Trwa ładowanie...
Przejdź na

Javier Bardem POTĘPIA LUDOBÓJSTWO w Strefie Gazy!

221
Podziel się:

"To okupacyjna wojna i eksterminacja niewinnych ludzi. Te dzieci to nasze dzieci. Nie rozumiem tego barbarzyństwa".

Javier Bardem POTĘPIA LUDOBÓJSTWO w Strefie Gazy!
bEEBvYdN

Drugie dziecko Penelope Cruz i Javiera Bardema skończyło niedawno roczek. Dziewczynka urodziła się tego samego dnia, co brytyjski książę Jerzy. Zobacz: Cruz urodziła córkę! TEGO SAMEGO DNIA co Kate Middleton!

Wychowywanie Luny i 3-letniego Leo musiało być dla rodziców szkołą empatii. Ostatnio oboje, razem z reżyserem Pedrem Almodovarem, podpisali list potępiający ludobójstwo w Strefie Gazy. Javier jest wyjątkowo poruszony wydarzeniami na Bliskim Wschodzie, gdyż opublikował także własny otwarty list w tej sprawie.

bEEBvYdP

W horrorze rozgrywającym się teraz w Gazie NIE ma miejsca na dystansowanie się czy neutralność. To wojna okupacyjna i eksterminacja niewinnych ludzi, zamkniętych na niewielkim terytorium, bez wody, gdzie szpitale, karetki oraz dzieci są celami, uznawanymi za terrorystów - napisał w hiszpańskim magazynie eldiario.es. Trudno to zrozumieć, niemożliwe, by usprawiedliwić.

Barden oskarża także zachodnie państwa, że biernie akceptują mord na taką skalę, i przemysł za wspieranie konfliktu w celu zarabiania na wojnie.

To haniebne, że kraje zachodnie pozwalają na takie ludobójstwo. Nie rozumiem tego barbarzyństwa, nawet bardziej okrutnego i niezrozumiałego biorąc pod uwagę wszystkie tragiczne sytuacje, przez które Żydzi przeszli w przeszłości. Tylko geopolityczne sojusze, obłudne maski biznesu - na przykład sprzedającego broń - tłumaczą żenującą postawę przyjętą przez USA, Unię Europejską i Hiszpanię.

Aktor porównuje też trwające ludobójstwo do Holocaustu:

bEEBvYdV

Tak, jestem oburzony, zawstydzony i zraniony przez całą tę niesprawiedliwość i zabite istoty ludzkie. Te dzieci to nasze dzieci. To przerażające. Mogę tylko mieć nadzieję, że ci, którzy zabijają, odnajdą w swoich sercach współczucie, okażą je i będą wyleczeni z tego morderczego jadu, który karmi jeszcze więcej nienawiści i przemocy. Że ci Izraelczycy i Palestyńczycy, którzy marzą i pokoju i współistnieniu pewnego dnia odnajdą wspólne rozwiązanie.

Ludobójstwo w trakcie II Wojny Światowej też było możliwe dzięki "neutralności" państw oraz pojedynczych ludzi. Łatwiej było udawać brak pewnej wiedzy o Holocauście, niż zająć stanowisko. Dobrze, że gwiazdy wykorzystują swoją sławę by głośno potępiać przemoc i prosić o pokój.

Niektóre dały się jednak zastraszyć.

bEEBvYdW
bEEBvYdX
bEEBvYdY
bEEBvYeq
KOMENTARZE
(221)
gość
7 lat temu
No i dobrze ! Brawo dla gościa.
gość
7 lat temu
normalni ludzie zawsze będą przeciwko takim aktom przemocy
gość
7 lat temu
Lubię go. Dobry aktor. I inteligentny facet.
bEEBvYer
gość
7 lat temu
ja pierdzielę, zobaczyłam czarno-białe zdjęcie i słowo BÓJSTWO i myslalam, ze sie zabił.
gość
7 lat temu
niestety Izarel moze wszytsko bo ma wsparcie USA, gdyby to robil inny kraj (a niedaj bozie mialby rope) USA juz by interweniowala by ...(by sie wzbogacic)
Najnowsze komentarze (221)
fitflop onlin...
6 lat temu
fitflop store fitflop online sale
fitflop onlin...
6 lat temu
fitflops in australia fitflop online
fitflop malay...
6 lat temu
where to buy fitflop in malaysia fitflop malaysia price
gość
7 lat temu
MA RACJE!!!!!
gość
7 lat temu
Ludzie poczytajcie troche o konflikcie Izraela z Hamasem a potem piszcie. Izrael się broni, nie chca konfliktu. Hamas wykorzystuje dzieci i kobiety jako"ludzkie tarcze"!!
gość
7 lat temu
odważny facet, zydzi będą się na nim mścić, mordują Palestyńczyków, są zagrożeniem dla świata , nie powinni isnieć
gość
7 lat temu
pudel osiagnal to co chciasl - zniechecil odwiedzjacych ten artykul blokowaniem komentarzy. dlatego tak niska liczba komentarzy. podlosc
LENA
7 lat temu
nareszcie mądry i odważny głos w tej haniebnej wojnie. przyłączmy się i potępiajmy te ataki,
bEEBvYej
pani
7 lat temu
Javier... ach...
gość
7 lat temu
Co to znaczy :Narod Wybrany ? kiedy wybrany? dla kogo i przez kogo wybrany?
gość
7 lat temu
Wolnosc dla Palestyny!
gość
7 lat temu
wszyscy powinniśmy bardziej aktywnie uczestniczyć w życiu !!! on nam to uzmysłowił !!
gość
7 lat temu
izrael od dawna neka i morduje palestynczykow ma poparcie usa bo tam sa wszedzie zydzi oni rzadza maja kase maja banki i takim wszystko wolno ,ale juz czas na sprawiedliwosc niech sie nie zdziwia jak swiat arabski sie obudzi
gość
7 lat temu
jak USA ma interweniowac jak polowa wielkiej ameryki to ZYDZI, teraz wiem dlaczego zydzi sa tak nie lubiani
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEBvYfc
bEEBvYfd
bEEBvYfe
bEEBvYff
bEEBvYfg
bEEBvYeL