Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kulczyk zmarł przez błąd lekarzy?

375
Podziel się:

Austriacka gazeta "Heute" twierdzi, że podczas operacji doszło do uszkodzenia tętnicy udowej.

Kulczyk zmarł przez błąd lekarzy?

Rodzina i znajomi Jana Kulczyka nadal są w szoku po jego niespodziewanej śmierci. Miliarder zmarł w wyniku komplikacji po operacji prostaty w uchodzącej za najlepszą w Europie klinice w Wiedniu. Taka jest oficjalna przyczyna jego śmierci. Jednak austriacki dziennik Heute twierdzi, że było trochę inaczej. Do kliniki Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien miliarder zgłosił się nie na operację prostaty lecz węzłów chłonnych.

Problem z prostatą rozwiązał ponoć rok wcześniej, korzystając z innowacyjnej metody niszczenia komórek rakowych przy użyciu nanonoża. Polega ona na bombardowaniu komórek nowotworowych silnym ładunkiem elektrycznym o mocy do 3 tysięcy woltów. Kulczyk musiał jechać na zabieg za ocean, bo w Austrii jest on zakazany.

Po zabiegu miliarder wrócił jednak do zaufanego lekarza, prof. Shahrokha Shariata z wiedeńskiej kliniki na zabieg limfadenektomii, czyli usunięcia węzłów chłonnych.

Chciał mieć pewność, że wszystkie komórki rakowe zostały usunięte - ujawnia w Fakcie osoba z otoczenia miliardera. Kulczyk stawił się w szpitalu 21 lipca, operacja odbyła się dzień później.

Zabieg polega na wycięciu ok. 20 węzłów chłonnych w okolic biodra i uda. Jak twierdzi dziennik Heute, który dotarł do dokumentacji medycznej Kulczyka, podczas operacji doszło do komplikacji.

Miała trwać półtorej godziny, ale przeciągnęła się do sześciu. Według Heute doszło wtedy do uszkodzenia tętnicy udowej Kulczyka. Biznesmen musiał spędzić sześć dni na sali pooperacyjnej. Zmarł 29 lipca.

Austriacka gazeta uzyskała także komentarz lekarza prowadzącego, prof. Shariata.

Przyczyna jego śmierci nie ma nic wspólnego z operacją - zapewnia lekarz. Poszło dobrze i skutecznie, pacjent był zadowolony. To smutne, że próbuje się fałszywymi pogłoskami zdyskredytować mój zespół, bez szacunku dla cierpień rodziny.

_

_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(375)
gość
7 lat temu
Szkoda człowieka... chociaż że osobiście go nie znałem! Mój brat niestety też umiera...mimo 33 lat :(. Cóż... rak to przeklęta choroba... a najgorsza jest ta bezsilność kiedy człowiek chce pomóc ale niestety nie może...:(
gostek
7 lat temu
Ten się nie myli co nic nie robi .
Gość
7 lat temu
Dajcie już spokoj. Nie ma możliwości nie zauważyć krwotoku tętniczego!
Goscaudia
7 lat temu
Szanujcie i dajcie człowiekowi spokój
Gość
7 lat temu
Milion teorii spiskowych. Niech spoczywa w spokoju
Najnowsze komentarze (375)
gość
7 lat temu
czy on rzeczywiście umarł, czy nawiał?
gość
7 lat temu
Już nawet nie wie że był bogaty..
gość
7 lat temu
Myślę o śp Janie Kulczyku,nie jak o bogaczu,ale jak o męzczyznie.Był bardzo przystojny,piekne oczy,opanowanie. emanował od niego taki spokuj.Podobał bymi się nawet bezgrosza przy duszy.
gość
7 lat temu
Jestem chora na raka, juz 2 lata, i liczę się ze wszystkim, ze mogę umrzeć w wyniku i samej choroby i komplikacji.... Żyje się w takim stanie jak na bombie
gość
7 lat temu
Tak to jest jak się szuka "obcych bogów" jakby już w Polsce nie było dobrych lekarzy.
Kiz_Ku
7 lat temu
Mniej o jednego wroga Polski.
gość
7 lat temu
Bogaty stary dziad, a obnasza taki drapiacy wstretny zarost, jak kloszard. Jak dziad dosłownie. Oblesnie. Na żyletki zabrakło?
gość
7 lat temu
przecież on żyje, ukrywa się bo miał przekrety
Lex
7 lat temu
Storożynski - 'zmarł' w szpitalu [ najlepszym ] w NYC [ powikłania] Petelicki - 'samobójstwo" Kulczyk - "powikłania" w najlepszej klinice na świecie... Wszyscy trzej brali udział w prywatyzacji TPS-y. Paru innych co maja kupe forsy i brudne łapy wciąż D Z I A L A [ o tym wyżej]. Spieszą sie bo idzie zmiana - 25-ego października.. kto jeszcze "popełni" samobója lub zemrze 'po powikłaniach"...?
gość
7 lat temu
Ciekawe kto go wykonczyl? Ja stawiam na Ruskich
gość
7 lat temu
No to ten szpital ładnie zabuli teraz dla rodzinki odszkodowanie. Mysle,ze powiekszy sięmajatek o drugie tyle conajmniej rodzinki.
gość
7 lat temu
dominika Kulczyk chyba za mocno nie cierpiała z tego powodu jak widać na zdjęciach
gość
7 lat temu
no , diabli zabrali co ich
gość
7 lat temu
ten z******j żerował na Polsce i Polakach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie