Trwa ładowanie...
Przejdź na

Englert odejdzie, jeśli przegra!

521
Podziel się

Szapołowska zakończy jego karierę w Teatrze Narodowym?

Englert odejdzie, jeśli przegra!
bDYjCxCd

Pod koniec października Grażyna Szapołowska złożyła wymagane dokumenty w sądzie, mającym rozstrzygnąć, kto miał rację w konflikcie, którym w kwietniu tego roku żyła Polska. Chodzi oczywiście o awanturę w Teatrze Narodowym, która wybuchła, gdy Szapołowska nie pojawiła się na sobotnim spektalu Tanga Mrożka, gdyż w tym czasie była zajęta na planie _**Bitwy na głosy**_. Dyrektor Narodowego, Jan Englert zwolnił ją za to z pracy w trybie dyscyplinarnym. Szapołowska twierdzi, że "zlinczowano" ją i "wykonano wyrok" (zobacz: "ENGLERT CHCIAŁ LINCZU! Wykonano na mnie wyrok!") i postanowiła udowodnić to przed sądem. Aktorka powołuje się na przykład koleżanki z teatru, Beaty Ścibakówny, prywatnie żony Englerta, do której dostowowywano grafik przedstawień, gdy występowała w programie _**Gwiazdy tańczą na lodzie**_.

Jest mi bardzo przykro i smutno. W przeciągu 38 lat nigdy w życiu się nie spóźniłam na przedstawienie, na próbę, nie odwołałam spektaklu. Ja nie mam takiej karty - mowi Szapołowska w rozmowie z Super Expressem. Uważam, że w placówce państwowej, jaką jest Teatr Narodowy, nie powinno się stosować kryteriów równy i równiejszy. To mnie strasznie zabolało. Boli mnie też to, że kobiety są zawsze gorzej traktowane w zawodach, nie tylko w teatrze, w ogóle. Lekceważy się nas... Zbuntowałam się.

Jan Englert traktuje sprawę równie personalnie. Zapowiada w tabloidzie, że jeśli przegra z Szapołowską przed sądem, to zrezygnuje z kierowania Narodowym.

bDYjCxCf

Jeśli ja nie jestem w prawie, a pani Szapołowska tak, to żaden dyrektor w tym kraju nie ma szans na prowadzenie teatru - powiedział jeszcze w kwietniu, podczas trwania awantury.

Środowisko aktorskie jest przekonane, że słowa dotrzyma i jeśli sąd przyzna rację Grażynie, Englert odejdzie z pracy. Cóż, jedno z nich musi odejść na pewno.

Komu kibicujecie?

bDYjCxCl
bDYjCxCG
KOMENTARZE
(521)
gość
9 lat temu
Oczywiście On ma rację
gość
9 lat temu
Ja lubię Englerta
gość
9 lat temu
Englert jest super ! i aktor i dyrektor !
bDYjCxCH
gość
9 lat temu
Kibicuję Englertowi!
gość
9 lat temu
englert
Najnowsze komentarze (521)
gość
9 lat temu
jesli żonce dawal ulgi to niech spada do domu
gość
9 lat temu
jasne,że Englertowi
gość
9 lat temu
janek englert ma opaleniznę niczym sam endriu lepper
gość
9 lat temu
myslę że on jest jej pracodawcą i to pani Szapołowska powinna się dostosować a na pewno jakby się dogadali to niebyło by sprawy
gość
9 lat temu
Ta pani miała prace i buleczki i szukała ich wiecej Teraz z pracą teraz to moze być rożnie
gość
9 lat temu
p.Jan Englert, to człowiek i aktor z klasą, a p.Szapołowska to sztuczna lala o wybujałych ambicjach wystarczy zobaczyć ją w "Rezydencji ".
gość
9 lat temu
Englert ma jedną z najbardziej inteligentnych twarzy
gość
9 lat temu
jemu
bDYjCxCz
gość
9 lat temu
sprawiedliwości
gość
9 lat temu
zadufany syary babol
gość
9 lat temu
kibicuję prawdzie.a w sumie ciekawe jak w tym czasie poradziła sobie godzinowo jego żona.
gość
9 lat temu
nie przyszla do pracy, wiec ją zwolnil, proste
gość
9 lat temu
jej
gość
9 lat temu
Szapołowska w*n.
...
Następna strona
bDYjCxDb