Trwa ładowanie...
Przejdź na

Córka Niemena o macosze: "Powiedziała, że nic mi się nie należy"

317
Podziel się:

Rodzina zmarłego piosenkarza nadal procesuje się o pamiątki. "Od Małgorzaty usłyszałam, że nie byłam dla niego nikim ważnym".

Córka Niemena o macosze: "Powiedziała, że nic mi się nie należy"

Najstarsza córka Czesława Niemena, Maria Gutowska od pięciu lat procesuje się z macochą o pamiątki po sławnym ojcu. Wcześniej przez kilka lat próbowała się z nią dogadać polubownie. Jednak bez rezultatu.

Gdy poprosiłam Małgosię o kapelusz taty czy jakieś zapiski, kompozycje, które byłyby dla mnie i moich dzieci wielkim skarbem, powiedziano mi, że nic mi się nie należy - wyznaje w rozmowie z tygodnikiem Na żywo. Powód? Nie utrzymywałam z nim kontaktu i nie dbałam o niego. Te słowa bolą, bo to wszystko nieprawda.

Wdowa po artyście, Małgorzata Niemen procesuje się z każdym, kto, jej zdaniem, chce skorzystać z twórczości artysty. Ma już na koncie proces z byłą kochanką Niemena, Faridą o piosenkę Music Magica, którą dla niej skomponował oraz sądową batalię z kibicami Legii o odtwarzanie na stadionie Snu o Warszawie. Pozwała także założycieli Stowarzyszenia Niemen, ale przegrała, bo sąd uznał, że stowarzyszenie wykorzystuje nazwę geograficzną, do czego ma prawo. Zobacz: Niemen pozywa wszystkich!

Teraz procesuje się z córką Niemena z poprzedniego związku. Początkowo, po śmierci artysty w 2004 roku, nic nie zapowiadało konfliktu. Maria wspierała macochę i przyrodnie siostry, nawet pozowały razem do zdjęcia z okazji wydania serii monet Historia polskiej muzyki rozrywkowej.
Niestety, okazało się, że to tylko pozory.

Po śmierci ojca byłyśmy dla siebie wielkim oparciem - wspomina Maria - Wydawało mi się, że zgodnie zadbamy o schędę po nim. Ale od Małgorzaty usłyszałam, że nie byłam dla niego nikim ważnym. Mówi to kobieta, którą kiedyś uważałam za swoją przyjaciółkę. Była tylko 5 lat starsza ode mnie, często gościłam w domu, gdzie mieszkała z ojcem. Gdy tata żył, byłam u nich serdecznie przyjmowana. Cieszyłam się, gdy na świat przyszły moje przyrodnie siostry. W dzieciństwie zupełnie nie rozumiałam, o co chodzi z tym gwiazdorstwem ojca. Gdy wkroczyłam w dorosłość, czułam dumę, podziw, ale zawsze oddzielałam Czesława Niemena osobę publiczną od mojego ojca. Ukrywałam swoje związki z nim jako osobistą i nieprzekraczalną dla nikogo granicę prywatności.

Artysta utrzymywał także serdeczne relacje z wnukami. Martwił się o córkę, gdy po czterdziestce zaszła w kolejną ciąże.

Tata bał się o mnie - wspomina Maria. Sam był późnym dzieckiem, jego matka urodziła go po czterdziestce. Często rozmawialiśmy o tych analogiach w naszej rodzinie. Bardzo szczerze i w pewnym sensie ostatecznie.

Niemen był już wtedy mocno schorowany. Jego najstarsza córka nie wierzy, by przed śmiercią przewidywał, co jego ukochana żona zrobi ze spuścizną po nim. W rezultacie Maria i jej dzieci nie mają żadnej pamiątki po ojcu i dziadku. W 2011 roku Gutowska wystąpiła do sądu z żądaniem wpisu komorniczego, określającego, co wchodzi w masę spadkową.

Sąd wydał postanowienie na moją korzyść, ale Małgorzata je zaskarżyła - wspomina w tabloidzie. Od tamtej pory odbyło się kilkanaście rozpraw, trwa to już piąty rok. Ojciec by nie pochwalał tego, co się dzieje, ani nikt z rodziny Wydrzyckich.

Jak dodaje tygodnik, zapytana o tę sprawę Natalia Niemen w ostrych słowach odmówiła komentarza w imieniu swoim i matki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(317)
gość
7 lat temu
Ta żona Niemena to troche creepy jest :/
gość
7 lat temu
Oj macocha jak z Kopciuszka ! Takie wredne baby na prawdę istnieją !
Gośćjoanna
7 lat temu
Brzydko sie starzejesz Małgosiu i brzydka jestes w środku No cóż ...
gość
7 lat temu
niemen rozwiódł sie z matka a nie z corka i corka zawsze pozostanie rodzinom! kapewu??
gość
7 lat temu
Niemen miał racje: DZIWNY JEST TEN ŚWIAT.....
Najnowsze komentarze (317)
NO_NAME
rok temu
Szkoda, że z tą Włoszką tak się potoczyło, tak bardzo Ją kochał, to z Nią powinien być!
Gość
2 lata temu
Marysiu jesteś stworzona z pięknej miłosci i to smutne że tego nie zabezpieczył Tata żyjac.
gość
5 lata temu
Nigdy nie grzeszyła inteligencją.Przed laty chyba 30tu pchali ją na scenę zeby prowadziła koncert ,nie dała rady..
ja
6 lat temu
wredne b****o, z oczu widać, że to zły człowiek .... gdzie Niemen miał oczy, z taką zakłamaną babą się ożenił...
gość
6 lat temu
Pani Małgorzata Niemen była jest i będzie totalnym Z***M nic to sobą nie reprezentuje i gdzyby nie to że Niemen w jakimś totalnym niebycie jak to on nie ożenił się z tym kimś to dalej by toto było Z***M i to pazernym Z***M!!!
elzbietak
6 lat temu
Wstrętna baba wszystko jej się należy, stary cierep.
gość
7 lat temu
Kasę dostała a zmęczy osobistych nie chce dawać . Taka jest prawda . Moja mama trzyma zmęczy taty od 3 lat i ich nie oddaje , tak nieraz bywa . Ale żeby tak od razu do gazet lecieć
gość
7 lat temu
Zapomniała powiedzieć ze KASĄ z tantiemow podzieliła sie i dzieli sie cały czas , tak dla przyzwoitości 😊
gość
7 lat temu
spadki.... etc.etc .... zalatwia sie przed smiercia.... pan Niemen wiedzial, ze umiera... mogl zalatwic.... nie zalatwil to jest "jazda" jak w kazdej rodzinie "po".... :(
gość
7 lat temu
Pani Małgosia tak walczy jak lwica , gdyż jej kariera skończyła się.Przemija uroda w nas jak śpiewał Krajewski a za coś trzeba żyć.Stąd jej pazerstwo.Ohydna baba.
doktorkidler
7 lat temu
Cyce jej wyschły z tej złości :)
gość
7 lat temu
Wredna macocha..., a ty sie nie poddawaj, walcz o swoje !!!
gość
7 lat temu
oj brzydko pani postepuje ale trzeba wierzyc w sprawiedliwosc boska , co sie daje to i to od losu sie otrzyma ....
Gosć
7 lat temu
Córcia wzięłaby trochę grosza...a co ,przyda się:)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie