Piątek 08.11.2013

Ksiądz Bochyński "przeprasza"... "ZA ZŁO WYRZĄDZONE KOŚCIOŁOWI"!

pedofilia kościół katolicki Ireneusz Bochyński ksiądz doktor Ireneusz Bochyński

Ksiądz Bochyński "przeprasza"... "ZA ZŁO WYRZĄDZONE KOŚCIOŁOWI"!

Podobnie jak w przypadku "lapsusów" arcybiskupa Józefa Michalika, również ksiądz doktor Ireneusz Bochyński próbuje wycofać się rakiem ze swoich słów o pedofilii. Przypomnijmy - rektor jednej z katolickich uczelni wyznał, że zna przypadki "10-letnich dzieci wchodzących dorosłym do łóżka". Wynika z tego, że zna jakichś pedofili. Uważa również, że przyczyn molestowania szukać należy w zachowaniu dzieci, które chcą, żeby ich intymność "została zaspokojona". Zobacz: Kolejny ksiądz broni pedofilów: "TO WYBÓR DZIECKA! 10-latki WCHODZĄ DO ŁÓŻKA!"

Wczoraj wieczorem, po wybuchu skandalu, do mediów trafiło krótkie, ale treściwe oświadczenie księdza Bochyńskiego. Przeprasza w nim... Kościół Katolicki. Fakt poniżenia ofiar molestowania seksualnego i zrzucenia na nich winy przemilczał.

Przepraszam za zło wyrządzone Kościołowi moim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Co do wypełnianych funkcji podporządkuję się decyzjom Księdza Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego - napisał ksiądz. Proszę o wybaczenie.

Tymczasem poseł Twojego Ruchu, Armand Ryfiński, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza Bochyńskiego. Jego wypowiedź sugeruje bowiem, iż wiedział o przypadkach pedofilii i nie zgłosił ich organom ścigania. Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie posługę pełni duchowny, poinformowała już o wszczęciu czynności wyjaśniających, czy doszło do złamania prawa.

Z treści artykułu wynika, że ks. Bochyński może posiadać informacje o konkretnych przypadkach kontaktów seksualnych osób dorosłych z osobami poniżej 15. roku życia - potwierdził w rozmowie z TVN24 rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk.

Zobacz też: Biskup Pieronek: "Arcybiskup PEDOFIL POWINIEN BYĆ SZANOWANY!"


Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (587)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 571-587 z 587
Odpowiedz
0 2
zgłoś
gość 10.11.2013 08:08
To tylko pokazuje jak bardzo pedofilia jest wsrod ksiezy powszechna.Karani powinni byc pedofile oraz ci co o nich wiedza a to ukrywaja.Ci wszyscy biskupi cale to nienazarte,pazerne towarzystwo powinno byc ukarane.A panstwo jeszcze dotuje ta chora instytucje jaka jest Kosciol.
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 10.11.2013 10:25
czy oni maja jakichs terapeutów? czy to durnie z urodzenia
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 10.11.2013 10:25
Smutne, że osoby pretendujace do autorytetów moralnych same gniją od środka.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 10.11.2013 10:48
Ja uważam, że większość ludzi po prostu słyszy to co chce słyszeć. Najlepiej wsadzić wszystkich do jednego worka. A najgorsze jest to, że najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy wz Kościołem mają najmniej lub wcale do czynienia i wyciągną to co chcą z kontekstu i udają najmądrzejszych... Niech każdy wsadzi nos w swoje życie, a nie stale komentuje i krytykuje innych.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 10.11.2013 12:31
Ja naprawdę współczuję ludziom, którzy w tak podły sposób sie tu wypowiadają. Niestety świadczy to tylko LOGICZNIE O BRAKU INTELIGENCJI, EMPATII i braku sposobu i pomysłu na swoje życie i przez to zajmujecie sie wszystkim innym. Guzik was obchodzi czy ktoś wierzy w Boga. Nie wam oceniać czy to normalne czy nie! Naprawdę współczuję braku własnego życia!
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 571-587 z 587