Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wielkie media" nadal milczą, Pudelek prosi o komentarz TVN

418
Podziel się

Jacek Żakowski zaapelował do dziennikarzy o przerwanie milczenia i odniesienie się do zarzutów o molestowanie kobiet przez "znanego dziennikarza". Co możemy z tym zrobić? Zacznijmy od tego.

"Wielkie media" nadal milczą, Pudelek prosi o komentarz TVN
bDeLwgbV

Dawno nie byliśmy świadkami tak znaczącego i solidarnego milczenia znanych polskich dziennikarzy. Bardzo dosadnie wypowiedział się o nim wczoraj Jacek Żakowski, dziwiąc się, że "wielkie media" udają, że nie wiedzą o skandalu, o którym prywatnie mówią wszyscy. Mimo że nie napisał chyba wszystkiego, o czym wie, jest jedynym, którego zainteresował temat opisanego przez Wprost molestowania "znanej dziennikarki" i podobno wielu innych kobiet przez "znanego dziennikarza". Tymczasem w mediach sprawy nadal jakby nie było.

Zwykle ofiary nie chcą mówić, a sprawcy tym bardziej. Ale na świecie korporacje umieją sobie z tym radzić. A ci, o których mowa, doskonale to wiedzą - pisze Żakowski. Oskarżana firma stoi przed prostym wyborem. Może, nic nie robiąc, trwać z piętnem "domu złego", które (sprawiedliwie lub nie) będzie się za nią, jak za Kościołem, ciągnęło, aż kiedyś wybuchnie rujnującymi pozwami, bo bezczynność uczyni korporację współwinną. Albo może poprosić zewnętrzne autorytety, by zbadały plotki i oczyściły ją z zarzutów lub z winnych.

Rzeczywiście, tolerowanie takiej sytuacji i wzruszenie ramionami przez wszystkich wpływowych dziennikarzy ośmiesza polskie media. Ośmiesza też wszystkie "telewizyjne elity" z Balu Dziennikarzy, nazwanego przez Was "balem próżności". Jak ci sami dziennikarze mogą walczyć poważnie np. z mobbingiem w polskich firmach, skoro nie walczą nawet z mobbingiem w telewizji, w imieniu swojej molestowanej i skrzywdzonej koleżanki?

bDeLwgbX

Przypomnijmy, jak wspomina ona pracę w wielkiej stacji telewizyjnej:

Moje kłopoty z nim zaczęły się od tego, jak powiedziałam mu "nie". Któregoś dnia podszedł do mnie z tekstem: "Widzę, że nie masz majtek pod dżinsami. Jedziemy do mnie?". Rzucił też, niby w żartach: "Oprzesz się, suko, o ścianę, a ja wejdę od tyłu". Byłam tak zawstydzona, że mnie sparaliżowało. Zrozumiałam, że nagłośnienie sprawy zostanie odebrane jako nielojalność wobec firmy. Wiem, że na początku trochę się całej sprawy bali. (...)

Jeszcze przez jakiś czas tam pracowałam, ale było mi coraz trudniej. Najgorsza jest bezradność. Koszmarna bezradność. Mój oprawca robi karierę. Przeprowadza wywiady z najważniejszymi osobami w Polsce, ciągle kieruje dużym zespołem telewizyjnym. Ja odeszłam ze stacji. Chcę zapomnieć o sprawie. (...) Wiem, że inne dziennikarki miały z nim podobne przejścia.

Ilu znacie dziennikarzy, którzy mogą pasować do tego opisu? Co gorsza, nikt nie twierdzi, że historia jest zmyślona. Sugerowała to nawet Gazeta Wyborcza dowcipnym rysunkowym komentarzem Marka Raczkowskiego. Nikomu nie zadano jednak żadnego niewygodnego pytania. Dlaczego?

bDeLwgcd

Skoro "Wielkie media" milczą, to my będziemy pytać. Zapytaliśmy więc o tę bulwersującą sprawę rzeczników prasowych TVN, TVP i Polsatu. Może przynajmniej uda się kogoś wykluczyć. Poniżej nasze pytanie i krótka odpowiedź rzecznika TVN (apelujemy do wszystkich dziennikarzy: zadawajcie pytania. Nie bójcie się):

- Pan Jacek Żakowski odniósł się w felietonie w "Gazecie Wyborczej" do artykułu "Wprost", apelując o wyjaśnienie powtarzających się oskarżeń o molestowanie i mobbing w jednej z polskich stacji telewizyjnych. Trudno się spierać z jego argumentami - dziennikarz przypomina, że bezczynność w świetle tak poważnych oskarżeń "czyni korporację współwinną", pisze nawet o "piętnie domu złego". To tak mocne słowa, że trudno sobie wyobrazić, żeby pozostały bez echa. W sieci pojawia się w tym samym czasie mnóstwo niepokojących komentarzy dotyczących Pana ..., wiążących go z tą aferą. Czy możemy prosić o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie artykułu Jacka Żakowskiego? Ponieważ jego słowa i artykuł "Wprost", do którego się odnosi, mogą dotyczyć właściwie tylko dwóch, góra trzech podmiotów na rynku, zwracamy się z prośbą o komentarz.

- Dzień Dobry, Nie odnosimy się do insynuacji. Pozdrawiam

Oto odpowiedź rzecznika TVP: Choć apel Jacka Żakowskiego wydaje się słuszny, TVP nie komentuje kwestii, której jej nie dotyczą.

bDeLwgce

Komentarz rzecznika Polsatu: Nie jesteśmy adresatem apelu i nie będziemy komentować artykułu "Wprost".

bDeLwgcy
KOMENTARZE
(418)
gość
6 lat temu
skoro ludzie wskazują durczoka to nie przypadek. musza wiedzieć więcej
gość
6 lat temu
wielu/wiele odetchnie z ulgą jak pana od uj..banego stołu wyrzuca z tvnu. ten gośc ma zryty beret pod wieloma względami
gość
6 lat temu
ciesze się że "Pudelek" ciagnei temat.. Nawet jeśli niewiele więcej pojawia się w artykułach coraz więcej ludzie piszą w komentarzach.. a jak jeszcze pudel zarobi na takim skur..synie to tym lepiej. Pewnie zastanawia się od kilku dni nad wysokością przelewu za milczenie
bDeLwgcz
gość
6 lat temu
[cytat komentarz="" autor="byznesmen Poznań"]Samiec wykorzystujący swoją pozycję zawodową do seksu to jedna strona medalu, a głupie sucze robiące kariery otworami ciała to druga. Czasem coś nie pójdzie tak jak się chciało i nagle mamy święte-molestowane-gwałcone-zmuszane.[/cytat]Właśnie tak wygląda myślenie samca, który ma gdzieś godność kobiety molestowanej !!!
Mickiewicz cd...
6 lat temu
Udupczony stol dupczoka to krolestwo tego zboka. Dupczok dupczy, obmacuje, szybki awans obiecuje. A ze nie jedna sie godzi, podniecony zawsze chodzi. Tu poklepie, tam uszczypnie, jedna da mu, druga lyknie. A ja jedno mam pytanie: Dupczok dupczy tylko panie? Czy czasami mu sie zdaza tez w******yc dziennikarza? Nie wiem jak WY ale ja mam wrazenie, ze straszny syf jest w tym tvn_nie.
Najnowsze komentarze (418)
gość
5 lata temu
Solidarne milczenie to było na temat referendum ,a teraz w sprawie demonstracji przeciwko uchodżcom
gość
5 lata temu
A ja na pana Mellera redaktora Playboya ktory tak bronil durczoka ze to pomowienia a teraz go juz nie slysze wiedzial i go kryl dran jeden !!! Marcin ty draniu !
gość
6 lat temu
A może to Kret
gość
6 lat temu
Czemu nie powie kto to ,do gazety potrafiła lecieć i dać wywiwd ,przecież już tam nie pracuje powinna wskazać palcem a nie zabawa w kotka i myszkę od tego jest prokurator i sąd a nie hieny dziennikarskie .
gość
6 lat temu
to się nadaje do telewizji
gość
6 lat temu
to jest PO wlaśnie
gość
6 lat temu
beata tadla
gość
6 lat temu
chodzi o beatę tadlę
bDeLwgcr
brawo pudelku
6 lat temu
Brawo pudelku za odwage, jak widać, wszyscy udają ze tematu nie ma, ze strachu tez innym molestujacym zbokom natrzęsły sie portki
gość
6 lat temu
Czyli wszyscy wiedza,ale nikt nie powie...Brawo-cóz za solidarnosc...w tym panstwie nigdy nie bedzie dobrze i normalnie !!!
gość
6 lat temu
Korwinowska milczy . Wellamn ucichła,nawet Szulim nie pyta nie wspomina
ds
6 lat temu
Brawo pudelek - choć jesteś mały - to masz duże jaja.
marek
6 lat temu
To ten od up**********o stołu ? Tam dało się odczuć mobbing oraz chamstwo i znieważanie pracowników , takich hamów to na zbity ryj z pracy powinno się wywalać.PO EMISII NA YUTABE Z METY ZWOLNIENIE Z ROBOTY
gość
6 lat temu
LIS
...
Następna strona
bDeLwgcT