Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVN zapłaci PÓŁ MILIONA za flagę w kupie!

362
Podziel się:

Wojewódzki jednak "znieważył flagę Polski" wkładając ją w psie odchody.

TVN zapłaci PÓŁ MILIONA za flagę w kupie!

W programie, do którego Kuba Wojewódzki zaprosił rysownika Marka Raczkowskiego i aktora Krzysztofa Stelmaszczyka, doszło do do głośnego skandalu. Goście show, a także sam prowadzący wkładali w atrapy psich odchodów małe polskie flagi. Po fali protestów stacja oraz Wojewódzki tłumaczyli, że był to "happening mający uświadomić problem zanieczyszczenia polskich ulic".

Po emisji programu w 2008 toku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN karę 471 tysięcy złotych. Rok później warszawski Sąd Okręgowy uchylił decyzję KRRiT, uznając, że jednak nie doszło do znieważenia flagi. Następnie Sąd Apelacyjny utrzymał karę.

Po pięciu latach zapadł ostateczny wyrok Sądu Najwyższego w sprawie szargania symboli narodowych. TVN będzie musiał więc jednak zapłacić prawie pół miliona za "żart" Wojewódzkiego.

W uzasadnieniu sędzia Sądu Najwyższego Maciej Pacuda powiedział, że każdy, również stacja telewizyjna ma prawny obowiązek szacunku dla symboli narodowych, w szczególności dla flagi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(362)
gość
10 lat temu
Powinien z własnej kieszeni zapłacić, leśny dziadek.
gość
10 lat temu
Mógłby z własnej kieszeni zapłacic
gość
10 lat temu
Wojewódzki idź sie strać juz :D
gość
10 lat temu
Pan Jakub to starszy już osobnik, cierpiący na typowe dla swego wieku choroby, spotęgowane nadużywaniem ziółek i permanentnym stresem, związanym chociażby z miłymi komentarzami portalu plotkarskiego Pudelek. Stara się biedak bronić przed falą szyderstw, stosując sarkazm podszyty w jego mniemaniu smrodkiem dydaktycznym i gorzką ironią. Jednak próżny trud starszego pana, bo od przypadłości wieku podeszłego nie ma ucieczki. Pan Jakub jako osobnik z demencją starczą, u którego doszło do naturalnego uszkodzenia mózgu, nie potrafi bowiem zrozumieć sarkazmu, również tego, którym nieudolnie usiłuje się posługiwać. Umiejętność wychwytywania i rozumienia ironii, sarkazmu zależy od poziomu inteligencji człowieka, związanej ze sprawnym funkcjonowaniem płatów czołowych kory mózgowej. To właśnie te obszary mózgu ulegają uszkodzeniom z wiekiem, ponieważ gromadzą się w nich białka tau - które prowadzą do śmierci neuronów. Sam lubię trącić e-myszką w szósty krzyżyk leciwego pana Jakuba, ale jako lekarz geriatra proponuję zrobić staruszkowi dzień dobroci dla dziadka i zamiast tradycyjnego zgniłego pomidora, kłody pod nogi czy zdechłego szczura podrzucić mu gorącego kartofla, żeby pudelek był syty i dziadek cały w skowronkach oraz innych ptaszkach z gliny.
gość
10 lat temu
Między strychem a piwnicą, w przedwojennej kamienicy mieszka Kubuś, sympatyczny, starszy pan. Bardzo kocha swoją matkę, to nic, że jest leśnym dziadkiem i od lat przecieka mu już kran. Ciotka Kubuchna cała w papilotach, ma wyłysiałego kota i nadzieję, że pokocha ją ten świat. Ciotka Kubuchna w podartych bamboszach, czeka wciąż na listonosza, który rentę nosi i na torbie kwiat. Aż pewnego dnia zapukał, a za drzwiami cisza głucha. Zniknął skromny, sympatyczny dziad. Oklapły bzy i paprotki, schnie klej na peruce ciotki, na zaparcia zioła zostawiły ślad... na kuchennym blacie zafajdane gacie, ścieżka kreską rysowana prowadzi dobrego pana... Ciotka Kubuchna do niebieskich drepcze wrót, pochylona i zgarbiona, święty Piotr ze śmiechu kona, kluczykami pobrzękuje czując smród. Ciotka Kubuchna pod pachą kuwetę ściska, nagle błysk i czar par pryska z marzeniami o miłości z powodu Niezgody kości, nagle grzmot i z****ł kot!
Najnowsze komentarze (362)
discount barb...
8 lat temu
barbour outlet uk discount barbour jackets
cheap barbour...
8 lat temu
discount barbour jackets uk cheap barbour jackets
barbour mens ...
8 lat temu
discount barbour jackets uk barbour mens jacket
fitflops sale...
8 lat temu
buy fitflops fitflops sale singapore
asics singspo...
8 lat temu
asics outlet singapore asics singspore sale
toms shoes fr...
9 lat temu
toms shoes stores toms shoes free shipping
polonus z Dan...
10 lat temu
Kuba tak zrobil jak dunczycy ,w Dani to jest praktykowane w kupy psie wklada sie male flagi .Jeszcze nikt za to nie byl zlinczowany jak Kuba .
gość
10 lat temu
Wojewódzki jest jak nowotwór złośliwy,totalna gnida i m***a społeczna! dla kasy to by własną matke na sybir wysłał ! I jeszcze te przyjacielskie stosunki,m.in. z takimi typami jak Michnik.A przecież rodzina michnika wydawała wyroki śmierci na żołnierzy AK !
gość
10 lat temu
P O L E C A M http:// allegro.pl /listing/user/listing.php?us_id=6530424
gość
10 lat temu
debile
gość
10 lat temu
ale z niego p**********y c**j nic nie ma pojęcia o historii Polski
gość
10 lat temu
Szkoda, że stacje TV nie mają obowiązku szanować ludzi...
gość
10 lat temu
tatulo Jakuba jak jeszcze żył był woźnym w sądzie w Białymstoku. wszyscy którym podawał palta i pelisy mówili, że pan Bogusław był bardzo grzeczny i usłużny
gość
10 lat temu
I bardzo dobrze! Wojewódzki nie powinien już w ogóle występować w mediach!!!!!
...
Następna strona