Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nowacka przerywa milczenie o związku z Zandbergiem: "Był o 4 lata młodszy, taki chłopiec jeszcze..."

288
Podziel się:

"Był duży, trochę nieporadny, tu coś połamał, tam przewrócił... Często się spóźniał albo kłócił" - wspomina Barbara Nowacka. "Rozstaliśmy się po trzech latach".

Nowacka przerywa milczenie o związku z Zandbergiem: "Był o 4 lata młodszy, taki chłopiec jeszcze..."

Na krótko przed wyborami do Sejmu partia Razem wysłała do debaty telewizyjnej Adriana Zandberga, który od tej pory stał się jej medialną twarzą. Choć wizerunkowo dopiero pojawił się na ogólnopolskiej scenie politycznej, od lat był zaangażowany w polski ruch lewicowy.

Przemysław Wipler ujawnił po debacie, że Zandberg był kiedyś chłopakiem Barbary Nowackiej, liderki Zjednoczonej Lewicy.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, ani Zandberg, ani Nowacka nie chcieli jej komentować. Teraz 41-letnia Nowacka postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o ich wspólnej przeszłości na łamach Dużego formatu.

Zaciekawił mnie: intelekt, wiedza, umiejętność jej używania - to mi się w ludziach podoba. Miał 18 lat, był o cztery lata młodszy, taki chłopiec jeszcze - wspomina Nowacka. Żywy, wesoły, serdecznie mnie bawił. Nie mieszkaliśmy razem. Często się spóźniał albo kłócił do upadłego, by postawić na swoim, a jak czegoś nie wiedział, to błyskotliwie wymyślał. Kiedyś dyskutował zaciekle o cytacie z Marksa, podawał numer strony i datę wydania. Po czym ze śmiechem przyznawał, że takiego wydania nigdy nie było. Ale ludzie nabierali się. Był duży, trochę nieporadny, tu coś połamał, tam przewrócił. W tym wszystkim to porządny, dobry człowiek.

Choć ich związek nie przetrwał próby czasu, trwał dosyć długo.

Rozstaliśmy się po trzech latach - powiedziała.

Para nie zerwała jednak wszelkich kontaktów, gdyż oboje pracowali w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, której rektorem jest ojciec Barbary - profesor Jerzy Paweł Nowacki, były mąż zmarłej w katastrofie smoleńskiej Izabeli Jarugi Nowackiej. Barbara pełni na uczelni funkcję kanclerza. Adrian zaś został jednym z wykładowców. Polityczka zdradza, że pomogła mu w zdobyciu tej pracy:

Adrian prowadzi tu zajęcia. Jest doktorem historii, ale żyje z informatyki. Jest zdolnym programistą. Ściągnęliśmy go tu kilka lat temu bo jest dobrym wykładowcą, a ciężko też z doktoratem z historii znaleźć pracę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(288)
Gość
8 lat temu
W bardzo miły sposób opowiada o tej znajomości
gość
8 lat temu
18 lat i 22 to nie jest aż taka różnica, obydwoje to młodziaki
gość
8 lat temu
Fajna babka, spodobała mi się jako twarz lewicy. Zandberg też spoko koleś. I ma zasady.
gość
8 lat temu
Najlepsza polska polityk!
gość
8 lat temu
pasują do siebie :D
Najnowsze komentarze (288)
Super .
rok temu
Fajny on ,fajna ona a milosc zgasła, bywa .Rozeszli się z klasą. Przykład do naśladowania.
Gość
2 lata temu
Komunistka nie lubię jej ma w sobie coś chamskiego
Ania
3 lata temu
Po prostu kulturalni ludzie .
Franz
3 lata temu
Propagowanie zbrodniczego ustroju komunistycznego powinno byc piętnowane tak samo, jak propagowanie faszyzmu. Komunizm do tej pory morduje ludzi w niektórych krajach.
Senior 90+
5 lata temu
Będę głosowałk na P. Barbarę Nowacka w najbliższych wyborach. Bardzo nowoczesna Kobieta, na miarę XXI wieku !
gość
8 lat temu
Niemieccy politycy mówią podobnym językiem co polska opozycja.Martin Schultz przedwojenny polityk myśli ,że Polska jest jego kolonią.Niedługo jego rola w Europarlamencie zmniejszy się.Niemcy przeżyją tsunami.Przyjęli uchodżców i nie maja pomysłu jak ich włączyć w społeczeństwo zachodnie.Politycy polscy użyli za mocnych słów i doprowadzili do tego ,że Niemcy wtrącają się w sprawy Polski.
gość
8 lat temu
wybory się skończyły i partia razem też się skończyła - czego nie robi się dla kasy!
gość
8 lat temu
Ona piekna po Mamie,madra ,On intelifentny,swiezy,widac przyjazny ludziom,ale razem teraz juz ich nie widze,nie z racji pogladow.....
Bananowa lewi...
8 lat temu
Bananowa lewica. Bananowa do sześcianu. Mili ludzie, tylko w tym nie ma żadnego pomysłu na państwo.
gość
8 lat temu
List Ziobry do Oettingera-Szanowny Panie Komisarzu, nie mam w zwyczaju odpowiadać na niemądre uwagi o Polsce wypowiadane przez zagranicznych polityków, bo świadczą one o nich samych. Ale do tego listu sprowokowało mnie to, czego Pan nie powiedział, a czego od Pana – jako komisarza Unii Europejskiej odpowiedzialnego za media – oczekiwałem. Opinią publiczną w Niemczech, a także w Polsce wstrząsnęły masowe seksualne ataki na kobiety, do których doszło w sylwestrową noc w niemieckich miastach. Wydarzenia, które budzą obawę także o bezpieczeństwo przebywających w Niemczech Polaków, zostały na kilka dni zatajone przez niemieckie media. Były minister spraw wewnętrznych Niemiec Hans-Peter Friedrich nazwał to wręcz kartelem milczenia. Cenzurowanie tych informacji przez niemieckie media wprawiło w osłupienie opinię publiczną na świecie. Na próżno czekałem na zdecydowaną reakcję z Pańskiej strony na tak rażące naruszenie prawa obywateli do informacji. RESZTĘ DOCZYTAJ NA 'NIEZALEŻNA TV'
gość
8 lat temu
nazwisko zydowsko - niemieckie..praca po znajomosci, pomoc w rozwoju zawodowym.to dlatego my zwykli Polacy nie mamy dobrej pracy, nikt nam szansy nie chce dac POMIMO swietnego wyksztalcenia
gość
8 lat temu
hm... i tak się wspiera rodzinę; tatuś rektor córeczka kanclerz...
gość
8 lat temu
Nowacka chciała nam tu multikulti zaprowadzić i tylko z tego ją zapamiętam.
gość
8 lat temu
Precz z komuną
...
Następna strona