Trwa ładowanie...
Przejdź na

Englert odejdzie, jeśli przegra!

521
Podziel się:

Szapołowska zakończy jego karierę w Teatrze Narodowym?

Englert odejdzie, jeśli przegra!

Pod koniec października Grażyna Szapołowska złożyła wymagane dokumenty w sądzie, mającym rozstrzygnąć, kto miał rację w konflikcie, którym w kwietniu tego roku żyła Polska. Chodzi oczywiście o awanturę w Teatrze Narodowym, która wybuchła, gdy Szapołowska nie pojawiła się na sobotnim spektalu Tanga Mrożka, gdyż w tym czasie była zajęta na planie _**Bitwy na głosy**_. Dyrektor Narodowego, Jan Englert zwolnił ją za to z pracy w trybie dyscyplinarnym. Szapołowska twierdzi, że "zlinczowano" ją i "wykonano wyrok" (zobacz: "ENGLERT CHCIAŁ LINCZU! Wykonano na mnie wyrok!") i postanowiła udowodnić to przed sądem. Aktorka powołuje się na przykład koleżanki z teatru, Beaty Ścibakówny, prywatnie żony Englerta, do której dostowowywano grafik przedstawień, gdy występowała w programie _**Gwiazdy tańczą na lodzie**_.

Jest mi bardzo przykro i smutno. W przeciągu 38 lat nigdy w życiu się nie spóźniłam na przedstawienie, na próbę, nie odwołałam spektaklu. Ja nie mam takiej karty - mowi Szapołowska w rozmowie z Super Expressem. Uważam, że w placówce państwowej, jaką jest Teatr Narodowy, nie powinno się stosować kryteriów równy i równiejszy. To mnie strasznie zabolało. Boli mnie też to, że kobiety są zawsze gorzej traktowane w zawodach, nie tylko w teatrze, w ogóle. Lekceważy się nas... Zbuntowałam się.

Jan Englert traktuje sprawę równie personalnie. Zapowiada w tabloidzie, że jeśli przegra z Szapołowską przed sądem, to zrezygnuje z kierowania Narodowym.

Jeśli ja nie jestem w prawie, a pani Szapołowska tak, to żaden dyrektor w tym kraju nie ma szans na prowadzenie teatru - powiedział jeszcze w kwietniu, podczas trwania awantury.

Środowisko aktorskie jest przekonane, że słowa dotrzyma i jeśli sąd przyzna rację Grażynie, Englert odejdzie z pracy. Cóż, jedno z nich musi odejść na pewno.

Komu kibicujecie?

KOMENTARZE
(521)
gość
11 lat temu
Ja lubię Englerta
gość
11 lat temu
Oczywiście On ma rację
gość
11 lat temu
nie cierpie jej
gość
11 lat temu
Englertowi miał racje
gość
11 lat temu
Kibicuję Englertowi!
Najnowsze komentarze (521)
gość
10 lat temu
jesli żonce dawal ulgi to niech spada do domu
gość
10 lat temu
jasne,że Englertowi
gość
10 lat temu
janek englert ma opaleniznę niczym sam endriu lepper
gość
11 lat temu
myslę że on jest jej pracodawcą i to pani Szapołowska powinna się dostosować a na pewno jakby się dogadali to niebyło by sprawy
gość
11 lat temu
Ta pani miała prace i buleczki i szukała ich wiecej Teraz z pracą teraz to moze być rożnie
gość
11 lat temu
p.Jan Englert, to człowiek i aktor z klasą, a p.Szapołowska to sztuczna lala o wybujałych ambicjach wystarczy zobaczyć ją w "Rezydencji ".
gość
11 lat temu
Englert ma jedną z najbardziej inteligentnych twarzy
gość
11 lat temu
jemu
gość
11 lat temu
sprawiedliwości
gość
11 lat temu
zadufany syary babol
gość
11 lat temu
kibicuję prawdzie.a w sumie ciekawe jak w tym czasie poradziła sobie godzinowo jego żona.
gość
11 lat temu
nie przyszla do pracy, wiec ją zwolnil, proste
gość
11 lat temu
jej
gość
11 lat temu
Szapołowska w*n.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie