Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dowbor oskarża TVP: "MIAŁAM WIĘCEJ WIDZÓW NIŻ MANN!"

415
Podziel się

"Nie chcę pluć w gniazdo, z którego wyszłam, ale tam nie dzieje się najlepiej" - żali się. Uważa, że zwolnili ją, bo jest za stara.

Dowbor oskarża TVP: "MIAŁAM WIĘCEJ WIDZÓW NIŻ MANN!"
bEiSGVVh

Tuż przed 30-leciem pracy Katarzyny Dowbor w TVP nowy dyrektor Dwójki pozbył się jej bez słowa wyjaśnienia. Jerzy Kapuściński najpierw zdjął z anteny wszystkie programy z prezenterką, a później przez półtora roku odmawiał spotkania z nią. W rozmowie z Dziennikiem Dowbor po raz kolejny żali się na to, jak została potraktowana i zaprzecza, jakoby powodem jej zwolnienia był brak zainteresowania widzów:

Skąd. Jeden z moich programów, "Ogrodowa Dowborowa", miał nie tylko dobrą oglądalność ale i sponsora. Telewizja nie tylko nie dopłacała do niego złotówki ale dostawała jeszcze dodatkowe 20 proc. pieniędzy na inne produkcje. Na misję. Program był emitowany w sobotę rano i miał ponad 500 tys. widzów! A show Wojciecha Manna, hołubione i reklamowane, oglądało zaledwie 360 tys. osób. I to w prime time. Spędziłam w telewizji 30 lat, a to kawał czasu. Nie chcę pluć w gniazdo, z którego wyszłam, ale tam nie dzieje się najlepiej.

Dowbor twierdzi, że stacja zrezygnowała ze współpracy z nią z powodu wieku. Prezenterka, która marcu skończyła 54-lata, narzeka też, że obecnie stawia się nie tylko na młodych ludzi bez doświadczenia:

bEiSGVVj

Może dyrektor nie lubi rudych, albo piegi mu przeszkadzają? Nie wiem. Rozumiem, że jest przerost zatrudnienia i trzeba je zmniejszać, ale umówmy się, w TVP non stop są przyjmowani nowi ludzie. Poza tym dlaczego poddajemy się dyktatowi młodych, ładnych twarzy? Na ulicy mamy ludzi w każdym wieku, a nie tylko piękne i zgrabne osoby bez jednej zmarszczki. Nie upiększajmy rzeczywistości, nie twórzmy fikcji. Widzowie mają prawo oglądać na szklanym ekranie takich ludzi, jakich obserwują wokół siebie.

Jestem bardzo za młodymi, ale są programy, w których doświadczony i rozpoznawalny dziennikarz da sobie radę lepiej. Goście bardziej mi ufają, więcej mi powiedzą. Przecież byłam w TVP ostatnią spikerką. Inni, jak Janek Suzin umarli, albo odeszli na emeryturę. A spikerzy to była część historii TVP, żadna inna telewizja ich nie miała.

Najgorszy okres w TVP zaczął się, kiedy ściągnięto ludzi nieprofesjonalnych - wspomina. Pamiętam czasy, kiedy przynoszono prezesowi dyrektorów w teczkach, z partyjnego nadania. Ale była zasada, że oni się nie wtrącali do programu. A potem przyszli amatorzy i zaczęli się mieszać, zgodnie z zasadą, że na polityce i telewizji znają się wszyscy. Nie chcę się na ten temat rozwodzić, ale dużo wiem i może kiedyś napiszę książkę. Na razie szukam pracy.

bEiSGVVp
bEiSGVVK
KOMENTARZE
(415)
gość
8 lat temu
Współczuję wszystkich odsuwanym od stanowisk osobom - tylko ze względu na wiek. W Stanach to nie do pomyślenia. W PL - standard niestety!
gość
8 lat temu
brawo, zgadzam sie w 100%. powodzenia pani Kasiu. trzymam kciuki.
gość
8 lat temu
To przykre, gdyby zrobiła sobie parę operacji plastycznych i wygładziła zmarszczki, to może by ją zostawili! I jak tu płacić abonament???
bEiSGVVL
gość
8 lat temu
1200zl za miesiac roboty.
gość
8 lat temu
Bo w Polsce nie szanuje się ludzi starych! Taka prawda! I nie chodzi tu tylko o media / o pracę w mediach!
Najnowsze komentarze (415)
gość
8 lat temu
kapuś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
Tak to już jest -brak akceptacji dla grubych,rudych,starych itd.Póki będzie bezrobocie-to się nigdy nie zmieni...Wiem coś o tym,bo doświadczam to na własnej skórze i wiadomo,że co roku przychodzą nowi absolwenci,znajomi znajomych itd. i trzeba kogoś zwolnic,żeby oni mogli się 'wykazać" i też chcą zaistnieć,a nie stale ci sami,którzy się już oparzyli i myślą,że wszystkie rozumy"pozjadali"-tak się już ten świat i życie"kręci" i nic na to nie poradzimy...
gość
8 lat temu
Pani Kasiu. I dyrektorzy kiedys odejda,to zobacza jak to jest. A PANI jest piekna i inteligentna kobieta i prace pani znajdzie. Trzymam za pania kciuki.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
Pani Kasiu. I dyrektorzy kiedys odejda,to zobacza jak to jest. A PANI jest piekna i inteligentna kobieta i prace pani znajdzie. Trzymam za pania kciuki.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
8 lat temu
Powinni ją wy....ć już 20 lat temu.
gość
8 lat temu
Litosci...........gdzie jej do Manna. Jest tajemnica poliszynela, ze ta baba zalatwiala sobie wszystko przez lozko, a teraz juz wiek jej na to nie pozwala.
gość
8 lat temu
Ruda jak to policzyłaś? Daj sobie powiedzieć, Twój czas na wizji już się skończył!
XXX
8 lat temu
Niestety TV to lekka muza, adresowana do niewybrednego odbiorcy, który trawi tylko to co ładne, lekkie i przyjemne. Podobnie jak w agencji towarzyskiej, tak i tu oczekiwanie jest, aby panienki były młode i miłe.
bEiSGVVD
gość
8 lat temu
no przecież jest już stara.... ileż można ją oglądać
gość
8 lat temu
co pitoli ta baba ?
gość
8 lat temu
Pieprzysz ruda jak potłuczona.Ja nie znam nikogo,kto chcialby cię oglądać.
gość
8 lat temu
A jej syn to nie amator? I tylko dzieki niej zalapal sie do telewizji.
jerzy
8 lat temu
Talent to ona ma tak jej syn.Beztalencie.To nie wiek tylko,brak profesionalizmu.Tyle lat w telewizji,i malo sie nauczyla.
gość
8 lat temu
Witam, miałam przyjemność poznać Panią Dowbor na jakiejś imprezie, którą Ona prowadziła. Była tak wyniosła, ważna i nieprzyjemna, że trudno było mi pogodzić się z jej miłym wizerunkiem którym pozuje w telewizji. Uważam ponadto że jej "profesjonalizm" i sposób prowadzenia programów dobry był za komuny
...
Następna strona
bEiSGVWf