Trwa ładowanie...
Przejdź na

Don Vasyl o Górniak: "Zawsze miała żal do ojca"

154
Podziel się:

"Jednak gdyby nie on, nie byłoby jej na świecie. Bardzo za nią tęsknił".

Don Vasyl o Górniak: "Zawsze miała żal do ojca"

Edyta Górniak nie wypiera się swoich romskich korzeni. W jednym z wywiadów stwierdziła, że gdyby nie była pół Cyganką, nie umiałaby tak śpiewać. Jednak jej relacje z rodziną ze strony ojca zawsze były trudne. Nigdy nie wybaczyła tacie, że porzucił ją i matkę gdy Edyta miała zaledwie 6 lat. Jan Górniak 9 lat temu zmarł na nowotwór. Edyta z jednej strony żałuje, że nie zdążyła się z nim pożegnać, z drugiej jednak nie mogła mu zapomnieć tego, co zrobił.

O ich trudnych relacjach mówi w dzisiejszym Fakcie przyjaciel ojca Edyty, romski artysta Don Vasyl.

Tatę Edyty znałem od lat. Graliśmy często razem w moim zespole. On grał pięknie na gitarze... Później słuch o nim zaginął, ale Edyta chciała z nim odnowić kontakt. Pomagałem jej go odnaleźć przed ślubem, ale niestety się nie udało - wspomina w tabloidzie. Ona miała zawsze żal do ojca. Jednak gdyby nie on, to jej by nie było na świecie i nie miałaby takiego talentu. Zapytano ją kiedyś czy to prawda, że jest pół Cyganką, na co ona pięknie powiedziała: "Do cholery, przecież gdybym nie była to skąd bym miała taki talent?". Jej tata bardzo za nią tęsknił. Mimo że nie mieli kontaktu, on zawsze się ciepło o niej wypowiadał. Oglądał jej wystąpienia i był z niej dumny. Pamiętam, jak ją podziwiał i mówił, że widzi w niej siebie. Mi też ona przypomina Jana.

Niestety, pojednanie córki z Janem Górniakiem utrudniał jego pociąg do alkoholu i pijackie awantury, jakie miał zwyczaj urządzać.

Miał trochę żal do niej po tym, jak wystąpiłem z nią w Opolu - wspomina Don Vasyl. Mówił: "No patrz bracie, o mnie ani jednego słowa nie wspomniała. Wiesz, jak mi przykro?". Powiedziałem mu: "Ma swoje powody, bo miałeś swoje za skórą i ona widziała niejedno, jak byłeś pijany i robiłeś awantury". Niestety Jan lubił sobie wypić i to go zgubiło, odciągnęło od rodziny. Ona opowiadała nam o tym, jak źle wspomina sceny z dzieciństwa. Na samo wspomnienie bardzo płakała. Gdyby Edyta się do mnie zwróciła, to oczywiście zawsze jej pomogę, bo jestem całym sercem z nią.

Niestety, syn Edyty też będzie wychowywał się bez ojca.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(154)
fanyyy
7 lat temu
Dobrze, że mimo tylu upokorzeń i ciężkiego dzieciństwa pani Edyta wzniosła się na szczyt i może zapewnić swojemu dziecku takie dzieciństwo o jakim mogła tylko pomarzyć.
Gość
7 lat temu
Dlatego Edyta jest taka wspaniała matka , bo wie jak to jest wychowac się bez ojca :-)
gość
7 lat temu
A gdzie był gdy go potrzebowała ,,,bawił sie i miał to wszystko gdzieś ,
KOBIETA
7 lat temu
"Gdyby nie on nie byłoby jej na świecie... "Co za kretyńskie podejście. Dziecka nie wystarczy spłodzić, bo to potrafi byle kundel spod płotu. Od kiedy jeden plemnik jest taki ważny? Wszystkich koniobijców powinno się w takim razie karać więzieniem za marnowanie s****y. Edyta nie zawdzięcza ojcu niczego poza cierpieniem i biedą, a fakt, że przypomniał sobie że jest jej ojcem gdy stała się sławna i bogata zasługuje na środkowy palec. Taka jest prawda.
gość
7 lat temu
Wspaniała kobieta gwiazda która doszła do wszystkiego SAMA Rodzice tylko dali jej życie nic po za tym..
Najnowsze komentarze (154)
gość
7 lat temu
najbardziej czasem krzywdzi własna rodzina ,te rany zadane rękami najblizszych,tych którzy powinni nas chronić,bronići kochactylko troche sie zablizniaja,bywają momenty kiedy znów krwawia powielu wielu latachkiedy myślimy że się zagoiły.wszyscy tego doświadczamy mniej lub bardziej jak nie od rodzicow to pożniej od dzieci.
puma
7 lat temu
dziwią mnie te ataki na nia.
lili
7 lat temu
podziwiam iszanuję ją jako artystke ,czlowieka,ma prawo dowszystkich ,reakcji ,zachowańjak zwykły czujący czlowiek,myslę że nigdy umyślnie nikogo nie skrzywdziła,wybaczę jej wszystkie potknięcia ,ma siłe ,wrażliwośc ,urode,wielkie serce ,ludzie sluchaja ja też jej z rozdziwioną gęba,kiedy slyszeze spiewa wtv rzucam wszystko i słucam ,patrze i podziwiam.pani edyto szacunek,tak trzymac.
gość
7 lat temu
Tutaj widać jaka miała kiedyś górna wargę wąska...
Gość
7 lat temu
Wiem co to znaczy pijacka awantura, wiem jak ciężko się wybacza. Ale ojciec to ojciec, jakikolwiek by nie był należy się mu szacunek.
gość
7 lat temu
Edzia a do kogo ona nie ma pretensji -ona ma do calego swiata chyba
gość
7 lat temu
zalosne - ona tego syna traktuje jak swojego partnera ; dobrze ze jeszcze z im nie sypia
Polak
7 lat temu
Ciawusa czeba lać nierobów
gość
7 lat temu
jak ona podobna do matki........te same kości policzkowe dopiero teraz to widzę
gość
7 lat temu
Ojciec Edyty mogl pic z rozpaczy z samotnosci ,i za to ze wnuka nie widzilal.Natomiast dlaczego matka Edyty pila i pali papierosy do dzis.
gość
7 lat temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="Ilka"][cytat komentarz="" autor="gość"]Matka Edyty na pewno za kolnierz nie wylewala i nie wylewa do dzis dlatego jest tak chorowita.Dlaczego obwinia sie ojca Edyty? To ,ze moze lubial wypic moze pil z zalu ze zostal sam ,co moze kazdego w zyciu spotkac.Natomiast matka Edyty wcale nie wyglada na porzadna czy dobra kobiete. Sprawia wrazenie egoistki ktora lubila sobie wypic zapalic i chrzanic caly swiat. Podobienstwo Edyty do ojca oraz talent to jedno co po nim ma. Edyta nie ma polskiego glosu ,lecz typowo cyganski.Emocje ,wrazliwosc rowniez.[/cytat]Czy Ty używasz rozumu? przeczytaj co napisała(eś) no totalne bzdury.[/cytat]Normalnapolka nie zada się z cyganem...taka jest prawda.....mnieby ojciec z domy wyrzucił gdybym przyprowadziła cygana...nie to dla mniejszy nie do pomyślenia...w[/cytat]To przyprowadz Araba ,bo zaden C***n by cie kijem nie dotknal Ty koslawa wiesniaro !! Edyta po Ojcu Cyganie ma talent, urode i wrazliwosc a ty pekas z zazdrosci.
Gość
7 lat temu
Wybaczanie jest sztuką.
gość
7 lat temu
Ale Edytki babcia podobno w Ziębicach co mieszkała też pięknie śpiewała. Edytko nie znam cię osobiście tylko z telewizji. Sama jesteś matką pogódż się i wybacz własnej , widzisz po śmierci kogoś dopiero się wielu rzeczy żałuje. Szacunek w rodzinie najważniejszy.
gość
7 lat temu
Ale Edytki babcia podobno w Ziębicach co mieszkała też pięknie śpiewała.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie