Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wojewódzki: "Boję się słowa patriotyzm!"

791
Podziel się

Znów atakuje polską prawicę. Tym razem jednak trochę się pomylił...

Wojewódzki: "Boję się słowa patriotyzm!"
bEawEQIB

Kuba Wojewódzki słynie ostatnio nie tylko z żartów na temat gwałcenia Ukrainek i "kilometrowego apartamentu", ale również z ostrej krytyki polskiej prawicy. W wywiadzie, którego udzielił magazynowi Exclusive, pokusił się o analizę współczesnych prawicowych organizacji oraz poglądów międzywojennego polityka i działacza endeckiego, Romana Dmowskiego.

Jak się patrzy na prawicę i lewicę na Zachodzie, różnice są niewielkie, u nas to jest przepaść. Patriotyzm jest przymiotem ludzi małych i mściwych. Boję się słowa patriotyzm - wyznaje Kuba. Kiedy naprzeciwko domu mojej mamy postawiono pomnik Dmowskiego, który słowo naród odmieniał przez wszystkie przypadki, to ścierpła mi skóra. Czytaliście "Myśli nowoczesnego Polaka"? On tam podjął się analizy fenomenu Hitlera, który robiąc porządek we własnym kraju, musiał wyrzucić z niego Żydów. Ten agresywny facet stoi sobie teraz naprzeciwko Łazienek Królewskich. I się dziwili nasi narodowcy, że jest obrzucany farbą.

Wywód Wojewódzkiego ma jeden słaby punkt, na który zwrócił uwagę autor bloga kompromitacje.blogspot.com. Merytoryczny - Roman Dmowski w książce Myśli nowoczesnego Polaka nie mógł dokonać "analizy fenomenu Hitlera", gdyż... wydana została w 1902 roku, kiedy Hitler miał 13 lat (kolejne dwie wersje wydano w 1904 i 1907 roku).

bEawEQID

Na kolejne wydanie Myśli trzeba było czekać aż 26 lat. Malarz akwarelek został właśnie kanclerzem Rzeszy, Dmowski zaś uzupełnił swą książeczkę o "Przewroty", trzy artykuły - zauważa bloger. Bez wspominania choćby słowem o Hitlerze czy o wyrzucaniu Żydów. Wątki te nie pojawiają się także w wydaniu okupacyjnym Myśli ani w dołączonej do nich anonimowej przedmowie.

bEawEQJe
KOMENTARZE
(791)
gość
9 lat temu
kubie odbiła sodóweczka, niestety
gość
9 lat temu
ja na jego miejscu bał bym sie spojrzec w lustro po tym co zrobił
gość
9 lat temu
zdejm wreszcie te klapeczki
bEawEQJf
gość
9 lat temu
KUBA daj se juz siana
gość
9 lat temu
wojewódzkie, figurskie, lisy, kuźniary i reszta hołoty... Wszyscy pochodzą z określonego, jednorodnego środowiska: wychowali się w domach skrajnie lewicowych, bez odniesień do polskiej tradycji, po prostu w rodzinach komunistycznie internacjonalistycznych. Dla nich polska tradycja, słowo ‘naród’, jego symbole, historia, jest czymś obcym, niewartym szacunku. Hasła ‘Bóg, Honor, Ojczyzna’ to puste slogany, budzące uczucia zgrozy lub politowania. Zgrozy, gdyż czują się w ich obliczu zagrożeni w swoim wyobcowaniu pośród polskiej kultury i tradycji, politowania, bo są dla nich pustym i nic nieznaczącym frazesem.
Najnowsze komentarze (791)
ANDRZEJ
8 lat temu
Wojewódzki a ja się boje gnojów chamów i wszelkich mutantów odpieprz się od POLAKÓW
http://www.fr...
8 lat temu
Happen to be continue the moment just about every buddy feels fresh hook transcendency throughout the further. [url= Pas Cher Homme Femme[/url] Pull Pas Cher Homme Femme
http://www.lo...
8 lat temu
Acquaintanceship may be the Coptis groenlandica which jewelry our minds of all country. [url= vuitton handtaschen[/url] louis vuitton handtaschen
http://www.lo...
8 lat temu
A good younger brother most likely are not someone, unfortunately someone will almost allways be any younger brother. [url= vuitton online shop[/url] louis vuitton online shop
http://www.ug...
8 lat temu
I you do not by virtue of yourself, except by virtue of who also Now i'm when I have always been together with. [url= boots cheap[/url] ugg boots cheap
Wyjebandżi
9 lat temu
Za robotę się weźcie, a nie głupoty wypisujecie.
gość
9 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"] To niepowetowana strata dla polskiej kultury gminno-powiatowej, że Jakubowi Dziub Dziubowi szoł-tokującemu z ptasiego gayu, podstępnie wybrano omszałe jaja, które usłużnie wysiadywał dla wszechwładnego puchacza Miszczaka. Bez sentymentów wrzucili go do drobiu z niższej półki i omal nie wylądował na bruku, gdy zrobił sobie kuku na zbuku ruskiej kukułki. Ptasie móżdżki przed telewizorami wciąż jednak naiwnie wierzą w spektakularne odrodzenie się zmokłej kury wojewódzkiej z popiołów, choć już dawno jest po ptakach. Potwierdza to, niestety, Kubusia fatalistyczny 'Lot nad kukułczym gniazdem' w reklamówce Playa, w końcowej sekwencji niezbyt lotnie grającego powaloną na dziób, skrzydełko i nóżkę leciwą mewę śmieszkę. A odgłos strzałów oddanych w jego kierunku przez szpakowatego myśliwego Bronka, wyraźnie słyszalny w 15 sekundzie histerycznego przelotu Jakuba-49 nie pozostawia już żadnych wątpliwości, że Dziub Dziub został wystrychnięty na dudka. [/cytat]Świetny tekst. Masz naprawdę talent poznaję twoje wpisy.
gość
9 lat temu
Kubuś-leśny dziadek, kłamczuch i propagandzista! I nieuk.
bEawEQIX
gość
9 lat temu
Wyrażajmy swoje opinie, ale nie wyzywajmy się nawzajem ani nikogo innego. Jednoczmy się, nie dzielmy. Pokażmy, że mówimy jednym głosem walcząc o polskość i patriotyzm. Nie zaniżajmy naszych dyskusji. Siła leży w spokoju, opanowaniu i argumentach.
gość
9 lat temu
tak to jest jak się wypowiada tępak bez wyższego wykształcenia...
gość
9 lat temu
z*****j k***i synu
gość
9 lat temu
CHCIAŁ BŁYSNAC ALE NIE DOCZYTAŁ COZ NIEWIOEDZA ZAWODZI U STARCOW
gość
9 lat temu
Wojewódzki wygląda jak łaps. P******y facio z gęba kapcia.
gość
9 lat temu
kocham Kubę!!!! patriotyzm jest przymiotem ludzi małych i mściwych! 100 % racji.
...
Następna strona
bEawEQJz