Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wojewódzki niewinny! MOŻNA WTYKAĆ POLSKIE FLAGI W KUPY!

428
Podziel się

TVN nie znieważył symbolu narodowego.

Wojewódzki niewinny! MOŻNA WTYKAĆ POLSKIE FLAGI W KUPY!
bDJJefTV

Sprawa wtykania polskiej flagi w psie odchody podczas programu Kuby Wojewódzkiego ciągnie się już wielu od miesięcy. Zaproszony do studia rysownik Marek Raczkowski i aktor Krzysztof Stelmaszyk urządzili happening polegający na umieszczaniu małych flag w kupach. Podobno miało to zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia polskich trawników i chodników.

Nie trzeba chyba dodawać, że nie wszystkim taka zabawa się spodobała. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN karę 470 tysięcy złotych *za naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie propagowania "działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym". KRRiT zaznaczyła, że zachowanie Wojewódzkiego i Raczkowskiego spotkało się z *"dużym społecznym oburzeniem" i "licznymi skargami" oraz protestem podpisanym przez ponad 10 tysięcy osób. TVN zapowiedział odwołanie się od tej decyzji i słowa dotrzymał.

Sąd gospodarczy w Warszawie właśnie orzekł, że TVN nie znieważył symbolu narodowego i nie musi płacić nałożonej przez Krajową Radę kary.

bDJJefTX

W ocenie sądu samo umieszczenie miniatur flagi w zwierzęcych ekskrementach nie jest równoważne ze znieważeniem - uzasadniła wyrok sędzia Jadwiga Smolucha. Co więcej sąd stwierdził, że zachowanie Wojewódzkiego jako prowadzącego program nie oznacza aprobaty dla takich działań. Ponadto "audycja oceniana jako całość nie propaguje znieważania flagi narodowej", wyrażała sprzeciw zanieczyszczeniu ulic i miała charakter satyryczny.

Wyrok nie jest prawomocny, ale miejmy nadzieję, że zakończy tę sprawę. Nie ma co tego dłużej ciągnąć. Ludzie poświęcali życie walcząc o niepodległość i wolność słowa właśnie po to - żeby każdy mógł mówić to, co chce. Nawet jeżeli polska flaga wiele dla niego nie znaczy.

bDJJefUy
KOMENTARZE
(428)
gość
5 lata temu
Kupa Wojewódzki
gość
12 lat temu
Kuba to kupa
gość
12 lat temu
Nisko upadł. widocznie jego popularność dramatycznie spadła skoro musiał ją ratować wsadzając symbol polskości w kupę. Ja mam inny,lepszy pomysł. może tak Kubusiu usmarujesz swoje lico gównem,co? chętnie się pośmieje.
bDJJefUz
kazak zadziwi...
12 lat temu
w zwiazku z takim wyrokiem pytanie: czy sedziowie w tym kraju znaja Konstytucje ? a moze ona jest tylko na papierze
gość
12 lat temu
jak bylam jakieś 15 lat temu w amsterdamie to takie pocztówki sprzedawali na ulicach i nikt nie robił afery. chodziło dokładnie o to co wojewódzkiemu, o psie kupki które trzeba sprzatać, tak jak ja to robię
gość
12 lat temu
kozojebcy i złodzieje
gość
12 lat temu
w*n z telewizji parchy
gość
12 lat temu
śmierdzące parchy do gazu!!!
gość
12 lat temu
Wyrok nie jest prawomocny, ale miejmy nadzieję, że zakończy tę sprawę. Nie ma co tego dłużej ciągnąć. Ludzie poświęcali życie walcząc o niepodległość i wolność słowa właśnie po to - żeby każdy mógł mówić to, co chce. Nawet jeżeli polska flaga wiele dla niego nie znaczy-piszac te słowa autor dał niezbity dowód na to ,ze jest i****a i niewiele rozumie -Ludzie poświęcali życie walcząc o niepodległość i wolność słowa właśnie po to żeby szanowano symbole narodowe. Wielu umierało broniąc sztandarów i flag. Chroniono sztandary i flagi jak relikwie. Ci - którzy wywalczyli wolnosc i umożliwili wygodne takiemu wpjewódzkiemu (specjalnie pisze z małej litery !) przewracaja sie w grobach . wiem ,że taki wojewódzki wysmieje mój komentarz, przeciez on dla pieniędzy , ,,popularnosci" zrobiłby wszystko - ponieważ nie ma ciekawej osobowości nadrabia takimi incydentami bo gdyby nie one to nikt nie zwróciłby uwagi na kogos kto nie powala uroda i intelektem... Co za sądy mamy w naszym kraju . W czasach tzw.komuny byłoby to nie do pomyslenia , a w USA dostałby z 2 lata do odsiadki i nikt nie dałby mu szansy ...kto pozwala w naszym kraju lzyć nasze symbole narodowe ? chyba nie polacy i polscy sedziowie . Wstyd -
gość
12 lat temu
uwilbiam tego człowieka < 33
gość
12 lat temu
to teraz powinien ruska wetknac
gość
12 lat temu
Polska megalomania. Sam bym zrobił to samo.
gość
12 lat temu
Zniewazenie? hahahah dobre sobie kuba, kammel - uwielbiam was :)
bDJJefUr
gośćKGR
12 lat temu
Ciekawe jaki wyrok wydałby sędzia gdyby Powiatowy jego zdjęcie wrzuciłby do byle jakiego gówna i pokazał na antenie najbardziej śmierdzącej telewizji świata czyli tvn ?
...
Następna strona
bDJJefUT