Trwa ładowanie...
Przejdź na

Celińska o alkoholizmie: "BYŁAM MENELKĄ. Chlałam non stop. Zaniedbałam dzieci"

229
Podziel się

"Dopiero kiedy się oddałam Bogu i zaufałam Chrystusowi, przyszła do mnie łaska z góry".

Celińska o alkoholizmie: "BYŁAM MENELKĄ. Chlałam non stop. Zaniedbałam dzieci"
bCysvydh

Stanisława Celińska przez wiele lat zmagała się z choroba alkoholową. Aktorka od prawie 30 lat jest trzeźwa i ma odwagę mówić o swojej trudnej przeszłości. Ostatnio wraz z Muńkiem Staszczykiem nagrała o tym piosenkę Wielka słota.

Bo picie wódy to nie jest dobra rzecz, ja sama dziś to wiem, ty też to w końcu wiesz. Syneczku, mój drogi, przepraszam, nie mogłam inaczej, bo picie wódy to nie jest dobra rzecz... - śpiewa aktorka.

Jej nałóg położył się cieniem na relacjach z synem, który jest już dorosły i mieszka w Dublinie. Utrzymują kontakt, Celińska ostatnio go odwiedziła, ale zdaje sobie sprawę z tego, że zafundowała mu bardzo ciężkie dzieciństwo.

bCysvydj

Byłam menelką. Potwornie się brzydzę. Trochę to picie trwało. Chlałam. Zaniedbałam dzieci. Spóźniałam się na plany filmowe. Bywało że non stop. W ciągu. I pewnego razu mówię sobie: przestaję pić. Udaje się jeden, dwa dni. I nagle wchodzę do knajpy i mówię: "Nalej mi pięćdziesiątkę". Taka byłam "silna" i "mądra" - wyznała w jednym z wywiadów. No, i kto ma mi pomóc? Staję przed lustrem, patrzę na tę napuchniętą gębę i mówię: "Nie mam siły. Nie daję rady". Dziś, jak o tym myślę, to mówię do siebie: "Jak ja mogłam zrobić to własnym dzieciom!?". Jestem ciągle winna i mam wyrzuty sumienia.

Alkohol rzuciła w 1988 roku. Jak zapewnia, obyło się bez odwyku.

To była kwestia cudu i wiary – wyjaśnia po latach. Nie mogłam sobie z tym poradzić. Dopiero kiedy się oddałam Bogu i zaufałam Chrystusowi, gdy wyznałam Jezu, ufam Tobie jak siostra Faustyna, dopiero wtedy przyszła do mnie łaska z góry. Przestałam pić i wzięłam się w garść. Zaczęłam nowe życie.

Celińska na początku lat 70-tych:

bCysvydp

1984 rok:

bCysvydq

Premiera Pieniądze to nie wszystko, 2001 rok:

_

bCysvydr

_

bCysvydK
KOMENTARZE
(229)
gość
5 lata temu
Gratuluję wytrwałości. Pozdrawiam.
Gość
5 lata temu
Uratowałam wróbelka
gość
5 lata temu
Jeżeli wiara jej pomogła, to nikomu nic do tego. Gratuluję Pani Stanisławo
bCysvydL
asus
5 lata temu
I bardzo bobrze że o tym mówi. Przykład i przestroga dla innych. Pozdrawiam.
Gość
5 lata temu
brawo! Dobrze, że sobie z tym poradziła i ma świadomość popełnionego błędu.
Najnowsze komentarze (229)
Gość
2 lata temu
Mimo wieku i tuszy, nadal ma w sobie coś pięknego, a te jej piosenki, to mistrzostwo świata. Nie wspomnę już o aktorstwie.
hanmango
2 lata temu
ja oddałem duszę diabłu i on odzwyczaił mnie od chlanie teraz aby patelnię chlipię
Gość
3 lata temu
To prawda, Koronka do Miłosierdzia Bożego ( Jezu Ufam Tobie) to cudowna modlitwa. Mój synek urodził się z wadą serca, odmawiałam tę modlitwę w intencji polepszenia stanu zdrowia synka,modliłam się również do Archanioła Rafaela o uzdrowienie mojego dziecka. Na trzeciej wizycie u kardiologia lekarz stwierdził,że wady nie ma,sam nie dowierzał. Moje dziecko zostało cudownie uzdrowione.Polecam tę koronkę każdemu potrzebującemu pomocy, to naprawdę modlitwa działająca cuda.
Marianna
4 lata temu
Kiedy dochodzimy do ściany i znikąd nie widać ratunku,rozpaczliwie czepiamy się kołaczących w głowie słów Boga zawartych w Biblii:,,Wzywaj mnie w dniach utrapienia twego,a ja cię wybawię i będziesz wychwalał imię moje".I tak jest rzeczywiście. Wspaniale,że mamy kogoś takiego,jak pani Stanisława Celińska-piękny,prawdziwy człowiek i wybitna aktorka.Niskie ukłony dla Pani.
Gość
4 lata temu
Łatwo jest wpaść w nałóg, a wyjść z tego bardzo trudno. Nie każdemu się udało, a jak alkohol potrafi zniszczyć człowieka i jego rodzinę, wiedzą tylko ci co sami to przeszli.
gość
5 lata temu
Bardzo dobra aktorka super ze odbila sie od dna Swoja droga ciekawe jaki powod tego picia byl jesli wazny osobisty jakas trauma to do wybaczenia jesli widzi mi sie to niech Bogu dziekuje ze Jej pomogl
gość
5 lata temu
Wiara i ufanie Bogu oraz modlitwa to dla współczesnego świata wartości do wykpienia ,ale to właśnie one pomagają wyjść z beznadziejnych sytuacji .
gość
5 lata temu
Cenie Ją że się podniosła z tego koszmaru.wybitną aktorka
bCysvydD
gość
5 lata temu
Duże dawki witaminy C przez 3 tygodnie , około 2000 mg dziennie (najlepiej sok z róży) , oczyści się krew , wątroba i już nie ciągnie do alkoholu . Potem jeszcze zmienić myślenie , że to co robi nam wóda jest złe , że powoduje depresje i można żyć na nowo
gość
5 lata temu
Też byłem menelem
gość
5 lata temu
Pani Stanisławo, gratuluję wytrwałości i odwagi! Życzę mnóstwa fanów Pani talentu aktorskiego i wokalnego oraz wytrwania bez alkoholu.Pozdrawiam bardzo serdecznie.
gość
5 lata temu
Swietna aktorka,szkoda ze tak mało wykorzystywana.
gość
5 lata temu
Już nie piszcie o niej i jej kłopotach z alkoholizmem bo chyba ze sto razy o tym pisano. Nudzi to.
gość
5 lata temu
Witajcie, Podzielcie się swoimi efektywnymi sposobami na szybką i przyjemną naukę języka francuskiego:) Miałem problemy z studiowaniem języka francuskiego, zawsze brakowało praktyki. I pewnego razu znalazłam centrum Preply. Ogromny wybór, możliwość korepetycji z języka francuskiego online z nośnikami mowy "native speaker". Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają różne rabaty, można otrzymać lekcje nawet za darmo! Również ogromny i najszerszy wybór korepetycji dla dzieci, dorosłych i biznesowy firm. Indywidualne podejście. Wykwalifikowani wykładowcy w Gdańsku! nauka przez Skype jest bardzo efektywna i intensywna! Rezultat nie zmusi czekać! Polecam bardzo !
...
Następna strona
bCysvyef