To już koniec "Ojca Mateusza"? "Nie odbyło się żadne spotkanie z władzami TVP"

223
Podziel się

"Co roku o tej porze ustalano umowy na kolejny rok..." - alarmuje producent.

To już koniec "Ojca Mateusza"? "Nie odbyło się żadne spotkanie z władzami TVP"

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski kilka dni temu żalił się w wywiadzie dla Faktu, że seriale za dużo kosztują i, mimo wysokiej oglądalności, nie generują żadnych zysków.

Dawne władze TVP rozdęły do niebotycznych rozmiarów kontrakty i koszty tych seriali. Jeśli jest duża widownia, powinny być zyski. A jest strata - powiedział Kurski.

Jak ujawnia Super Express, ofiarą cięć budżetowych może paść Ojciec Mateusz. Mogłoby się wydawać, że serial o sympatycznym księdzu, rozwiązującym zagadki kryminalne, granym przez Artura Żmijewskiego, znanego z reklamy SKOK-u, idealne pasuje do linii programowej telewizji "narodowej". Jednak, jak alarmuje tabloid, co roku właśnie o tej porze producenci negocjowali umowy na kolejny sezon, a tym razem nic się nie dzieje.

Na wysłane do TVP SA w tej sprawie pismo nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi i nie odbyło się też żadne spotkanie z władzami TVP - ujawnia producent Krzysztof Grabowski. Niestety, nic oficjalnego nie wiadomo w sprawie możliwości kontynuacji serialu "Ojciec Mateusz" w roku 2017. Nie są prowadzone żadne rozmowy.

W tej sytuacji tabloid zwrócił się do TVP z prośbą o komentarz, ale, podobnie jak producenci serialu, nie doczekał się odpowiedzi.

Grożenie zdjęciem z anteny jest chyba stałym elementem twardych negocjacji prowadzonych przez Jacka Kurskiego. Udało mu się już obniżyć w ten sposób kilka "gwiazdorskich wynagrodzeń": Kurski obniża "gwiazdorskie stawki" w TVP

Do tej pory nakręcono 15 sezonów Ojca Mateusza. Serial ma stałą, pięciomilionową widownię. Odtwórca głównej roli, Artur Żmijewski, przez 8 lat pracy na planie, zarobił na czysto, według ostrożnych szacunków tabloidu, ok. 2 milionów złotych.

KOMENTARZE
(223)
Gość
4 lata temu
Sandomierz - miasto o największej przestępczości w Polsce :D
marysia2108
4 lata temu
Czyżby koniec przestępstw w Sandomierzu?!
gość
4 lata temu
uwielbiam ten serial
gość
4 lata temu
już widzę główną obsadę :)
Ala
4 lata temu
Zyski są z reklam, a reklamy są przy popularnych programach. Ale skąd to mają wiedzieć szefowie przydupcy. Może ojciec Tadeusz? Zysk będzie kolosalny.
Najnowsze komentarze (223)
gość
4 lata temu
Ojciec mateusz czy tadeusz jak mawiało się w wojsku sztuka jest sztuka.Dobra pisowska zmiana.Trzymać tak dalej.W ramach dobrej zmiany zamienić TVPIS na TV TRWAM tylko niech abonament to sobie tatko płaci.
gość
4 lata temu
Bardzo dobrze robi Kurski że tnie te wydumane zarobki , BRAWO KURSKI .
Kmicic
4 lata temu
Najwyższa pora ...czas na nowy serial ..Ojciec Tadeusz
gość
4 lata temu
Serial ten oglądałam, ale niestety już się zrobił nudny. Ileż można oglądać jeden serial. Może pora na jakiś inny, może nawet z tą samą obsadą.
Anielka
4 lata temu
nie mogę patrzec na tego szpicla w sutannie.
Maurer
4 lata temu
Z polskich seriali wynika, że Łódź i Sandomierz to najbardziej kryminogenne miasta w Polsce ;) A ojciec Mateusz niech lepiej schodzi na "Psy" i pilnuje "kapuchy" z Pazurą :)
gość
4 lata temu
oteraz bedzie ojciec tadeusz jest taki przystojny ten ojciec dostanie tira forsy i bedzie klawo
Gość
4 lata temu
Niech zlikwidują seriale paradokumentalne.
gość
4 lata temu
obsada r****k i reszta pisowskiej bandy,jarek jako rower bedzie wystepowal,a zbynio komisarz no i dla antka cos skapnie
Gość drfranek...
4 lata temu
Cóż to za marne zarobki 250 000 zł rocznie to tyle co.ja
arabela
4 lata temu
Kurski niech nie rusza "Ojca Mateusza"!!!
kanonik gorzo...
4 lata temu
a co na to największy patron pis-kumotrów ... polski kościół katolicki ???!!!! przecież "ojciec mateusz" odwalał dla nich pozytywną robotę wizerunkową ???? nie wiem, czy oglądaczom tv-pis będzie wszystko jedno czy na rowerze pomyka "ojciec mateusz" ... czy "prezes jarosław" ?
Gość
4 lata temu
Jacek Kurski nie nadaje się na to stanowisko. Tam potrzeba inteligentnego.
Gość
4 lata temu
Proponuje nowy tytul idziemy Na rydzyki
...
Następna strona