Trwa ładowanie...
Przejdź na

Niemen przegrała kolejny proces. Chciała zastrzec nazwisko męża!

601
Podziel się:

Sprzeciwiała się publikacji książki o Czesławie Niemenie. Sąd nie podzielił jej opinii. Znowu...

Niemen przegrała kolejny proces. Chciała zastrzec nazwisko męża!

Małgorzata Niemen od lat procesuje się ze wszystkimi, którzy chcą propagować twórczość jej zmarłego męża. Cztery lata temu zażądała 50 tysięcy złotych odszkodowania oraz zniszczenia nagrań z koncertu, na którym odtworzono nieznany wcześniej utwór Czesława Niemena. Nie udało jej się uzyskać takiej kwoty. Jak przypomina Fakt, biegły wyliczył jej straty z tego tytułu na zaledwie 26 złotych. Wdowa po artyście wytoczyła także proces jego kuzynowi oraz właścicielom firmy, którzy byli w posiadaniu płyty z nagraniami Niemena z lat 80-tych.

Zasłynęła też awanturą z kibicami Legii, którym zabroniła puszczać na stadionie Snu o Warszawie. Nie zgodziła się też, by jedna z białostockich szkół nosiła imię jej męża. Próbowała zmusić Stowarzyszenie Niemen do rezygnacji z nazwy, ale sąd oddalił jej pozew. Niezrażona tym wdowa usiłowała ostatnio zakazać Stowarzyszeniu Pamięci Czesława Niemena używania nazwiska zmarłego artysty. Kwestionowała także prawo stowarzyszenia do publikacji książki poświęconej Niemenowi. Powoływała się przy tym na prawo autorskie. Sąd jednak nie podzielił jej opinii.

Nie wyobrażam sobie, by rodzina na przykład Kazimierza Wielkiego zabroniła historykom pisania o nim w podręcznikach do historii - wyjaśnił w uzasadnieniu sędzia.

Małgorzata Niemen jest aktualnie skłócona z rodziną zmarłego męża. Jego siostra oraz stryjeczny brat, działający w stowarzyszeniu, nie mogą zrozumieć jej postępowania. Uważają, że w ten sposób działa na szkodę nazwiska i legendy Niemena.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(601)
gość
10 lat temu
Dziwna kobieta. Nie zachowuje się normalnie
gość
10 lat temu
Popada w paranoję, co jej zrobił Niemen, że nawet jego imieniem nie pozwala nazwać szkoły?!
gość
10 lat temu
pewnie gdyby dostawała jakąś kasę z tego wszystkiego to by nawet nie myślała o procesowaniu się ... ;] wszystko toczy się wokół kasy...
gość
10 lat temu
Chora baba
gość
10 lat temu
I po co to robi?
Najnowsze komentarze (601)
hala
11 miesięcy temu
może całe życie -nieświadomie oczywiście- zazdrościła mu sławy....i teraz chce zaistnieć....to z pewnością jakoś problem psychiczny....coś się jej po jego śmierci w głowie poprzestawiało....wyrzekła się kariery na rzecz męża...była bardzo młoda i podjęła taką decyzję....może brak własnych dużych sukcesów teraz wychodzi na wierzch i daje o sobie znać....różnie ludzie reagują, zwłaszcza tacy ,którym życie zasadnicze już minęło....to tylko takie luźne przypuszczenia i wnioski,ale może się mylę.....
Fan/emeryt
2 lata temu
Kurna,człowiek się wychował na jego utworach-jest i będzie dla NAS"IKONĄ.W normalnym kraju to sąd by ją pozbawił praw i zamknął.Niemen to dobro nasze narodowe a nie jej prywata
gość
6 lat temu
Czesław przewraca się w grobie ...Małgorzata za wszelką cenę chce zdobyć pieniądze za nazwisko....smutne
gość
7 lat temu
Pani Małgorzata wygląda na osobę z zaburzeniami. Nie może pogodzić się ze stratą jej męża, nie rozumie, że wielkość takiego artysty jak Czesław powinno się propagować w czasach gdzie gusta są zgoła inne. Poprzez takie postepowanie nie tylko zraża wszystkich do tak wielkiej twórczości jej nieżyjącego męża ale tez tworzy bardzo zły klimat wokół hasła NIEMEN CEZSŁAW i wszystkiego co się z nim kojarzy. Pytanie czy o to chodziło i co by na to powiedział sam ojciec tego sukcesu.
gość
7 lat temu
No, porąbało ją zdrowo, idotka!
gość
7 lat temu
Z tej pazerności to jej mózg zlasowało. Brak słów.
Gość
8 lat temu
Pazerna kobieta
gość
8 lat temu
Tempa cip@
gość
9 lat temu
Rzeka Niemen powinna sobie zastrzec swoja nazwe i pozwac Niemena, jego zone i corki za bezprawne uzywanie nazwy Niemen!
PiotrM
9 lat temu
Ja ciągle nie wiem o co jej chodzi. Przecież Czesław Niemen był wielkim artystom, tworzył i wykonywał piękne przeboje, które zapadły w pamięć Polaków i którzy chcą go uczcić, a tu ci wyłazi jakiś b******l i uważa, że zatrzyma fanów pana Niemena. Powinna się zastanowić, co robi, bo nikt jej nie popiera, nawet najbliższa rodzina się od niej odwróciła.
gość
9 lat temu
Niemen w grobie sie przewraca
gość
9 lat temu
psycholka
gość
9 lat temu
STARA OCHYDA, FUJ!
benigna.bloog...
9 lat temu
Małgośka zawsze była pazerna na kasę. Może dlatego, że to ona utrzymywała dom,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie