Trwa ładowanie...
Przejdź na

Beata Szydło zagłosuje za całkowitym zakazem aborcji! Zandberg: "Nie ma zgody na TORTUROWANIE kobiet! To prawo OSTRZEJSZE NIŻ W IRANIE"

990
Podziel się:

Premier popiera nakaz rodzenia dzieci poczętych przez gwałcicieli. "Politycy-barbarzyńcy, mają za nic zdrowie kobiet" - komentuje lider partii Razem.

Beata Szydło zagłosuje za całkowitym zakazem aborcji! Zandberg: "Nie ma zgody na TORTUROWANIE kobiet! To prawo OSTRZEJSZE NIŻ W IRANIE"

Wczoraj opublikowano list biskupów z Konferencji Episkopatu Polski, który w najbliższą niedzielę zostanie odczytany we wszystkich kościołach. Duchowni wzywają w nim polityków do zmiany istniejącego prawa i wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, nawet w przypadku zagrożenia życia matki czy poczęcia przez gwałt.

Inicjatywa biskupów już znalazła poparcie w rządzie, gdyż popiera ją... sama premier Beata Szydło. Została zapytana przez Gazetę Wyborczą o to, jak w tej sprawie będzie głosować PiS. Zapowiedziała, że sama zagłosuje za nakazem rodzenia dzieci śmiertelnie chorych i poczętych w wyniku gwałtu.

Na tym etapie mogę powiedzieć o tym, jaka będzie moja decyzja, natomiast w tej chwili nie mogę rozmawiać o całości projektu ustawy, dlatego że tej ustawy jeszcze nie ma - powiedziała. Jeżeli chodzi o moje zdanie, zdanie Beaty Szydło - tak, ja popieram tę inicjatywę.

Skrajnie innego zdania na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego jest Adrian Zandberg, medialna twarz partii Razem. Dzisiaj rano polityk wystąpił w Poranku Radia TOK FM prowadzonym przez Jacka Żakowskiego. Na antenie stwierdził, że nowa ustawa sprawiłaby, że Polska byłaby państwem bardziej radykalnym niż Iran.

Ten dokument zwiastuje kapitulację Episkopatu pod presją skrajnych radykałów. Bo to trzeba powiedzieć jasno, że te trzy warunki, o których jest mowa w tym oświadczeniu - czyli ciąża pochodząca z przestępstwa, jak gwałt i kazirodztwo, z płodem, który jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony i wreszcie ciąża, która zagraża życiu matki - to są warunki, których usunięcie z polskiej ustawy o warunkach przerywania ciąży oznacza, że polskie ustawodawstwo ma być radykalnie bardziej restrykcyjne niż panujące w Iranie ajatollahów.

Ponieważ w Iranie, od 2005 roku, kiedy zliberalizowano tam ustawodawstwo aborcyjne te warunki dopuszczalności były mocno zbliżone do tych, które przez ostatnie lata panowały w Polsce. To też mówi nam o tym, jak daleko jesteśmy dosunięci do tej prawej ściany, antywolnościowej, nie wierzącej w prawo człowieka do wyborów moralnych.

Zandberg opublikował też na Facebooku protest przeciwko inicjatywie, którą nazywa "torturowaniem kobiet", a popierających ją polityków - "barbarzyńcami".

To, przed czym przestrzegaliśmy, właśnie staje się faktem - napisał Zandberg. Episkopat oficjalnie zażądał dziś drastycznego zaostrzenia ustawy o warunkach przerywania ciąży. W oświadczeniu skrytykowano to, że obowiązująca ustawa "w trzech przypadkach dopuszcza aborcję". Te trzy przypadki to ciężkie upośledzenie płodu, gwałt oraz zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety.

Przedstawicielom episkopatu, którzy podpisali się pod tym dokumentem, należą się podziękowania. Szczerze i otwarcie oznajmili, że tak zwany kompromis aborcyjny nigdy nie obowiązywał. Był tylko narzędziem uciszania tych, którzy - podobnie jak większość Polek i Polaków - uważają, że obecna ustawa nie działa i należy ją zliberalizować.

Nie ma zgody na torturowanie kobiet. Nie ma zgody, by decyzję za kobiety podejmowali policjant i prokurator. Zwolennicy zaostrzenia ustawy mają przeciwko sobie większość społeczeństwa. Szkoda, że głosu tej większości nie słychać dziś w Sejmie. Jeśli politycy-barbarzyńcy, którzy mają za nic zdrowie kobiet, wygrają, to stanie się to dlatego, że tak zwane "liberalne centrum", zamiast bronić elementarnych standardów, udaje, że nic się nie stało.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(990)
gość
8 lat temu
jakby ktoś ją zgwałcił, to ciekawe czy też chciałaby urodzić to dziecko
gość
8 lat temu
Podobno mamy oddzielony kosciól od panstwa
Gość
8 lat temu
A gdzie wolność kobiet i prawo decydowania o sobie!
Gość
8 lat temu
W*n od macic k****y
Gość
8 lat temu
I****i!!! - gorzej niż w średniowieczu
Najnowsze komentarze (990)
gość
8 lat temu
ja piedziele....ale bezmyslni, rzad swiadomie naraza zycie kobiet, jestem ciekawa ile z kobiet bedzie planowalo ciaze? majac siwadomsoc, ze jesli beda komplikacje [amoge wystapic naszymi wspanialymi lekarzami] to kto z poslkich obywageli bedzie chcial zakladac rodzine i przez jebitne 9mc myslec - umre - nie umre...umre-nie umre....chyba ze jest druga strona medalu, taka, zeby zrobic dla kochanych emigrantow - oni to maja swoje odrebne prawa....ta daaa!! brawo, bedziemy mieli c*******h polakow w burkach i z mieczetami w kieszeni zamiast iphonow
gość
8 lat temu
rodzenie dzieci to tortura ?ludzie gdzie my zyjemy
gość
8 lat temu
Dzieci, polecam bociany! Na kobiety już nie liczcie.
gość
8 lat temu
Słyszałam wywiad w telewizji z panią premier Szydło i ona powiedziała że, rząd nie pracuje nad tą ustawą...podobno to ustawa obywatelska..ja jako kobieta tego nie chce...i mnie o zdanie nikt nie pytał...więc w moim imieniu się nie wypowiadać....jak i w imieniu rzeszy kobiet...które nikt o zdanie nie pytał...i podejmował decyzję za kobiety....bo to one tylko mogą o tym zdecydować i kążdy ma własne sumienie
gość
8 lat temu
najgorszy premier marionetka kleru i kaczora kup sobie nową broszkę na broszką nazistko
gość
8 lat temu
Paranoja, wracamy do czasów średniowiecza, babcie z szydełkiem, bawełna, sok z cytryny, musimy dziewczyny sprawdzić metody naturalne, a najlepsza to powstrzymać się od seksu, pozdrawiam rząd - który miał nas ludzi reprezentować i zakłamany episkopat
gość
8 lat temu
a ja się zastanawiam co za machlojki rząd ukrywa rozdmuchując na nowo sprawę aborcji... bo od czegoś odwracają naszą uwagę
gość
8 lat temu
Pamiętam ,jak po wyborach większość ludzi cieszyła się z wygranej pis-u. Mówili ,że wreszcie nastąpi normalność,wolność.....A tu proszę,zapewne ci sami ludzie teraz biadolą,że ich nienawidzą za to ,co robią z polską " demokracją".A kościół przechodzi sam siebie...banda kretynów...żenada!!!
gość
8 lat temu
ten kraj mnie dołuje masakrycznie
gość
8 lat temu
Kobity -wypisujcie sie z kosciola ! Po co wam to !
gość
8 lat temu
Zadbergt ma racje.Szydlo wyszlo z worka to k.teraz macie.Kosciol niech sie odp******iod praw do aborcji.dla nich sprsawa jasna bo jak pedaluja chlopcow to zaden z nich nie urodzi taskiemu k******iw sukience dziecka.Witamy w Iranie i Korei
gość
8 lat temu
Już jej czas prokreacji minął dlatego tak się wypowiada. Tak nawiasem mówiąć g.... mnie obchodzi jej prywatne zdanie. Jako premier nie powinna się tak wypowiadać.
gość
8 lat temu
Życzę pani Szydło żeby jej się urodziły takie wnuki, bo na dzieci za stara. Takie tzn zdeformowane, z gwałtu. Zobaczymy wtedy jej tolerancję i dupolizostwo do kościoła.
gość
8 lat temu
Ja p******ę żal.pl w jakim kierunku to wszystko idzie...Powrót do komuny, zacofanie i ciemnogród. Jak ta zacofana o 100 lat ustawa wejdzie w życie to w kraju wybuchną zamieszki, i ludzie będą chcieli obalić rząd.
...
Następna strona