.

Która odsłona Szydło bardziej przypadła Wam do gustu?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (376)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 376
Odpowiedz
321 53
zgłoś
gość 07.09.2019 14:32
My - oni. Kiedy to się skończy????
Odpowiedz
33 61
zgłoś
Gość 07.09.2019 14:32
No i git
Odpowiedz
255 103
zgłoś
gość 07.09.2019 14:33
A to gdzie jego kobieta i dzieci? Stary hipokryta.
Odpowiedz
181 21
zgłoś
Gość 07.09.2019 14:33
Ostatnie zdjęcie: Hit! 😂
Odpowiedz
85 38
zgłoś
gość 07.09.2019 14:34
może napiszcie o pensjach minimalnych, wzrost do 4 tysięcy brutto w 2023? a nie tylko tęcza i tęcza...
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 376