Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pacuła: "Nicole NIGDY NIE WYZDROWIEJE. Organizm zawsze odrzuci nerkę"

201
Podziel się:

Była żona Salety o chorobie ich córki. "Przemek ryzykował życie. Choroba dziecka zbliża".

Pacuła: "Nicole NIGDY NIE WYZDROWIEJE. Organizm zawsze odrzuci nerkę"

Nicole Saleta, córka Przemysława Salety i jego pierwszej żony, Ewy Pacuły, w 2007 roku przeszła zabieg transplantacji nerki, której dawcą został jej ojciec. Operację niemal przypłacił życiem, przez kilka dni przebywał w śpiączce. Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, jednak organ przestał pracować po 5 i pół roku, chociaż mógłby nawet dwa razy dłużej. 20-letnia dzisiaj Nicole wciąż czeka na nowy przeszczep i poddawana jest dializom. Zobacz: Córka Salety nadal czeka na przeszczep!

Teraz Pacuła udzieliła wywiadu Gali, opowiadając o życiu chorej córki i kontrowersjach wokół ponownego przeszczepu. Już kilka miesięcy temu tłumaczyła, że Nicole nigdy nie odstawiła leków zapobiegających odrzuceniu nerki, a mimo to wszyscy liczyli się z faktem, że organ odmówi posłuszeństwa znacznie szybciej.

Choroba dziecka zbliża. Tym bardziej kiedy dzieją się tak przerażające sytuacje jak wtedy, gdy zdrowy mężczyzna kładzie się na stół operacyjny, żeby oddać dziecku nerkę, i o mało nie umiera. Przemek dla córki ryzykował życie. Przez kilka dni próbowano go wybudzić, a on nie podejmował czynności życiowych. To była naprawdę dramatyczna sytuacja - wspomina. Przyzwyczailiśmy się do tej sytuacji, żyjemy z chorobą Nicole już tyle lat... Nika nigdy nie wyzdrowieje. Jej organizm zawsze, wcześniej czy później, nerkę odrzuci. Takie jest życie mojego dziecka.

Pacuła dodaje, że cierpienia Nicole sprawiły, że szybko dojrzała:

Jest bardzo dojrzała. Ma spokojny charakter, nigdy nie zadaje pytań: "Dlaczego ja? Dlaczego mnie to spotkało?". Nie skarży się, że coś ją boli. Studiuje japonistykę. Dodatkowo uczy się też teraz chińskiego.

_

_

KOMENTARZE
(201)
gość
7 lat temu
Ojciec to wyjątkowa osoba w życiu każdej córki. Trzeba go doceniać, bo gdy go zabraknie zostaje pustka nie do zapełnienia.
zane
7 lat temu
Zdrowia życzę:)
Jula
7 lat temu
Najgorsze co moze być, to moment gdy chcemy pomoc swojemu dziecku a nie mozemy.... :( powodzenia Nicol!
gość
7 lat temu
zal mi dziewczyny ,calej rodziny zreszta, to przykre.ale takie jest zycie.nie znasz dnia ani godziny.
gość
7 lat temu
Życzę Ci dużo zdrowia, Nika! Rozwijaj swoją pasję, ucz się języków, bo jesteś bardzo dzielna i zasługujesz na wspaniałe życie :)
Najnowsze komentarze (201)
gość
6 lat temu
to ze ta nerka tak krotko pracowala to wina dziewczyny niestety.Nie zastosowalą sie do zalecen lekarzy ,ba ...nawet przez jakis okres nie brala lekow niezbednych po przeszczepie .
gość
7 lat temu
podobna do tatusia, ale brzydkie dzieci ma ta Pacuła
gość
7 lat temu
Dla rodziców to straszne wiedząc że nie sa w stanie pomóc swojemu dziecku:(
Gość
7 lat temu
Matka sliczna ojciec tez miczego sobie a ta brzydka jak noc
Gość
7 lat temu
współczuję
Anna
7 lat temu
Jak możecie pisać, że jest okrąglutka w sytuacji, kiedy przyjmowała leki, żeby utrzymać nerkę. Od tych lekarstw ZAWSZE się tyje, ignorancji.
Gość
7 lat temu
Co ty stara gadasz pierdoły..Trzeba dbać o przeszczep i brać leki.. Sama jestem po dwóch nie udanych przeszczepach nerek.. W tej chwili jestem po trzecim juz 3 lata i moja mama nigdy mi nie powiedziała ze nigdy nie wyzdrowieje..Wsparcie psychiczne tez jest bardzo ważne..
gość
7 lat temu
A dlaczego matka nie odda córce swojej nerki?
gość
7 lat temu
przecież jakiś czas temu pisaliście, że nie przyjmuje leków.
gość
7 lat temu
Zdrowia
gość
7 lat temu
Taka prawda nie znamy dnia ani godziny .Zdrówka życzę
gość
7 lat temu
Fajna dziewczyna życzę dużo zdrowia.
gość
7 lat temu
Powodzenia źyczę a może zdaży się cud...
gość
7 lat temu
śliczna dziewczyna bardzo mi jej szkoda bo każdego dnia musi walczyć o swoje życie no i do tego te przeszczepy to dla niej coś strasznego na prawdę przyjmowanie leków a pózniej sam przeszczep mama i rodzina muszą to bardzo przeżywać albo się przeszczep przyjmie albo nie to tak jak by narodziła się na nowo ZDRÓWKA CI ŻYCZĘ i przyjętego przeszczepu abyś juz nie musiała przez to nigdy więcej przechodzić
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie