Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tomasz Lis POZYWA profesora Śpiewaka: "KŁAMIE! Nie jestem ANTYSEMITĄ!"

293
Podziel się:

Paweł Śpiewak twierdzi, że dziennikarz "z politycznym wykalkulowaniem" użył w swoim artykule "ohydnych antysemickich klisz". "To zachowanie jest niegodne!"

Tomasz Lis POZYWA profesora Śpiewaka: "KŁAMIE! Nie jestem ANTYSEMITĄ!"

Od kilku tygodni trwa w Polsce dyskusja nad słowami Jamesa Comeya, szefa FBI, który w swoim przemówieniu podczas obchodów Dnia Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie określił Polaków jako "wspólników Niemiec", którzy byli przekonani, że "robią coś słusznego". Zamiast przeprosić, stwierdził jedynie, że żałuje, że w swojej mowie zawarł nazwy jakichkolwiek państw. Jego zdaniem nie doszło do żadnego nadużycia ani nadinterpretacji. Podobną opinię wyraził Tomasz Lis, który w Newsweeku napisał, że burza po słowach Comeya to efekt "polskich kompleksów" komentatorów i "nabzdyczenia".

Najnowsze wydanie Newsweeka poświęcono więc w części relacjom polsko-żydowskim. Można w nim także przeczytać nieco więcej o rodzinie Andrzeja Dudy, kandydata na prezydenta z ramienia PiS. Jak poinformował Newsweek, teść Dudy, Julian Kornhauser, miał żydowskie korzenie.

Publikacja Newsweeka wywołała spore kontrowersje, które w największym stopniu skupiły się właśnie na Tomaszu Lisie. Dziennikarz został oskarżony o antysemityzm i używanie takich samych metod jak skrajna prawica, z którą walczy. Swoje zdanie wyraził między innymi profesor Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Uważam, że Tomasz Lis jest antysemitą. Ten tekst był świadomym i politycznie wykalkulowanym użyciem antysemickich klisz. Takie zachowanie jest niegodne - skomentował w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Niech sobie [Tomasz Lis] mówi, co chce. Fakty są takie, że z premedytacją użył najbardziej ohydnej kliszy antysemickiej. Takich rzeczy się nie robi, zwłaszcza w Polsce. To jest poniżej poziomu. (...)

Słowa Pawła Śpiewaka oburzyły z Tomasza Lisa, który natychmiast zadecydował, że... pozwie profesora za naruszenie dóbr osobistych.

Oświadczam, że pan Śpiewak kłamie. Przypisując mi antysemityzm w oparciu o własne oczywiste insynuacje, pan Śpiewak postępuje niegodnie, dokonuje wielkiego nadużycia, a przede wszystkim narusza moje dobra osobiste, co jest szczególnie bolesne, biorąc pod uwagę, że od prawie ćwierć wieku w niezliczonych tekstach i telewizyjnych programach z antysemityzmem we wszelkich jego formach z determinacją walczę - zapewnił dziennikarz.

Tomasz Lis domaga się od Pawła Śpiewaka publicznych przeprosin.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(293)
gość
9 lat temu
może po prostu LiS wytyka pewnym ludziom, że zydowskie korzenie przeszkadzają u innych a u swoich nie ?
Gość
9 lat temu
W dzisiejszych czasach aż strach cokolwiek powiedziec
gość
9 lat temu
pan spiewak to zyd... oni nie przepraszaja... nie moge w to uwierzyc! we wlasnym kraju skladajacym sie z polskich (niezydowskich) obywateli nie mozna wyrazic swojej wlasnej opinii i swiatopogladu bo niepolacy beda protestowac... po co takich do sadu?... poprostu uprzejmie poprosic o opuszczenie...
gość
9 lat temu
LISIA RODZINKA JEST TAK ZNIENAWIDZONA PRZEZ POLAKOW - ALE DALEJ SIE Z NIMI KLOCA..
gość
9 lat temu
właśnie chciałabym żeby Polacy wreszcie się obudzili i przegnali z naszego kraju całe zydostwo.Może wreszcie nastąpiłaby normalność i nie musielibyśmy emigrować za chlebem.
Najnowsze komentarze (293)
gość
9 lat temu
szef fbi po amerykanskiej szkole jest a tam durnota i ciemnota
gość
9 lat temu
A ja mam w d***e, czy ktoś mówi o mnie antysemita ,rasista katolik, k****h,ładny, brzydki , duży,........ !!!!! To ich problem,! Nie podoba się w Polsce ,nie smakuje polski chleb ..... droga wolna !!!!!
gość
9 lat temu
Nosił wilk razy kilka ,ponieśli i wilka! Swój swego warty. Od tych żydów już rzygać się chce. Jakby nikogo innego na tym świecie nie było? Radio ,telewizja ,gazety ,internet itd .. A lis niech martwi się o swoje kompleksy,
gość
9 lat temu
Nosił wilk razy kilka ,ponieśli i wilka! Swój swego warty. Od tych żydów już rzygać się chce. Jakby nikogo innego na tym świecie nie było? Radio ,telewizja ,gazety ,internet itd .. A lis niech martwi się o swoje kompleksy,
gość
9 lat temu
Lis jest zakłamany.
mada
9 lat temu
Co, lisie sprobowales wlasnego lekarstwa cha cha cha cha cha jestes nabzdyczony i zakompleksiony cha cha cha kompleksy az wyja cha chaciebie maja przepraszac za pomowienia ale Polakow juz nie...w*n do nory!!!
gość
9 lat temu
uderz w stol a naozyce sie odezwa
gość
9 lat temu
A ja jestem no i co z tego!!!??? Mnie jako Polaka też może ktoś nie lubić i być wobec mnie antypolski!!! Na tym polega własne zdanie i wolny wybór...jednakże mimo iż obrzydzają mnei żydzi to nie popieram holokaustu ani brutalnego poniżania tej rasy.
gość
9 lat temu
Według mnie chciał w ten sposób zdyskredytować Dudę.
gość
9 lat temu
Ż*d też człowiek ....Palestyńczyk też ....antysemitką nie jestem , jestem natomiast anty-biedoleniu -żdowskiemu ...w momencie gdy sami robią komuś to co im faszyści robili....
gość
9 lat temu
lisienko się zdenerwował?
gość
9 lat temu
Ludzi trzeba traktowacjak barany. A najgorsze to powiedzieć im prawdę. Kto to powiedział? Poszukajcie sobie wypowiedzi lisa na Uniwesytecie Warszawskim w debacie o mediach.
gość
9 lat temu
Nosił wilk razy kilka poniesie i Lisa. Kornhauser to wredny antypolak oskarzajacy Polakow że za malo sie poswięcali dla ratowania z***w bo oni nie muszą bo im religia zabrania litowania sie nad gojami. Napisal p***y wiersz i dzialał zgodnie z zaleceniami Bormana wobec Polakow i polskosci To tyle o ojcu żony kandydata Dudy na prezydenta Polski z ramienia PiS ja na niego nie zagosuję ale na Kukiza .Lepszy muzyk w skórze jak zyd w garniturze.
gość
9 lat temu
Ja jak patrzę na Śpiewaka pierwszego to tez jestem. A lis zapomina że antysemita sie stajesz nie gdy ty nie lubisz pejsatego ale gdy to on ciebie nie lubi a w Polska stala sie polin [ to jak pole biwakowe dla np taboru Cyganów .Zająć wykorzystac maksymalnie i jechać dalej. Może Lis wspomniał o kibucu oddanym z darmo przez "carycę" studentom z izraela studiujacych na koszt g***w slowianskich w Warszawie z osiedla odremontowanych przez mieszkańców fińskich domków ktorych wyrzucono a zarzadz nim wypuszczony z wiezienia przed czasem aferzysta o nazwisku Śpiewak ktory ukradl pieniadze fundacji założonej w intencji pmocy dzieciom .Facet baaaardzo lubi dzieci.
...
Następna strona